Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#1

Post autor: Kichal »

Czołem,
Tak ostatnio rozkminiałem wymianę swojego sprzętu i zainteresowała mnie Yamaha Pianocraft np. E400. Myślicie, że po zakupieniu jakiegoś budżetowego preampa typu Vivanco ten zestaw zagra porządnie ? Kumpel ma tę wieżę i jeśli chodzi o odtwarzanie z CD to jakośc jest mega, strasznie podoba mi się jak to gra, jest dużo lepsze niż mój zestaw. Niestety nie mam możliwości przytargania gramofonu bo mieszka w moim rodzinnym mieście, a ja jestem z gramofonem 130km dalej. Myślicie, że zakup aż takiej cyfry to będzie skok w dół ? Jakbym sprzedał obecne nagłośnienie to bym był w stanie kupić sobię jakąś używkę. Oczywiście mówię o kompletnym zestawie z głośnikami.

Obecnie mam:
Gramofon ITT 8012 HIFI
Wzmacniacz DUAL CV 1400
Głośniki CANTON GLX-100
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Niekoniecznie musi to być najtańszy preamp. Ja używałem ca551 z PianoCraftem i było spoko.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#3

Post autor: Myszor »

Miałem pianocrafta czas spory temu jak jeszcze robili w jednym kawałku. Z subwooferem aktywnym kupiłem w zestawie żeby robił za kino domowe.
Czytnik dvd/cd zepsuł się po roku pamiętam.
Spoko to gra jak na wymiary ale z dobrym hifi niewiele ma wspólnego.
Jednak na tle wieżyczek z carrefoura wypadał bardzo na tak. Szczególnie jak się ma mało miejsca.
Sprzedałem z niesprawnym odczytem płyt za 400pln bodajże (bez suba).
Jeśli już to artdj kup bo vivanco to straszny basic jest.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#4

Post autor: cooledit »

A czy nie lepiej przemyśleć zakup lepszej wkładki albo dokupienie lepszego przedwzmacniacza niż ten który jest w Dual`u? Szczerze wątpię czy E400 i Vivanco zagrają lepiej czy to nie będzie zamiana siekierki na kijek ?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#5

Post autor: Kichal »

zbyszek1982 pisze: Niekoniecznie musi to być najtańszy preamp
Tutaj zostawiam sobie otwartą furtkę do ew późniejszej modernizacji, od razu na kupienie porządnego raczej nie będzie mnie stać, tylko zastanawiam się czy kupowanie porządnego preampu w okolicach 500zł takiego jak ca551 ma tutaj sens skoro to połowa jak nie nawet 3/4 wieży. W sensie czy w ogóle będę miał szansę to wykorzystać.

Właśnie tak ok 200 bym za preamp jeszcze przebolał i też rozkminiałem ten ART DJ.

Co do duala to sam nie wiem czy to kwestia kolumn, czy po prostu pieca, ale no nie podoba mi się do końca jego brzmienie. Ani z CD ani LP. Jest dobre do słuchania muzyki z okresu w jakim był on produkowany. Sam słucham dużo punk rocka/hc punka z obecnego okresu i czegoś mu brakuje porównując do tych samych kawałków odsłuchiwanych nawet z iPhone'a na słuchawkach za 120zł
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#6

Post autor: Myszor »

Do punkrocka vivanco będzie ok ;)
A na poważnie to nie żałuj na pre. Przeniesiesz dalej.
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#7

Post autor: Kichal »

W sumie to największy problem jaki mi się wydaje, że mam z obecnym sprzętem to to, że dość się "dusi". Strasznie ciężko jest ustawić bas. Jeśli nie wcisnę "Loudness" to w ogóle nawet nie mam co myśleć o słuchaniu, po odkręceniu basu na maxa jest on i tak znikomy, tzn może i jest, ale niezbyt dynamiczny, taki wintydżowy właśnie :D Jeśli wcisnę Loudness no to jest on bardziej dynamiczny ale potencjometr od niskich musze mieć na godzinę 3 i tak. Podobnie jest w przypadku odtwarzania z CD. Skutkuje to tym, że jak w kawałkach jest bardzo dużo stopy i do tego jeszcze partia na basie, a w bardzo wielu tak mam to po prostu wszystko zlewa się w jedno wielkie dudnienie jakby głośniki nie wyrabiały z oddychaniem :D

Kurde no najchętniej to bym kupił Yamahę i podłączył jedno i drugie i zobaczył jak to się prezentuje :D Ale nie wiem czy moje fundusze przeżyłyby coś takiego xd
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#8

Post autor: Myszor »

Jeśli na sluchawkach masz ok to znaczy kolumny do wymiany.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#9

Post autor: zbyszek1982 »

Ni z tych Cantonów to atomowego basu nie będzie. Zamknięte paczki rządzą się swoimi prawami.

