Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

#1

Post autor: yamahafan »

Tak jak w tytule, całkowicie zanikł sygnał w prawym kanale (kolumnie) podczas odtwarzania płyt na wejściu phono. Pozostałe wejścia pracuję, CD i radio gra równo na oba kanały, jedynie co zauważyłem to czas od czasu słyszalne "pyknięcia" w trakcie słuchania cd, radia czy winyla (rzadziej), czasami sprowadzające się do zaniku dźwięku w obu kanałach na sekundę bądź dwie. Ale to bardzo rzadko ma miejsce. Natomiast permanentnie nie pracuje prawa kolumna w opcji phono jako źródła. Wcześniej pomagało wyłączenie i ponowne włączenie wzmacniacza, w tym momencie już nie działa :(

Macie jakieś sugestie od czego zacząć poszukiwania prawego kanału ? Wiosna przyszła, pewnie wybrał się na spacer ... Sprawdziłem okablowanie gramofonu + jack`i na obu kanałach - luty są ok. Więc to raczej nie kwestia gramofonu. Nie mam niestety drugiego przedwzmacniacza dla testu.
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

#2

Post autor: Regsoft »

yamahafan pisze: od czego zacząć poszukiwania prawego kanału ?
Na pewno wyeliminowałeś problem z gramofonem? Podłączałeś do phono inny sprzęt? Gramofon do innego wejścia? Dźwięk nie będzie prawidłowy ale chodzi o test ...

Edit: No tak. Nie doczytałem. Trochę to brzmi jak dwa problemy. No chyba, że selektor wejść ...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

#3

Post autor: chudy_b »

Pierwszy test to zamiana kanałów na wejściu wzmacniacza. Czyli lewa wtyczka z gramofonu do prawego kanału, prawa do lewego. Dowiesz się, czy problem jest w gramofonie czy we wzmacniaczu.
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

#4

Post autor: yamahafan »

chudy_b pisze:Pierwszy test to zamiana kanałów na wejściu wzmacniacza. Czyli lewa wtyczka z gramofonu do prawego kanału, prawa do lewego. Dowiesz się, czy problem jest w gramofonie czy we wzmacniaczu.
Zamieniłem wtyczki i... sytuacja się odwróciła :$ teraz prawa kolumna pracuje, a lewa milczy... Czyli jednak problem tkwi w gramofonie? Dziwne, okablowanie sprawdziłem i wygląda ok.

Że też nie wpadłem wcześniej na taką zamianę... Dzięki chudy_b ;-)
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

#5

Post autor: Regsoft »

yamahafan pisze: Czyli jednak problem tkwi w gramofonie?
Też nieśmiało chciałem to zasugerować. Ostatnio miałem dwukrotnie taki problem. Raz słabo chodził styk gniazda headshell-ramię a raz poluzował się i zaśniedział styk kabelek-wkładka. A u kumpla po prostu padła wkładka. Stąd pierwsza myśl, że to gramofon. Chudy_b ma najlepszy sposób. Zmiana kanału. To samo można zrobić z kabelkami przy wkładce ...
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

#6

Post autor: cooledit »

Może to teoria styków. Spróbuj przetrzeć delikatnie styki przy wkładce. Czasem tak się zdarza, jak coś jest dłuższy czas nie ruszane.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
kusza7
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:22

Re: Prawy kanał @ Yamaha A-700 poszedł na wycieczkę ...

#7

Post autor: kusza7 »

Siema, pozwolicie że odepnę się pod temat ponieważ mam podobny problem z tym wzmacniaczem. Prawy kanał Yamahy delikatnie gra ciszej, można by rzec że gra bez powietrza zwłaszcza w górnym paśmie (tak jakby był przytłumiony). Rozumiem że czeka mnie teraz przepinanie kabli zasilających i tych od głośników. Zjawisko to występuje na wszystkich wejściach wzmaka (Tuner, Phono, DAD, Aux itd.). Ostatnio zauważyłem że przy włączaniu Yamahy (nie zawsze) słychać delikatny brum. Wczoraj np. włączałem go kilka razy i nic takiego nie odnotowałem. Ten brum jak występuje trwa tyle, ile trwa wciśnięcie przycisku POWER, potem wszystko jest ok. (oprócz oczywiście ww. delikatnej różnicy w balansie). Mogę tylko dodać że różnica ta jest wyczuwalna również po przepięciu głośników z wejść A na B (tyle przed pracą udało mi się zrobić). Trochę niepokoi mnie też ten dźwięk przy włączaniu, występuje on rzadko, ale jednak...:///. Lubię jak wszystko działa idealnie!!!:).
ODPOWIEDZ