Schiit mani

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Schiit mani

#16

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze: Brzydki jest :think: :lol:
E tam, do Soniaczy mu jeszcze daleko..... :mrgreen:
Mówi się, że małe jest piękne.... :D a Schiit jest wręcz miniaturowy :P
Regsoft pisze: czy nie mógłby służyć za obudowę do NUDA Mini :lol:
Aż tak dobry ten Vincent jest? ;) :think:
Myszor pisze: test darkmana nuda vs mani. Choć o wynik jestem spokojny to ciekaw wrażeń
Też jestem ciekaw.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Schiit mani

#17

Post autor: Regsoft »

MMarek pisze: E tam, do Soniaczy mu jeszcze daleko.....
Nie jestem w stanie ocenić piękna przedwzmacniaczy Sony 8-)
MMarek pisze: Mówi się, że małe jest piękne.... a Schiit jest wręcz miniaturowy
Behringer PP400 wydaje się sporo mniejszy :lol:
MMarek pisze: Aż tak dobry ten Vincent jest?
Aż tak ładny na pewno :roll:

Była okazja cenowa to wziąłem.
Wydaje się, że chodzi lepiej niż CA 640p ale nie robiłem jeszcze ślepych testów z przełączaniem w locie :?
Tylko po co? Przy tak ładniej obudowie CA musiał odejść :lol:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Schiit mani

#18

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze: Nie jestem w stanie ocenić piękna przedwzmacniaczy Sony 8-)
Nie wiem, czy ktokolwiek jest..... :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Schiit mani

#19

Post autor: darkman »

Regsoft pisze:
MMarek pisze:
Źródło posta Mówi się, że małe jest piękne.... a Schiit jest wręcz miniaturowy


Behringer PP400 wydaje się sporo mniejszy :lol:
Nie no chłopaki, aż tak dobry to Sziciór być nie może. :mrgreen:
MMarek pisze: Myszor pisze:
test darkmana nuda vs mani.
Prawdopodobnie dodam CA i Vincenta, może też Regę - tu kwestia decyzji którą, ale moim zdaniem najbardziejsza byłaby mini (MkII już robiłem, a Arię planuję osobno i we współpracy wirtualnej z Blackiem, tylko on o tym jeszcze nie wie - ale to się wytnie :doh: ).
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Schiit mani

#20

Post autor: olsza84 »

W środku jakiś taki oszczędny. Czy to tylko moje wrażenie i gra to faktycznie lepiej niż dobre pre wbudowane ze złotej ery?

Tu ciekawe porównanie z innym pre U-Turn Pluto: http://www.analogplanet.com/content/u-t ... XlGWxPX.97
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4730
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Schiit mani

#21

Post autor: MMarek »

olsza84 pisze: i gra to faktycznie lepiej niż dobre pre wbudowane ze złotej ery?
a gdzie tak napisano?
olsza84 pisze: W środku jakiś taki oszczędny. Tu ciekawe porównanie z innym pre U-Turn Pluto: http://www.analogplanet.com/content/u-t ... XlGWxPX.97
Czytałem to porównanie już jakiś czas temu.
Nawet autor był uprzejmy zaznaczyć, że:
Obviously much of the Mani's components, including the IC gain stage chips are mounted to the bottom side of the board and thus are not visible.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2017, 10:38 przez MMarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schiit mani

#22

Post autor: Dragant »

Na oficjalnej stronie producenta jest pokazane wnętrze "od dołu": http://schiit.com/products/mani
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Schiit mani

#23

Post autor: Regsoft »

olsza84 pisze: gra to faktycznie lepiej niż dobre pre wbudowane ze złotej ery?
To trudne pytanie ... i subiektywne ... porównywałem kilka wbudowanych pre "złotej ery" (Onkyo, Sony, Denon ... MM i MC ... ) i średnio licząc poziom dochodził do ART'a ... już taki CA dawał lepszy dźwięk ... co nie znaczy, że nie ma lepszych wbudowanych ... albo i komuś by się bardziej ich dźwięk podobał ... :think:

W każdym razie moim zdaniem poziom wbudowanych, starych pre wydaje się solidny ale nie przekracza poziomu powiedzmy paruset zł nowych pre zewnętrznych. Ktoś oczywiście może mieć inne zdanie bo i testować inny model wbudowany 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Schiit mani

#24

Post autor: darkman »

Regsoft pisze: co nie znaczy, że nie ma lepszych wbudowanych
Kwestia klasy. Są, ale tak we wzmakach od 2-3k za 2nd hand dopiero.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Schiit mani

#25

Post autor: olsza84 »

MMarek pisze: a gdzie to wyczytałeś?
Nigdzie. To było pytanie :D Tak widziałem spód też, po przeczytaniu tego tekstu ;)
Regsoft pisze: o trudne pytanie ... i subiektywne ... porównywałem kilka wbudowanych pre "złotej ery" (Onkyo, Sony, Denon ... MM i MC ... ) i średnio licząc poziom dochodził do ART'a ... już taki CA dawał lepszy dźwięk ... co nie znaczy, że nie ma lepszych wbudowanych ... albo i komuś by się bardziej ich dźwięk podobał ... :think:

