Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#1

Post autor: dale »

Nie wiem czy dobry dział, bo niby są i kable, ale rzecz tyczy wzmacniacza...
Pomóżcie zanim coś sfajczę :)
Mam Rotela RA-313 posiada on następujące wejścia:
PHONO MM
PHONO MC
TUNER
AUX
oraz wejście i wyjście "monitorowe" do magnetofonu.
Będę miał dodatkowo preamp Little Bear i przetwornik DAC
Źródła będą takie:
- gramofon (Philips 222)
- magnetofon (jakaś yamaha)
- cd (sony)
- DAC
Chciałem to podłączyć następująco:
"Małego Misia" chciałem wpiąć w złącza monitorowe (wyjście z wzmacniacza na wejście aux misia i wyjście z misia na wejście monitorowe rotela)
Będzie działał jako opcjonalny bufor lampowy w tym setupie.
Do wejścia PHONO MM podpinam gramofon.
Do wejścia TUNER CD
Do wejścia AUX podpinam DAC
No i zostaje mi magnetofon ... czy mogę go podpiąć do wejścia PHONO MC ? Z tego co czytałem to wejście omija wbudowany we wzmacniacz preamp i działa jak liniowe. Tylko tedy do poprawnego grania muszę mieć wyłączone zasilanie albo gramofonu albo magnetofonu żeby nic się nie nakładało...

Czy to zadziała czy coś poleci?

DAC chciałem użyć jako kartę muzyczną z komputera oraz do niego podpiąć wyjście optyczne z odtwarzacza sieciowego (nie ma wyjścia analogowego).
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#2

Post autor: chudy_b »

dale pisze: magnetofon ... czy mogę go podpiąć do wejścia PHONO MC ? Z tego co czytałem to wejście omija wbudowany we wzmacniacz preamp i działa jak liniowe.
A gdzie to wyczytałeś? Wejście PHONO MC jest podłączone do wbudowanego pre phono MC. Niczego nie omija. I nie działa jak wejście liniowe. Chyba pomyliłeś z wejściem phono przeznaczonym dla wkładek piezo. Magnetofonu tam nie podepniesz.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#3

Post autor: dale »

Gdzieś w sieci wyczytałem. Dzięki za informację. Opis wyglądał wyjątkowo rzeczowo, dlatego uwierzyłem :).

Czyli pozostaje jakiś switch? Bo rozgałęźników raczej się nie stosuje?, Czy można bezpiecznie podpiąć do jednego wejścia np. magnetofon i cd ?

ps. jeśli switch, to co polecacie?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#4

Post autor: chudy_b »

To chyba da się połączyć bez switcha. Masz cztery źródła liniowe: gramofon z zewnętrznym pre, CD, magnetofon, DAC. Masz też cztery wejścia liniowe: AUX, TUNER, TAPE1, TAPE2. Zdaje się tylko że TAPE2 jest na DIN, więc przejściówka by się przydała.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#5

Post autor: dale »

:) Dzięki bardzo, faktycznie, jak w końcu ściągnąłem manuala to doczytałem że jest... do tej pory zakładałem że po prostu zdublowali - jak w wypadku wejścia gramofonowego.
Może zamiast przejściówki "sprofanował" bym klasyka wstawiając porządne gniazdo 2xRCA równolegle do din ?
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#6

Post autor: cooledit »

dale pisze: Może zamiast przejściówki "sprofanował" bym klasyka wstawiając porządne gniazdo 2xRCA równolegle do din ?
Jeżeli nie przeszkadza Ci "profanacja" i masz zdolności manualne, to zawsze jest to jakieś wygodniejsze wyjście.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#7

Post autor: Wojtek »

Wg mnie wystarczy po prostu zastosować kabel DIN5-4xRCA i po temacie. Po co modyfikować? Zysk raczej zerowy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2386
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak podłączyć to wszystko razem - brak wejść

#8

Post autor: dale »

Heh :) - wróżka czy co :) ? Właśnie jak wspomniałem Koledze (elektronik cudotwórca-partacz amator) o wlutowaniu, powiedział dokładnie to samo, dokładając taki kabel... bo był po ręką:)
Dziękuję bardzo za pomoc :)
ODPOWIEDZ