Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#31

Post autor: Kusma »

rbi1968 pisze:A ja zadam takie pytanie, to w takim razie jak słyszy Człowiek ? Z tego co mi wiadomo "dookólnie" prawda ? Zatem jakim cudem z dwóch przetworników można uzyskać przestrzenność nieporównywalną do systemów 5.1 czy 7.1, po coś je zbudowano ... Oczywiście zaraz znajdzie się ktoś kto zarzuci mi, że chyba nie słyszałem porządnych (Hi-End) systemów STEREO, no to szybko wyprowadzę z błędu bowiem mam grono - jak nazywają się Ci słuchacze kabli - Audiofili ze sprzętami za dziesiątki czy nie setki tysięcy i jakoś do tej pory mnie nie przekonali choć przyznam szczerze, że wygląd ów "pół-tonowych" klocków jak i brzmienie STEREO robiło wrażenie ale są wśród Nich i tacy co "kina domowe" mają realizowane na mono blokach Krell'a i bardzo sobie chwalą oglądanie np. koncertów bo jakoś w STEREO to nie to samo. Oczywiście zaraz padnie - No taaak, Krell - no akurat Jego było na to stać ;)
Odnosze wrazenie ze wogole nie przeczytales tego watku.
Chodzi tu o to ze "opcja" stereo w kinie domowym jest "slabsza" niz stereo w dobrym sprzecie "tylko stereo".
Jesli w kinie domowym przełącze gałka na pozycje stereo nie bedzie to tak dobrze brzmialo jak wzmacniacz "tylko stereo". Są zwolennincy i przeciwnicy takiego wniosku - no i o tym jest ten watek. ;)
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#32

Post autor: rbi1968 »

Ależ oczywiście, że go (wątek) przeczytałem i właśnie takie wnioski mnie dopadły. Ja osobiście dzielę to na STEREOFONIZM i KINOFONIZM. Obie te frakcje ciut się nie lubią bo jedni uważają, że STEREO jest lepsze od SURROUND (jeśli chodzi o słuchanie muzyki poprzez Ampli 5.1<7.1) a drudzy (np. ja) twierdzą, że jest zbyt ubogo i do tego te nasze kino-domowe zabawki nie dadzą rady STEREOfonii. I we wcześniejszym poście (ciut przy długim) chciałem to przekazać. A tak troszkę do śmiechu ... im prostsze tym lepsze ? Czyli "Maluch" był lepszy od dajmy na to ... "Dużego Fiata" ? :D Trochę dystansu, luzu i elastyczności.

Pozdrawiam serdecznie.

P.S. No i ja należę do przeciwników dublowania sprzętu tylko po to, by mieć "wrażenie", że lepiej brzmi STEREO do STEREO :twisted: zwłaszcza w "przestrzeni".
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#33

Post autor: Wojtek »

rbi1968 pisze:I we wcześniejszym poście (ciut przy długim) chciałem to przekazać.
rbi1968 pisze:P.S. No i ja należę do przeciwników dublowania sprzętu tylko po to, by mieć "wrażenie", że lepiej brzmi STEREO do STEREO :twisted: zwłaszcza w "przestrzeni".
Pisz bardziej "jasno" to będzie mniej niedomówień, w odróżnieniu od pisania na około i używania skrótów myślowych.
rbi1968 pisze:Obie te frakcje ciut się nie lubią
A to ma coś wspólnego z czymkolwiek? :)
rbi1968 pisze:im prostsze tym lepsze ? Czyli "Maluch" był lepszy od dajmy na to ... "Dużego Fiata" ? :D Trochę dystansu, luzu i elastyczności.
I mniej kiepsko pasujących analogii :D

Jeden woli kino domowe, drugi woli stereo, a jeszcze inny woli stare dobre kwadro (:D), a pewne kwestie i tak są niezaprzeczalne.
A przynajmniej powinny być, a mimo wszystko się ludzie potrafią spierać, ale tak jest chyba we wszystkim ;) Natura ludzka.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#34

Post autor: rbi1968 »

Przepraszam, że po raz kolejny "odbiegam" od tematu ... ale czy TY jesteś TU jedynym i tylko jedynym a w zasadzie jedyną wyrocznią jako ADMIN ? :?

Pozdrawiam.

P.S. Jeśli tak to ja poproszę o usunięcie mnie z tego forum. No albo sam się usunę jeśli to możliwe.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#35

Post autor: Robert007Lenert »

rbi1968 pisze:Przepraszam, że po raz kolejny "odbiegam" od tematu ... ale czy TY jesteś TU jedynym i tylko jedynym a w zasadzie jedyną wyrocznią jako ADMIN ? :?

Pozdrawiam.

P.S. Jeśli tak to ja poproszę o usunięcie mnie z tego forum. No albo sam się usunę jeśli to możliwe.
Ejj nie daj sie wywalic ... a juz bezsensem samemu sie wywalac. Pozdrawienia z opozycji :mrgreen:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#36

Post autor: eenneell »

rbi1968 pisze:P.S. Jeśli tak to ja poproszę o usunięcie mnie z tego forum. No albo sam się usunę jeśli to możliwe.
Robert007Lenert pisze:Ejj nie daj sie wywalic ... a juz bezsensem samemu sie wywalac. Pozdrawienia z opozycji :mrgreen:
Nie daj! Nie daj!
Pozdrawia
"Rozumiejąca, konstruktywna" opozycja :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#37

Post autor: Wojtek »

rbi1968 pisze:Przepraszam, że po raz kolejny "odbiegam" od tematu ... ale czy TY jesteś TU jedynym i tylko jedynym a w zasadzie jedyną wyrocznią jako ADMIN ? :?
Pewnie, że nie. Jak i ty i każdy inny tutaj, jak mniemam.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#38

Post autor: rbi1968 »

Wojtek pisze:
rbi1968 pisze:Przepraszam, że po raz kolejny "odbiegam" od tematu ... ale czy TY jesteś TU jedynym i tylko jedynym a w zasadzie jedyną wyrocznią jako ADMIN ? :?
Pewnie, że nie. Jak i ty i każdy inny tutaj, jak mniemam.
Oj Wojtku, przepraszam, Panie Wojtku, proponuję troszkę zweryfikować swoje poglądy ... a już na pewno szkoda, że tak WSPANIAŁY pomysł na forum został zdominowany przez jedną osobę, której wydaje się, że ma prawo do ... no właśnie, do czego ? Do wyrażania opinii na temat innych forumowiczów ?

