Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#16

Post autor: Wojtek »

Selektor dla Phono nie ma sensu, ale dodatkowy/inny preamp z wieloma wejściami już tak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#17

Post autor: yamahafan »

pawlos pisze:Z Yamahy wg mojego subiektywnego słuchu ,najlepiej zainwestowac w ca-810
Możliwośc podpiecia 3 gramiaków i na pokładzie przedwzmacniacz gramofonowy nie gorszy niż w c-60 .Obsługuje wkładki MC i 2 x MM
Tyle że ja nie mam - póki co - zamiaru i możliwości, aby wymieniać cały wzmacniacz, z którego brzmieniowo jestem bardzo zadowolony. Aczkolwiek zgodzę się, że CA-810 to świetnie wyglądająca (jak gra - nie słyszałem) konstrukcja, która na pewno warta jest pieniędzy.
Wojtek pisze:Selektor dla Phono nie ma sensu
A dlaczego ? Z ciekawości pytam ;-) jakiś czas temu ktoś na forum też miał podobny dylemat i z tego co pamiętam, opcją był właśnie selektor na przekaźnikach. Wiem, że to trochę półśrodek i nie na miarę hifi ale żeby tak od razu bez sensu ... :)

Tak dla uściślenia, jeśli zamiast dodatkowego przedwzmacniacza, np. takiego C-50 kupię zewnętrzny pre gramofonowy (np tego Liitle Bear T7) o podłączę go pod AUX wzmacniacza, efekt finalny będzie taki sam / podobny / gorszy ?
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#18

Post autor: Wojtek »

Skoro generalnie na forum odradzamy stosowania nawet wyjść RCA w gramofonach to co dopiero selektora po drodze :)
Na upartego jest to jakieś rozwiązanie, ale to tak samo jak lutowanie 10m kabla do gramofonu bo preamp jest za daleko... :morda:
yamahafan pisze: Tak dla uściślenia, jeśli zamiast dodatkowego przedwzmacniacza, np. takiego C-50 kupię zewnętrzny pre gramofonowy (np tego Liitle Bear T7) o podłączę go pod AUX wzmacniacza, efekt finalny będzie taki sam / podobny / gorszy ?
To jest kwestia porównań jakościowych ww. preampów, a nie samego pomysłu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#19

Post autor: MeqhabTion »

yamahafan pisze: jakiś czas temu ktoś na forum też miał podobny dylemat i z tego co pamiętam, opcją był właśnie selektor na przekaźnikach
Z tego co kojarzę to dylemat dotyczył 2 par kolumn i 2 wzmacniaczy czy coś w tym stylu, więc jakby trochę czegoś innego ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#20

Post autor: Wojtek »

Temat selektora phono też już się przewijał, także yamahafan dobrze kojarzy, choć pomysł z przekaźnikami chyba dotyczył właśnie selektora kolumn.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#21

Post autor: ahaja »

Jak musi być selektor to najlepiej na przekaźnikach. Niestety komplikuje to sprawę bo m in wymaga zasilania. Plusem jest to, że styki są hermetyczne i jest dobra separacja.
Dokładanie z kolei kolejnego pudełka ze złączkami to nieciekawy pomysł. Szczególnie przy wkładkach MM - pojemności.
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#22

Post autor: yamahafan »

Ok, to mam dylemat: CR-800 czy jednak A-700 (obecny) + jakiś zewnętrzny preamp Yamahy ? Pewnie C-50 za kwotę wyższą niż mam dogadany CR-800. Wiem, że to temat zakupowy bardziej niż dla tego wątku ale jednak jedna i druga opcja rozwiązuje mój brak dwóch wejść phono. CR-800 ma właśnie dwa. Ma sens brnięcie w staruszka ?
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#23

Post autor: Wojtek »

To jest już off-top bo pytasz chyba bardziej: co lepsze, CR-800 czy A-700?

Niemniej mam odpowiedź: kup CR-800 i porównaj, zostaw lepszego :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#24

Post autor: yamahafan »

Wojtek pisze:To jest już off-top bo pytasz chyba bardziej: co lepsze, CR-800 czy A-700
Trochę tak jest, nie ukrywam :-D Ok, zobaczę na ile skutecznie da się ponegocjować cenę tego staruszka... Preampy Yamaha cenowo są poza moją chęcią inwestycji w audio, przynajmniej na ten moment. Chińskie pseudolampy sobie jednak odpuściłem i dalej mam dylemat :-S a CR-800 pojawił się przez przypadek... I akurat ma dwa wejścia Phono ;-)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
ODPOWIEDZ