AUDIO TECHNICA LP120 I PREAMP ART DJ PRE II dziwne objawy

Żeby nie było za cicho
garcia_greg
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:39

Re: AUDIO TECHNICA LP120 I PREAMP ART DJ PRE II dziwne objawy

#31

Post autor: garcia_greg »

Też posiadam ten gramofon, mam połączony z yamahą rx 797 przez wejście Phono na gramofonie i bezpośredno do wzmacniacza phono, tak jest dobrze ? :oops: Zastanawiam się nad kupnem zewnętrznego preamp ale czy warto, o to jest pytanie. Od razu powiem wam że jestem zielony jeśli chodzi o elektronikę, proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: AUDIO TECHNICA LP120 I PREAMP ART DJ PRE II dziwne objawy

#32

Post autor: Regsoft »

Jeśli wzmacniacz/amplituner ma wejście Phono (czyli wbudowany przedwzmacniacz dla gramofonu) to wyłączasz przedwzmacniacz w LP120 (najczęściej gorszej jakości niż ten "zewnętrzny" dla gramofonu) przestawiając przełącznik w gramofonie na Phono. Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to podłączyłeś tak jak trzeba. Inna możliwość to przełączyć w gramofonie na Line (włączyć jego wewnętrzny przedwzmacniacz) i wpiąć kabel z gramofonu do wejścia CD na amplitunerze. Też można. Sam możesz sprawdzić w którym przypadku uzyskasz lepszą jakość dźwięku. Co do oddzielnego przedwzmacniacza (Line na gramofonie, wejście CD w amplitunerze) to faktycznie można osiągnąć lepszą jakość niż w przypadku tych przedwzmacniaczy jakie masz. Pytanie tylko czy jesteś w stanie to usłyszeć. Dużo zależy od wkładki, klasy kolumn, Twoich uszu itd. 8-)

Nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco jasno. Jak nie to dopytuj :?
garcia_greg
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2017, 12:39

Re: AUDIO TECHNICA LP120 I PREAMP ART DJ PRE II dziwne objawy

#33

Post autor: garcia_greg »

Dzięki. Nie byłem pewny więc zapytałem :) Teraz wszystko jasne. Na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru inwestować pieniędzy,jestem zadowolony z obecnego dzwięku ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia" słuchania ".
Sprzęt jaki posiadam to yamaha rx797 plusy kolumny Kef C7. Jaki możesz polecic zewnętrzny preamp?
Na CD grało bardzo jasno teraz dzwięk jest zupełnie inny można słuchać i słuchać. Kurde czarna płyta wymiata totalnie.... :violin:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: AUDIO TECHNICA LP120 I PREAMP ART DJ PRE II dziwne objawy

#34

Post autor: Regsoft »

garcia_greg pisze: Na dzień dzisiejszy nie mam zamiaru inwestować pieniędzy,jestem zadowolony z obecnego dzwięku
Nie ma takiej kwoty jaką byś nie mógł wydać na gramoholizm :D
garcia_greg pisze: Jaki możesz polecic zewnętrzny preamp?
Wstrzel się w odpowiedni wątek zakupowy po założeniu konkretnego budżetu. Jak dobrze rozumiem masz oryginalną "zieloną" wkładkę AT95. Nie znam klasy wbudowanego przedwzmacniacza w Twój amplituner. Prawdopodobnie tytułowy ART dałby nieco lepszy efekt ale to dopiero początek. Zaraz będziesz szukał lepszej wkładki, potem gramofonu lub wzmacniacza ... to proces ... :mrgreen:
ODPOWIEDZ