Pozdrawiam.
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#39

Post autor: Wojtek »

Znowu przypisujesz etykiety do czegoś czego nie ma :) I tak w kołu Macieju.
Też się zastanawiam jakie to mam prawo wypowiedzi, którego niby inni nie mają :) Ale to już może jednak prywatnie?

Szkoda słów, a tematu "wzmacniacz kontra amplituner HT" z pewnością.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
rbi1968
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2012, 19:55
Lokalizacja: Grunwald, Olsztyn

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#40

Post autor: rbi1968 »

Wojtek pisze:Znowu przypisujesz etykiety do czegoś czego nie ma :) I tak w kołu Macieju.
Też się zastanawiam jakie to mam prawo wypowiedzi, którego niby inni nie mają :) Ale to już może jednak prywatnie?

Szkoda słów, a tematu "wzmacniacz kontra amplituner HT" z pewnością.
Ooooo, przepraszam ale to Ty zacząłeś o moich kompleksach na PW a, że jestem osobą otwartą i bezpośrednią za priwem chować się nie mam zamiaru :D

Pozdrawiam.

P.S. I TU zgadzam się - szkoda tematu pt. Amplituner...
3ds max 2013, Adobe Photoshop CS6, Sony Vegas Pro 12, Pro Tools ... - to moje zabawki ;-)
tom-tom
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:07

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#41

Post autor: tom-tom »

Odgrzebałem stary temat, przeczytałem wywody teoretyczne i mam pytanie do praktyków.

Jak rozumiem zestaw kina domowego 7.1 (5.1) powinien służyć do podpięcia do TV, dekodera, dźwięku surround. Raczej nie jest polecany do podpinania gramofonu poprzez przedwzmacniacz ? Tyczy się to tylko tańszych amplitunerów KD czy są jakieś polecane (oczywiście cenowo w granicach zdrowego rozsądku) konkretne modele którymi warto się zainteresować ? Tak aby połączyć kino domowe ze słuchaniem analogów.

Czy podpinanie gramofonu pod amplituner np. Pioneer SX-750, Luxman R-1120 ma sens ? Czy zakup amplitunera np. Sansui G-9000/G9700 ma wogóle sens, wiedząc ile one kosztują ? Nie ukrywam, że podobają mi się sprzęty masywne, w drewnianej obudowie. Jednocześnie mam trochę obaw, ponieważ takie sprzęty mają po 30-40 lat. Co z trwałością np. elektrolitów i innych podzespołów ?

A może do podpięcia gramofonu zastosować inne rozwiązanie - jakiś renomowany wzmacniacz np. Pioneer SA-506 / SA-800 i dokupić do tego tuner ?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#42

Post autor: Winters »

tom-tom pisze:Co z trwałością np. elektrolitów i innych podzespołów
Elektrolity się wymienia.

Jak już wydawać to kup lampowy.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#43

Post autor: kielek »

Można poczytać w necie ,że niektóre amplitunery KD dość dobrze sobie radzą w stereo,tylko że to już dość drogie "zabawki" i nie należą do budżetowych.Każdy z wymienionych przez Ciebie sprzętów powinien lepiej zagrać w duecie z gramofonem niż budżetowe KD,tym bardziej że sprzęty z tamtych lat zazwyczaj miały dobre pre gramofonowe.Podstawą jest by ów wintydż nie był z niemieckiej wystawki naprawiany przez domorosłego elektronika,bo takich jest wiele na naszym rynku.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#44

Post autor: Wojtek »

To już nieco wykracza poza temat, no ale...
tom-tom pisze:Czy podpinanie gramofonu pod amplituner np. Pioneer SX-750, Luxman R-1120 ma sens ?
A czemu nie miałoby to mieć sensu?
tom-tom pisze:Czy zakup amplitunera np. Sansui G-9000/G9700 ma wogóle sens, wiedząc ile one kosztują ?
A co ma piernik do wiatraka? :)

W skrócie: jeśli boisz się sprzętów starszych to lepiej zrobisz kupując nowy wzmacniacz/amplituner stereo niż amplituner kina domowego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tom-tom
Posty: 27
Rejestracja: 20 wrz 2011, 22:07

Re: Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#45

Post autor: tom-tom »

A czemu nie miałoby to mieć sensu?
A co ma piernik do wiatraka? :)


Może piszę niewyraźnie, albo jest jakiś problem ze zrozumieniem czytanego textu. Więc powtórzę w prostszej postaci.

1/A sens byłby taki że zamiast wydawać 1500-2000 zł na leciwy już sprzęt można spożytkować pieniążki w inny sposób i kupić coś nowszego, lepszego, uniwersalnego(KD + pre do gramofonu) :shock:
2/Jaki amplituner z lat 70-80 jest warty polecenia - konkretnie jakie firmy lub modele
3/Jaki wzmacniacz z lat 70-80 jest warty polecenia - konkretnie jakie firmy lub modele
ODPOWIEDZ