Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#1

Post autor: MeqhabTion »

Dziś przyszedł do mnie świeżo kupiony używany Dual CV 1500 http://allegro.pl/wzmacniacz-dual-cv-15 ... 19095.html . Po podłączeniu gramofonu i głośników objawił się następujący problem. Jeden z głośników gra głośniej (kanał lewy), a przy przesunięciu (właściwie przeklikaniu) balansu na prawo grają oba mniej więcej równomiernie. Sprawdzałem sygnał na wejściu Phono 1 i Tuner, na obydwu to samo. Mam na niego 30 dni gwarancji rozruchowej. Pytanie czy to może być coś poważnego i czy lepiej go odesłać? A może da się coś prosto poprawić?

Głośniki podłączam do zatrzasków - opcja "Speakers 2". Niestety nie dysponuję głośnikami z wtykami, więc opcji "Speakers 1" nie mam jak sprawdzić. Proszę o pomoc jako elektrolaik.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#2

Post autor: chudy_b »

Na początek zamień kanały na wejściu wzmacniacza. Upewnisz się, że problem leży po stronie gramofonu. Potem zamień przewody(kanał) na wkładce. To Ci da odpowiedź co do sprawności wkładki.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#3

Post autor: MeqhabTion »

To nie jest wina gramofonu. Pod wzmacniaczem od kina domowego grają równo oba kanały. W Dualu podłączyłem laptopa pod wejście Tuner i było to samo. Więc to nie jest kwestia źródła a wzmaka.

Po przełączeniu na opcję mono głośniki graja równo :think:
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#4

Post autor: kaf »

Podepnij źródło dźwięku pod wejście nieregulowane /wzmacniacz ma takie o regulowanej czułości przełącznikiem i o stałej czułości/, dla pewności zrób jeszcze test na słuchawkach.

Jeżeli sprzedający nie wspominał o jakiś usterkach, należy to zgłosić, jeżeli sam wcześniej dał prawo gwarancji.

Gdyby jednak coś, to schemat jest tutaj http://dual.pytalhost.eu/cv1500s/
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#5

Post autor: MeqhabTion »

Na wejściu bez przełączników (Phono 2) ten sam problem. Sprzedawca niby sprawdzał i wszystko miało być ok, ale słuchał na mono się okazało. Fajnie, tylko nie po to mi wzmacniacz stereo, żeby słuchać w mono. I dzięki za schemat, ale mi też się go udało znaleźć ;) Z elektroniką to miałem ostatnio coś wspólnego na ZPTach w podstawówce (w siódmej klasie, więc dawno :mrgreen: ), także ciężka sprawa :roll: .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#6

Post autor: Wojtek »

MeqhabTion pisze:Sprzedawca niby sprawdzał i wszystko miało być ok, ale słuchał na mono się okazało.
Niezła bajka ;)

Jeśli nie chce Ci się bawić (a to może nie być prosta sprawa) to skorzystaj z gwarancji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#7

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:Jeśli nie chce Ci się bawić (a to może nie być prosta sprawa) to skorzystaj z gwarancji.
Zgadzam się z Wojtkeim.

Naprawa prawdopodobnie nie byłaby jakoś szczególnie kosztowna, ale szukanie uszkodzenia i naprawa to może być spora łamigłówka. Jeśli możesz odesłać, to szkoda czasu na naprawę.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Re: Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#8

Post autor: MeqhabTion »

Próbowałem skorzystać z gwarancji. Na mojego maila o tym, że oddaję sprzęt, bo nie jest sprawny w 100% zgodnie z opisem i wcześniejszymi informacjami otrzymałem odpowiedź:

Pisownia oryginalna:
WITAM. DZWONILEM DO SWRWISU DUALA ORAZ DO KOLEKCJONERA SPRZETU DUAL I JEST TO NORMALNE. NIENORMALNE BY TO BYLO GDYBY NA WSZYSTKICH OPCJACH KANALY GRALY NIE ROWNO A TAK NIE JEST.

:think: Chyba bajkopisarz mi się trafił.

