Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
moinhoubc
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2013, 00:59

Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#1

Post autor: moinhoubc »

Dobry wieczór Koledzy :)

Zastanawiam się jak w temacie czy warto inwestować pieniądze na preamp phono?

Dodam na początku, że kwota jaką ewentualnie mógłbym wydać to ok. 300-400 zł.

Zestaw to wzmacniacz rotel ra980bx, kolumny Arcus TM -85 w których wymieniłem kondensatory na mkp i okablowanie na solida, gramofon dual 505-3 z wkładką audiotechnika at-120 z przbiegiem ok 200-300h ^

Pomieszczenie- powoli coraz bardziej wygłuszony przez meble, obrazki i kwiatki salon 40m2 z otwartą kuchnią i klatką schodową razem ok 55m2.

Zastanawiam się nad sensem zakupu przedwzmacniacza gramofonowego w podanej wyżej kwoy.


Jak myślicie Koledzy?

Pozdrawiam
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#2

Post autor: kielek »

Ale przecież w tym Rotelu masz wbudowane wejście Phono i z tego co trochę znam Rotela to zapewne bardzo przyzwoite i kwocie o jakiej piszesz nic lepszego nie kupisz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#3

Post autor: darkman »

Potwierdzę tylko to co Kielek.
Za mały potencjał nabywczy tytułem klasy pre. Za duże pomieszczenie w tym kontekście kubaturowym. Mam b. podobne, bez kuchni ale też schody. Nie trzymam w nim sprzętu audio, mimo pewnych możliwosci zagrania.
(Rotele i dobry zestaw ma kolega Blackholesum-kontaktowy gość, o ile dobrze napisałem nick, można skonsultować - być może odbiera jeszcze posty na PW lub e-mail - nie pamiętam jaki ma pre do swojego zestawu).
ewentualnie mozna coś pomysle u ciebie nad panelami aku (dyfuzory, pułapki).
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#4

Post autor: kielek »

Ja tylko nie rozumiem co ma kubatura pomieszczenia do preampa gramofonowego :?: Ten Rotel to świetny wzmacniacz i powtórzę ,że jego wbudowane pre phono powinno być też na niezłym poziomie i nie wiem dokładnie o co moinhoubc@ chodzi?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#5

Post autor: darkman »

kielek pisze: pomieszczenia do preampa gramofonowego
Pewnie nic albo niewiele. W audio woodoo zawsze coś ma coś do czegoś :D
Miałem na myśli odniesienie do audio sprzętu w ogóle (swoje dosłuchowe mam z znacznie mniejszym pomieszczeniu).
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#6

Post autor: 32lysy »

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w kwestii przedwzmacniaczy ale ostatnio kupiłem dla kolegi przedwzmacniacz gramofonowy DYNAVOX TC-750 w cenie około 180 zł (nie miał w swoim wzmacniaczu). Kolega był zadowolony z zakupu więc postanowiłem następnego dnia za radą jednego ze sprzedawców w sklepie który powiedział że żadna integra do 5 tysięcy nie ma dobrego przedwzmacniacza, kupić na próbę ten sam i zobaczyć co się zmieni. Niestety zawiodłem się bo w stosunku do mojego przedwzmacniacza w HK670 zagrał wyraźnie gorzej. Pasmo jakby przycięte z kurtyną i wycofanym środkiem. Bas co prawda mocny ale dudniący i poza tempem. góra ostra jak z cd. Brzmiało to jak z taśmy magnetofonowej nie najlepszej jakości. Teraz przynajmniej wiem że na przyzwoity przedwzmacniacz trzeba wydać troszkę więcej niż 180 zł :) Nie wiem jaki przedwzmacniacz mi polecał jeden spec, ale kwota oscylowała w okolicach 700 zł
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#7

Post autor: darkman »

32lysy pisze: Teraz przynajmniej wiem że na przyzwoity przedwzmacniacz trzeba wydać troszkę więcej niż 180 zł :)
To nie dużo jak na tę wiedzę i własną opinię.
Mogłeś wszak zapytać. Za darmo. :D
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#8

Post autor: 32lysy »

Opisałem pojedynczy przypadek z podaniem konkretnego urządzenia w nawiązaniu do wpisu że Rotel może mieć całkiem przyzwoity przedwzmacniacz i w odniesieniu do podanej kwoty 300-400 zł . DYNAVOX-a oddałem, jakieś doświadczenie zostało. Może kiedyś kupię ten który mi polecał spec to napiszę jak się ma w porównaniu z moim w integrze :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15110
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#9

Post autor: darkman »

A co polecał Spec?
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#10

Post autor: 32lysy »

O ile dobrze złapałem to coś ze stajni pro ject-a, ale pewności nie mam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#11

Post autor: Wojtek »

Takiemu specowi to bym już podziękował :P
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#12

Post autor: 32lysy »

Czytałem dużo dobrego o CA 551. Korci mni żeby to porównać z tym w moim wzmaciaczu. Jak gdzieś zdobędę z możliwością zwrotu to pewnie się skuszę. :D
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#13

Post autor: Michal35 »

32lysy pisze: Czytałem dużo dobrego o CA 551
Polecam. Mam go. Gra z wkładką Grado i z wzmacniaczem Marantz. Wart ceny. Weź ca 651p. Ja nie wziąłem i teraz już myślę że szkoda. Poszło by się we wkładki MC. Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda ;) .
O używany dosyć ciężko ale może ci się uda.
Powodzenia
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#14

Post autor: Tarkus »

Dołączę się do tematu z moją sprawą, żeby niepotrzebnie nie tworzyć nowego.
Od dobrych już kilku miesięcy jestem posiadaczem gramofonu. Wszyscy wiemy, że to piękna rzecz, jak wspaniale brzmi, no i to wszystko prawda, ale... No właśnie.
Po dłuższym testowaniu stwierdzam, że gramofon ma cokolwiek mniej "góry" i "dołu" niż np. CD. O ile jeszcze nieznacznie mniejsza ilość tonów wysokich da się wytłumaczyć charakterystyką wkładki - jest to Shure M97xE - o tyle bas tego Szczura, według opisów, powinien kłaść kompakt na obie łopatki! No i zaczynam podejrzewać, że mój wzmacniacz ma po prostu nienajlepszy phonostage, który coś obcina. Na forach wyczytałem, że preamp w tym modelu jest po prostu pojedynczym scalakiem (co ciekawe, jedynym w tej konstrukcji).
Czy podejrzenie rzucone na phonostage to prawdopodobna hipoteza? Jeśli tak, to jaki zewnętrzny przedwzmacniacz mi polecicie, żebym był zadowolony?
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Czy jest sens kupować przedwzmacniacz?

#15

Post autor: blispx »

Art DJ - Kambodża - Larwa - Nuda - ... Zacznij od Art dużo na niego nie wydasz, zobacz czy ci odpowiada i sens gonić króliczka czy zająć się resztą toru

Niepotrzebne skreślić 8-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