Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#1

Post autor: yamahafan »

Jak w temacie, ciekaw jestem Waszych sugestii jak wygodnie i bezstratnie w kwestii brzmienia przełączać dwa gramofony podłączone do jednego gniazda Phono we wzmacniaczu.

Kupić gotowy selektor - jeśli tak, to jaki? A może wykonujecie takie we własnym zakresie, wówczas chętnie zamówię ;-)

Potrzebuję taki gadżet, ponieważ trafił do mnie Dual 1229, a ponieważ wizualnie komponuje się z 1019 to najpewniej zostanie jako drugi, w pakiecie z N44 albo czort wie czym jeszcze ;-)

Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#2

Post autor: Regsoft »

MM są stosunkowo czułe na kwestię okablowania a nie wiem jaki poziom jakości dźwięku Twój tor reprezentuje. Z drugiej strony niezależnie jak dobry jest wbudowany w integrę PRE może przyszedł czas na rozejrzenie się za zewnętrznym? :D
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#3

Post autor: yamahafan »

Regsoft pisze:MM są stosunkowo czułe na kwestię okablowania a nie wiem jaki poziom jakości dźwięku Twój tor reprezentuje.
Wg mnie leciwa Yamaha gra b. dobrze, nie będę rozpisywał się o scenie, szerokości i tych wszystkich epitetach, które wg mnie nie określają brzmienia muzyki :D po prostu pasuje mi ten "sound" i tyle.
Regsoft pisze:Z drugiej strony niezależnie jak dobry jest wbudowany w integrę PRE może przyszedł czas na rozejrzenie się za zewnętrznym? :D
Jakaś opcja, to fakt. Jakiś czas temu natknąłem się na to:

https://www.aliexpress.com/item/2017-La ... 6eec16c38c

i mam cholera jasna ochotę zaryzykować. Tyle że nie wiem czego się spodziewać, z drugiej strony recenzje na forach (głównie anglojęzycznych) są wyjątkowo dobre jak na koszt 50 USD... Jednak w dalszym ciągu się zastanawiam :D
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#4

Post autor: darkman »

Dobra intencja Piotrek i rozwiązuje Ci sprawę, jak sądzę w bdb sposób. jeden gramo do AUX drugi do Phono i po sprawie.
Mały Missio całkiem fajny i za 2stówki bez konkurencji u nas. Przez chwilę miałem z tej stajni w wersji bez lampek, kótóre niespecjalnie rokują (masz wątek na forum - kolega ściągnął tę wersję, tyle, że wymienił od razu lampy na ruskie*). Moim zdaniem warto i to bardzo.

Swoją drogą, to już nie do Ciebie, rzecz oczywista ale jak go miałem na sell (za niecałe 2 stówki-cena nabycia z buta), to na forum praktycznie zero zainteresowania. :P Wziął ktoś w innym miejscu i napisał mi potem, że jest mega zadowolony.

*Nasz kolega go potestował i wyraxił swoją dość pozytywną opinię. BTW napisał, że lampy dał radzieckie. moim zdaniem takie nie istnieją. Soviety to Rady robotniczo żołnierskie, rodowodem z Kronsztadu i z produkcją lamp chłopaki nie mieli nic wspólnego jako i to całe państwo, choć póxniejsze lampy wojskowe mają oczywiście klasę wytrzymałościową i było nie było są rosyjskie. Podstawowa literatura przedmiotu, to Nieznana Rewolucja niejakiego Wolina.
BTW polecam @Myszorowi!). Gdybyśmy przyjęli tę nomenklaturę, to o wielu igłach musielibyśmy pisać, że są z konfederacko szwajcarskie czyli Confoederatio Helvetica lub Schweizerische Eidgenossenschaft. Zwłaszcza ta ostatnia nazwa jest urocza i łatwa do zapamiętania dla pochodzenia igieł. 8-)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#5

Post autor: Regsoft »

yamahafan pisze:Jednak w dalszym ciągu się zastanawiam
Dla Ciebie widzę jedyną słuszną opcję w postaci któregoś z uniwersalnych PRE Yamaha.
Oczywiście tych z dwoma wejściami Phono i rozbudowaną sekcją dopasowania sygnału.
http://allegro.pl/yamaha-c50-przedwzmac ... 29407.html
http://allegro.pl/yamaha-c-60-suuuper-m ... 23923.html
Satysfakcja gwarantowana.
Lub odsprzedaż 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#6

Post autor: darkman »

C-60 (lepszy) miewa też gość z Myślenic (jest na allegro).
Coś brałem od niego, dobry b. stan, obsługa i perfekcyjne pakowanie, gwarancja rozruchowa i na zasadach ogólnych.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#7

Post autor: Regsoft »

To tylko przykłady bo moim zdaniem ceny są ... do negocjacji. W każdym razie jeszcze rok temu można było trafić poniżej 500 zł. Jest kilka sensownych modeli Yamaha z dwoma "fajnymi" wejściami phono. Oczywiście zakładam że ten A-700 jest czarny bo jak zobaczyłem propozycję chińską to trochę straciłem pewność siebie co do własnej propozycji :D
Otomek
Posty: 7
Rejestracja: 01 lis 2016, 00:18