Po mojej kolejnej wiadomości, gdzie piszę, że taką sytuację mam pierwszy raz w mojej historii (miałem/mam kilkanaście różnych sprzętów) oraz prozę o podanie namiarów do osób, z którymi się kontaktował i potwierdzenie dołączenia paragonu (nie mogę go nigdzie znaleźć, a miał być) na razie cisza.

Mam nadzieję, że jednak się opamięta i normalnie zakończymy transakcję.

Może Wy możecie coś jeszcze doradzić, jak rozmawiać z tym sprzedawcą.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#9

Post autor: zbyszek1982 »

Napisz mu, że odsyłasz sprzęt, bo jest niesprawny i tyle. Jak się będzie dalej upierał to mu wystaw negatywa i załóż spór na Allegro. Jak to nie podziała to idź na policję złożyć zawiadomienie o oszustwie. Co do paragonu, skoro obiecał, to powinien dostarczyć. Urząd skarbowy się tym na pewno zainteresuje bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#10

Post autor: MeqhabTion »

Problem w tym, że zakup był poza Allegro. Niby się zgodził na odesłanie razem z paragonem, ale paragonu nie znalazłem i na 99% go nie było. Mam za to list przewozowy z kwotą jako dowód zakupu. Także raczej nie powinien robić problemów. Jak coś to pewnie zgłoszenie na policję. Ech, a miało być tak pięknie :(
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#11

Post autor: Wojtek »

MeqhabTion pisze:Mam za to list przewozowy z kwotą jako dowód zakupu.
Kwotą czego? Przesyłki? Chyba że była to wysyłka pobraniowa. Z samym listem przewozowym wg mnie może być problem, szczególnie jak mamy do czynienia z człowiekiem, który próbuje wmówić Tobie, że to normalne że oddzielne kanały mają różny poziom głośności mimo wycentrowanego balansu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#12

Post autor: MeqhabTion »

No właśnie w nieszczęściu szczęście, że była to przesyłka pobraniowa. Mam też całą korespondencję ze sprzedawcą, wymieniałem z nim informacje tylko drogą mailową. A paragonu na 100% nie załączył. Przeszukałem całe pudło, koszulkę od listu przewozowego wszystkie gazetki i kartoniki, które były w środku i nie ma.

Najbardziej jednak rozbawił mnie ten cytat:

CZYTALEM NA FORUM ELEKTRODA.PL ORAZ OD MOJEGO ZNAJOMEGO MECHACNIKA. TAK BYL PARAGON JAK DO KAZDEGO SPRZEDAWANEGO PRZEDMITU. MIALEM JUZ W SPRZEDARZY TAKI SAM EGZEMPLAZ TYLKO ZE BRAZOWY I IDENTYCZNIE Z NIM BYLO I NIKT TEGO NIE REKLAMOWAL.

Poza tym wg. prawa polskiego, żeby zwrócić towar potrzebny jest dowód zakupu (niekoniecznie paragon), a mam list przewozowy pobraniowy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#13

Post autor: Wojtek »

Spoko, powodzenia w takim razie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#14

Post autor: pawel0777 »

MeqhabTion pisze:
Poza tym wg. prawa polskiego, żeby zwrócić towar potrzebny jest dowód zakupu (niekoniecznie paragon), a mam list przewozowy pobraniowy.
To prawda.Dodatkowo z tego co wiem przy zawieraniu umów "na odległość" masz ileś dni na oddanie przedmiotu bez podania przyczyn.Trzeba tylko w odpowiedni sposób powiadomić o tym sprzedawcę.
Gorzej będzie jeśli to jakaś udawana firma której faktycznie nie ma ;) ...wtedy pozostaje dobra wola sprzedającego.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#15

Post autor: MeqhabTion »

Po części to też dopełniłem. Cytuję, tym razem moją wiadomość:

Upieram się przy swoim stanowisku, że sprzęt nie jest 100% sprawny, a więc jest niezgodny z opisem i chcę go zwrócić i dostać z powrotem pieniądze.

Jutro wysyłam paczkę. Sprzedawca twierdzi, że do 7 dni zwróci pieniądze. Się zobaczy.
ODPOWIEDZ