W każdym razie moim zdaniem poziom wbudowanych, starych pre wydaje się solidny ale nie przekracza poziomu powiedzmy paruset zł nowych pre zewnętrznych. Ktoś oczywiście może mieć inne zdanie bo i testować inny model wbudowany 8-)
Konkretna odpowiedź i poparta empirią. Ok ale dlaczego tak jest? Nie przywiązywano wagi do pre czy to efekt oszczędności? Są to jakieś biedniejsze wersje? Wpisałem się na mini Nudę i zastanawiam się jak to będzie grało. Ale akurat przy Nudzie to wynik wydaje się oczywisty. Ale właśnie taki Mani to właśnie te paręset złotych. Co nie oznacza, że nie zagra lepiej od pre wbudowanych. W każdym razie czekam zaciekawiony na test Marka.
W moim Nadzie pre wygląda tak (lewy górny róg): https://www.google.pl/search?q=nad+160a ... d8wWA2FovM:
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Schiit mani

#26

Post autor: Regsoft »

darkman pisze: Są, ale tak we wzmakach od 2-3k za 2nd hand dopiero
Cały czas mówimy o "złotej erze" czy jednak o nowszych maszynach? Albo inaczej. Które z tych co sprawdzałeś miały poziom wyraźnie wyższy? Wojtek ostatnio o takim chyba wspominał ... :think:
olsza84 pisze: Ok ale dlaczego tak jest? Nie przywiązywano wagi do pre czy to efekt oszczędności?
Przecież to jest całkiem przyzwoity poziom :?
olsza84 pisze: W moim Nadzie pre wygląda tak
Starszy niż te co testowałem. Do tego nawet chyba nie ma wejścia MC jak w tych lepszych :think:
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Schiit mani

#27

Post autor: KUTI »

Regsoft pisze: To trudne pytanie ... i subiektywne ... porównywałem kilka wbudowanych pre "złotej ery" (Onkyo, Sony, Denon ... MM i MC ... ) i średnio licząc poziom dochodził do ART'a ... już taki CA dawał lepszy dźwięk ... co nie znaczy, że nie ma lepszych wbudowanych ... albo i komuś by się bardziej ich dźwięk podobał ... :think:

W każdym razie moim zdaniem poziom wbudowanych, starych pre wydaje się solidny ale nie przekracza poziomu powiedzmy paruset zł nowych pre zewnętrznych. Ktoś oczywiście może mieć inne zdanie bo i testować inny model wbudowany 8-)
Regsoft, bo te wbudowane z którymi miałeś do czynienia, nie były jeszcze na tyle dobre...
Kupiłem dwa lata temu nową CA 651P, kiedy doszły nowe integry Sansui AU-D9 i Luxman L-510 szybciutko CA trafiła do kartona i na aukcje, nie było mowy nawet o porównaniu w dwóch sekcjach.... Kiedy porównywałem CA z wbudowanym Pre MM w Onkyo A-9155 to oczywiście CA robiła duże wrażenie, bo samo pre w integrze było bardzo cieniutkie.
Wszystko zależy od samej klasy integry i w niej wbudowlanym pre, bo skoro wzmak będzie średnich lotów, to czego oczekiwać w niej od pre???
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Schiit mani

#28

Post autor: darkman »

Regu@ złota era. Ja tych nowych i mega drogich nie miałem okazji słuchać ani testować.
Słyszeć to może i słyszałem okazjonalnie, ale nie to pewnie było wówczas pierwszoplanowe. Nawet nie pamiętam jakie.

taka uwaga:
aha Panowie w Szicie nie porównujemy w ogóle sekcji MC (jest słaba - jak wynika z opisów). Chodzi tylko o MM.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Schiit mani

#29

Post autor: olsza84 »

Regsoft pisze: Przecież to jest całkiem przyzwoity poziom :?
No też mi się tak wydaje. A już Yamaha to wydaje mi się zupełnie przyzwoity poziom. Ale nie miałem okazji szczerze mówiąc porównywać z zewnętrznym pre bo nie odczuwałem takiej potrzeby ale co chwila się ktoś na te zewnętrzne przesiada, więc zacząłem się zastanawiać czy to taka przepaść.
Regsoft pisze: Starszy niż te co testowałem. Do tego nawet chyba nie ma wejścia MC jak w tych lepszych :think:
Tak nie ma MC. Ten Nad to 1975 rok.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Schiit mani

#30

Post autor: Regsoft »

KUTI pisze: bo te wbudowane z którymi miałeś do czynienia, nie były jeszcze na tyle dobre...
Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego to pytanie nie było proste. Sprawdzałem Sony TA-555ES II, Denon PRA-1100 i Onkyo A-8290. Wydawały się całkiem przyzwoite. :?
KUTI pisze: nową CA 651P
Ja sprawdzałem CA 640p na MM i MC (fakt, że generalizuje bo różne wkładki różnie reagowały). Co ciekawe robiłem porównanie u znajomego do 551p (oczywiście sekcja MM) i mój CA obu nam wydawał się lepszy. :think:
KUTI pisze: Sansui AU-D9 i Luxman L-51
A może właśnie to są wyjątkowe wzmacniacze pod względem pre? Pamiętaj o co pytał olsza84 ...
olsza84 pisze: Ten Nad to 1975 rok.
Już wtedy były MC ...
ODPOWIEDZ