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#8

Post autor: Otomek »

Yamaha A-960 i A-960II ma fabrycznie dwa wejścia phono. ;)

http://mirski.pl/2013/12/yamaha-a-960/
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#9

Post autor: darkman »

No wiemy. Zatem? :think:
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#10

Post autor: yamahafan »

darkman pisze:Dobra intencja Piotrek i rozwiązuje Ci sprawę, jak sądzę w bdb sposób. jeden gramo do AUX drugi do Phono i po sprawie.
Mały Missio całkiem fajny i za 2stówki bez konkurencji u nas. Przez chwilę miałem z tej stajni w wersji bez lampek, kótóre niespecjalnie rokują (masz wątek na forum - kolega ściągnął tę wersję, tyle, że wymienił od razu lampy na ruskie*). Moim zdaniem warto i to bardzo.
Długo wzbraniałem się przed zewnętrznym PRE ale nie wiem, czy jednak nie pójdę w tym kierunku. A jak już sam siebie przekonam, że do ponad 40 letniego Duala można dołożyć dzisiejszą - i to jeszcze chińską - lampę, to sam będę w szoku :o Cenowo poza konkurencją, szukałem czegoś w PL i do 200 zł praktycznie nie ma na czym oka zawiesić wg mnie ... Jest co prawda coś takiego:

http://allegro.pl/rega-fono-mini-i6591942013.html

ale porównując z tą "chińską lampką" - wolę tę drugą, mimo wszystko ;-)
Regsoft pisze:To tylko przykłady bo moim zdaniem ceny są ... do negocjacji. W każdym razie jeszcze rok temu można było trafić poniżej 500 zł. Jest kilka sensownych modeli Yamaha z dwoma "fajnymi" wejściami phono.
Widziałem te PRE i od dawna na taki choruję, niestety na ten moment nie mam budżetu kilkuset zł na kolejny klocek. Ceny poszły niestety w górę i chcąc nie chcąc trzeba liczyć 500 zł lub więcej na taki element zestawu.
Regsoft pisze:Oczywiście zakładam że ten A-700 jest czarny bo jak zobaczyłem propozycję chińską to trochę straciłem pewność siebie co do własnej propozycji :D
A-700 jest ślicznie czarny ;-)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#11

Post autor: darkman »

yamahafan pisze: ttp://allegro.pl/rega-fono-mini-i6591942013.html

ale porównując z tą "chińską lampką" - wolę tę drugą, mimo wszystko ;-)
Drobna uwaga tylko. To nie jest ta MKII, którą ja miałem i jest w testach na forum. Tylko to mini czyli podstawowy model Rega Mini. MKII jesli jest w uzywce, to 700-750 to znakomita cena za świetny model. Nowa droga dość 1100 zdaje się.
Dość fajny i gdzieś zdaje się z poziomu 499, ale raczej słaba w sensie porównawczym poziomu. Inne konstrukcje wypadają przy niej lepiej (cena/jakość), choć ma swoich fanów. To piszę ogólnie, nie miałem okoliczności z tą akurat wersją budżetową jakoś dłużej tylko sporadyczny odsłuch - wydała mi się dość ciepła i neutralna. Jak to u Regi. Sądzę, że mimo tego 'kultura' jej wykonania może być wyższa niż Chińczyka. W nim należałoby wliczyć cenę wymiany 2 lamp, ale i tak się to opłaca.
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#12

Post autor: yamahafan »

darkman pisze:W nim należałoby wliczyć cenę wymiany 2 lamp, ale i tak się to opłaca.
A wiesz może na jakie warto wymieniać i jakie to koszty ? Orientacyjnie pytam, najpewniej spróbuję z tym konkretnym modelem:

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.Z2qHaN

Najwyżej okaże się wtopą ;-) a może jednak nie. Zobaczymy. Tak to jest, człowiek pyta o selektor wejść a kończy jak zwykle ... :D
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#13

Post autor: darkman »

Nie w lampach zupełnie się nie orientuję.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#14

Post autor: Regsoft »

yamahafan pisze:Widziałem te PRE i od dawna na taki choruję, niestety na ten moment nie mam budżetu
Byłem pewny, że jesteś zainteresowany. Ja bym przez pół roku kable wymieniał aby uzbierać i trafić na wymarzony sprzęt :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Selektor wejść Phono - jeden wzmacniacz i dwa gramofony

#15

Post autor: pawlos »

Z Yamahy wg mojego subiektywnego słuchu ,najlepiej zainwestowac w ca-810
Możliwośc podpiecia 3 gramiaków i na pokładzie przedwzmacniacz gramofonowy nie gorszy niż w c-60 .Obsługuje wkładki MC i 2 x MM
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
ODPOWIEDZ