Co do ceny piano, to ja swojego kupiłem w zestawie z kolumnami b&w. Kolumny stanowiły 70% ceny całości :mrgreen:
Zasadniczo wstydu nie ma i gra to całkiem fajnie. Myślę, że DJ Art Pre to takie minimum przyzwoitości.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#10

Post autor: pan_winyl »

Nie zagra źle, ba, uważam że odpowiedni rodzaj muzyki, np akustyczne jazzy, fado i inne czyste brzmienia mogą wypaść bardzo dobrze. Mój brat ma skompletowanego pc i teraz ma gramofon, mogę zapytać i posłuchać jak brzmi to w porównaniu z moim zestawem.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#11

Post autor: Wojtek »

Zmień kolumny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#12

Post autor: Kichal »

pan_winyl pisze: Nie zagra źle, ba, uważam że odpowiedni rodzaj muzyki, np akustyczne jazzy, fado i inne czyste brzmienia mogą wypaść bardzo dobrze. Mój brat ma skompletowanego pc i teraz ma gramofon, mogę zapytać i posłuchać jak brzmi to w porównaniu z moim zestawem.
Jak będziesz miał chwilę to możesz zapytać :) Ja mam tylko takie odniesienie, że kumpel który ma tę wieżę słucha prawie identycznej muzyki jak ja ( z tym, że z CD) i gra to kapitalnie jak dla mnie. Model jaki ma to E600MK2. Koniec końców pewnie przetestuję to rozwiązanie - pytałem z czystej ciekawości czy ma to jakikolwiek sens w połączeniu z gramofonem, żebym się nie przejechał :D Jak bozia da pinionżek to może nie będę nawet sprzedawał póki co swojego zestawu i będę miał porównanie. Największy problem jest taki, że ciężko znaleźć ten sprzęt z drugiej ręki, póki co szukam na allegro i nie ma kompletnego zestawu z głośnikami. Albo jest sam ampli albo + CD. Pewnie będę to ogarniał po nowym roku jak wpadnie stypendium ;)

Jak mnie nie zadowoli to rozwiązanie to sprzedam te GLX-100 i będę coś innego szukał, może z bass reflexem ...a może nie :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#13

Post autor: Wojtek »

Pierw kup coś innego, a potem sprzedaj, nie na odwrót.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
valv
Posty: 218
Rejestracja: 24 sie 2012, 08:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Lublin

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#14

Post autor: valv »

Witajcie,
swego czasu miałem taki zestawik Pianocraft E-410 i do niego podłączony gramofon Dual 604 poprzez Vivanco PA-115.
Grało tak sobie, nawet powiem że słabo. Zakupiłem lepsze pre CA 551p i dopiero zaczął zestaw "jakoś" grać.
Natomiast uważam, że powalającej dynamiki z takiego zestawu nie wyciągniesz. To mały zestaw do sypialni, żeby sobie CDków do snu posłuchać...
Dual 604 + Audio Technica AT-120 E, Philips 400, Stanton 500
Luxman L-510, Luxman T-404L, Philips CD-820, NAD C658
Wharfedale Diamond 10.7, Dual CL 710, IMF CM2, B&W 705 S2
Awatar użytkownika
Sogol
Posty: 148
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:25
Gramofon: Kenwood KD 990

Re: Yamaha Pianocraft pod gramofon ?

#15

Post autor: Sogol »

U mnie od takiego pianocrafta się zaczęło...co ciekawe do końca pozostałem w tym zestawie z głośnikami yamahy nx e800,dosyć szybko zmieniłem ampli.,na nad 7020,który kupiłem w ciemno na cemping,żeby coś tam mruczało,okazało się że mruczy na tyle dobrze że zostało to zestawienie na bardzo długo,swoją drogą bardzo ładnie się to zgrało,niestety nigdy nie próbowałem tego z gramofonem,zawsze masz taka opcję żeby zmienić ampli.,na starszy z wejściem phono...
Ogar to ma klawe życie... :doh:
ODPOWIEDZ