NUDA

Żeby nie było za cicho
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: NUDA

#31

Post autor: kielek »

Myślę ,że ahaja byłby odpowiednią osobą która mogła by wyrazić taką opinię ;)
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDA

#32

Post autor: ahaja »

Mamy teoretyczną wolność, zatem każdy sobie robi to co uważa za stosowne.
Schematy są ogólnie dostępne, więc nic tylko zrobić i grać.
Taki pre na 1 kości można zrobić na kawałku miedzi 3x3cm i przylutować do gniazd rca - jak ma być miniatura. Mniejszy też może być ale wielkości pewnych elementów się nie przeskoczy (jakość).

Pewnie impulsówka będzie miała znacznie lepszą sprawność. Pobór prądu przez taki układ jest można powiedzieć żaden, zatem i oszczędności bardzo małe. To nie 50W wzmak A klasowy ...

... jednak czy się chce, czy nie ta A klasa gra muzykę od wielu lat i nie zanosi się by to się miało zmienić. ;-)
W jednym ze swoich preampów mam 3 kości na kanał. Razem pobór jakieś 15mA ... a z zasilacza w gwizdek idzie 15x tyle z każdej gałęzi zasilania. A są 4 bo to dual mono. Chciałbym więcej ale miejsca brak na radiatory ...
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: NUDA

#33

Post autor: MISSE »

no a jaka oszczędność byłaby na przykład w wzmacniaczu lampowym gdyby zastosować przetwornicę.

cholera nie mogę pojąć dlaczego wszyscy uparli się na ogromne transformatory i kondensatory jak w falowniku do silnika 10KW :twisted:

i nawet super oszczędni skośnoocy nie stosują przetwornic w topowych klockach :lol:
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDA

#34

Post autor: ahaja »

Ano. Bo to nie ten 'target'.
Nieodmiennie mi się to kojarzy z super hiper skodą superb 1.4turbo ... chcieli może i dobrze a wyszlo ... :D
Gregorr
Posty: 37
Rejestracja: 06 paź 2016, 19:37
Gramofon: MOD Technics SL-Q33
Lokalizacja:

Re: NUDA

#35

Post autor: Gregorr »

Jedno jest niezmienne, jeśli facetowi, który przez 30 lat golił się zardzewiałą brzytwą, pokażesz Gillette Mach 3 Turbo to najpierw cię wyśmieje a potem będzie tłumaczył, że to jest do d... bo ani on, ani jego szwagier ani nawet sam sołtys nigdy się tym nie golił :morda:

Na poważnie, akurat w tej aplikacji nie chodzi o sprawność i oszczędność tylko o pozbycie się z linii zasilania śmieci ze słyszalnego zakresu częstotliwości. Zerknijcie na projekt Bugle, tam zastosowano zasilanie z dwóch baterii 9V :doh: Jak dla mnie to nieporozumienie zasilać sprzęt stacjonarny z baterii dlatego przypuszczam, że konstruktorzy nie poradzili sobie z odfiltrowaniem napięcia i poszli na łatwiznę, o ile można to tak nazwać. Tym bradziej nie wiem czemu zachód się tym Bugle zachwyca.

Co do NUDY, bo jej poświęcony jest ten wątek, ciekawą kwestią jest rozkład błędu w odpowiedzi częstotliwościowej. W prawie 70% zakresu jest on na poziomie grubo poniżej 0.1%, natomiast największy błąd występuje w okolicach 20kHz, czyli przy granicznej częstotliwości słyszalnej dla ucha (przypuszczam, już niesłyszalnej dla wiekszości ludzi). Myślałem wcześniej o wymianie serducha w moim wbudowanym preampie na AD712 ale coś czuję, że zrobie sobie na nim właśnie NUDĘ i wymienie cały preamp ... zasilany w oczywisty sposób :lol:
- Mistrzu, uczysz mnie sztuk walki ale ciągle mówisz o pokoju. Dlaczego?
- Widzisz, lepiej jest być wojownikiem w ogrodzie niż ogrodnikiem na wojnie...
Awatar użytkownika
burz
Posty: 58
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:48
Gramofon: Rega Planar 8

Re: NUDA

#36

Post autor: burz »

Coś się dzieje z projektem mini? Bo ciekawość zżera...
Awatar użytkownika
magazyn
Posty: 30
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:52

Re: NUDA

#37

Post autor: magazyn »

Witam Wszystkich serdecznie

Pragnę się przywitać , ponieważ jestem tu nowy... , ale od kilku lat posiadam " Nudę phono " -zacny preamp :clap:
O tym bardziej tematycznym forum (gramofony-analog) dowiedziałem się od Ahaji , którego zresztą serdecznie Pozdrawiam ,
no i zauważyłem też tutaj kilka bardziej znanych osób z "innego ;) " forum -Pozdrawiam Wszystkich

kilka fotek mojej nudy w starym wcieleniu ...
Załączniki
nuda16.JPG
nuda11.JPG
nuda3.JPG
nuda2.JPG
Awatar użytkownika
magazyn
Posty: 30
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:52

Re: NUDA

#38

Post autor: magazyn »

....jak i w nowym wcieleniu , ale już tylko sekcja MC , ponieważ sekcja MM powędrowała gdzieś na pomorze :character-ariel: :greetings-waveyellow:

wewnętrzna część obudowy to płyty alu 10mm grubości , zewnętrzna część , panel przedni stal nierdzewna 10 mm z wyfrezowanym logo z płytki
5 mm z brązu , cover 1,5 mm stal nierdzewna , nóżki brąz wszystko szkiełkowane , jest stabilnie , szlachetnie , że tak to ujmę

Pozdrowionka Magazyn
Załączniki
20161228_113013.jpg
20161228_112930.jpg
20161228_112918.jpg
20161228_105659.jpg
20161228_105637.jpg
20161228_105448.jpg
20161228_105401.jpg
20161228_105345.jpg
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: NUDA

#39

Post autor: Regsoft »

No i super :clap:
Jedynie co mógłbym delikatnie doradzić to wrzucenie tego do tematu "Kolekcje sprzętowe forumowiczów" :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: NUDA

#40

Post autor: Myszor »

Bardzo ładnie. Sam robiłeś?
Awatar użytkownika
magazyn
Posty: 30
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:52

Re: NUDA

#41

Post autor: magazyn »

>>Myszor

zlecałem , ale lokalnie u mnie w mieście , wg własnego pomysłu
ODPOWIEDZ