NUDA

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

NUDA

#1

Post autor: Cyberbob »

Witam

Skąd mogę wziąć, kupić schematy aby samemu wykonać NUDE?
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: NUDA

#2

Post autor: darkman »

Duży wątek (stary) był na audiosterło. Schematy ludzie maja i chyba dawali jakieś linki, specyfikacja części też kilkukrotnie publikowana.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: NUDA

#3

Post autor: chudy_b »

Wykonanie pojedynczej płytki może być letko drogie. Nie wiem czy to się opłaca.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: NUDA

#4

Post autor: MISSE »

jeśli ma być robiona przez zewnętrzną firmę to będzie bolało

normalnie w komplecie jest 6 dwustronnych płytek

obawiam się, że cena dla pojedynczego egzemplarza może być wyższa niż husarii

ale jeśli sam sobie je zrobisz to plus dla Ciebie
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: NUDA

#5

Post autor: chudy_b »

Jest taki fajny kanał na YT - Reduktor Szumu. Ostatnio autor zaprezentował DIY wzmacniacz słuchawkowy. Opracował konstrukcję, zaprojektował płytki. Po prezentacji filmu w ciągu kilku godzin sprzedał na allegro 180 płytek po 28 zł bodajże. Kilka ostatnich zlicytował i ceny osiągnęły ponad 100zł. Piszę o gołej płytce :!: Jakby wystawił pięcset to też by poszły. A ile osób używa/potrzebuje wzmacniacza słuchawkowego? Potem planował jeszcze drugi rzut jako kit z częściami, ale ostatecznie przekazał projekt firmie z linią do lutowania SMD i niedlugo pojawią się gotowe zlutowane płytki.

Gdyby ahaja miał ochotę pogadać z Reduktorem Szumu i przekazać mu projekt NUDY/HUSARII do zaprezentowania na kanale, to myślę że kity do montażu byłyby hitem. RS otwarcie mówi, że planuje kolejne projekty DIY, a jest coś lepszego i bardziej użytecznego niż pre ahaji?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: NUDA

#6

Post autor: Pawelec »

Drukowanie płytek nawet dwustronnych w ilościach detalicznych ( 1 sztuka włącznie dla potrzeb własnych !!!) nie jest aż tak drogie. Jak mamy projekt płytki i nie wymagamy opisów, tudzież powleknia to idzie wytrzymać. No oczywiście trawienie metodą domową to sama przyjemność i kupa dobrej zabawy :D . Ja jednak jestem zdania, że mając możliwość postawienia pytania autorowi NUDY i HUSARII czy udostępnia oficjalnie i wydaje zgodę na plagiat jego pomysłu. Jeżeli sam to gdzieś już udostępnił i opublikował to nie ma tematu. Uruchamianie na forum grupy ludzi w celu skopiowania czyjegoś pomysłu uważam za wielce niestosowne no chyba, że tak jak pisałem za zgodą ahai.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: NUDA

#7

Post autor: darkman »

Pawelec pisze: Uruchamianie na forum grupy ludzi w celu skopiowania czyjegoś pomysłu uważam za wielce niestosowne no chyba, że tak jak pisałem za zgodą ahai.
(sic!) To oczywiste tak bardzo, że nawet nie udało mi się odczytać poprawnie intencji kolegi Cyberbob. Sądziłem, że chodzi o informację o kitach i know-how montowania zestawu (taki wątek prowadził sam konstruktor właśnie na Sterełoreło wraz z manualem autorskim jako pełny "tutorial" z licencją domain jak sądzę dla posiadaczy oryginalnych kitów).
Podrabianie Nudy to w ogóle jakiś koszmarny żart. Mam absolutną pewność, że na Winyl.net nie ma i nie będzie miejsca na takie praktyki.
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: NUDA

#8

Post autor: Cyberbob »

Oczywiście, że udostępniał na audiostereo.pl schematy płytki wszystko, tylko ja się w tym wątku pogubiłem już w wersjach tego projektu. Jak ktoś z was jest zainteresowany projektem NUDA to możemy wskrzesić go na forum. Zawsze wykonanie więcej niż jednej sztuki będzie tańsze! Jak ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt. Ja się odezwę do autora, ma ktoś do niego jakieś namiary maila telefon...? Bo chciałbym mieć oficjalną zgodę autora na wykonanie.
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: NUDA

#9

Post autor: klin »

?? No masz go na forum tak więc możesz do niego pisać. Poza tym numer telefonu i maila do Krzysztofa/ahaji znajdziesz w każdym manualu do Nudy czy Husarii. Wystarczy wpisać w google...
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: NUDA

#10

Post autor: Cyberbob »

Napisałem zobaczymy co odpisze.
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDA

#11

Post autor: ahaja »

Ja nie przewiduję robić kolejnego zamówienia na pcb do tego projektu. Można szukać kitów czy gotowych Nud na alle... czy innych portalach.
W warunkach domowych nie jest możliwe uzyskanie takiej jakości pcb - pomijam tu opisy itd.

Mam pewien projekt, nowy, skończony w około 90%. Jak się uporam to można będzie pomyśleć o ewentualnym zamówieniu grupowym na pcb z częściami. Kosztowność około 400-500zł za kpl. To zależy od ilości, wielkości pcb etc. W założeniu 3 płytki: zasilanie, MM/MCHO i MCLO.
Jest większy od pre forumowego ale mniejszy od Nudy. Trochę wziętych pomysłów z Nudy a trochę z ... ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: NUDA

#12

Post autor: darkman »

O! To jest wiadomość dnia. Potrzebuję coś właśnie do drugiego zestawu, co by było nudopodobne, a nie było husariocenne.
Czyli już się ustawiam do grupowego na zapisy. :angelic-flying:
slawomir273
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2012, 17:33

Re: NUDA

#13

Post autor: slawomir273 »

Jestem drugi.
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Re: NUDA

#14

Post autor: adler »

Trzeci.
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDA

#15

Post autor: ahaja »

Jako, że to nie ten wątek proponuje się wstrzymać z dopisywaniem się.
W odpowiednim czasie skontaktuję się z Szeryfem, zapytam i otworzę dedykowany.
ODPOWIEDZ