Wzmacniacze słuchawkowe

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Wzmacniacze słuchawkowe

#1

Post autor: zbyszek1982 »

Jak to jest z tymi wzmacniaczami słuchawkowymi? Czy jest sens w to inwestować, czy to tylko kolejny audiofilski wymysł? Większość czasu słucham muzyki przez słuchawki i zastanawiam się czy by nie zainwestować w jakiś tego typu wzmacniacz. Szczerze mówiąc, jak na moje ucho, to muzyce z laptopa, czy z normalnego wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu chyba nic nie brakuje, ale nie miałem przyjemności słuchać przy pomocy dedykowanego wzmacniacza.

Czy któryś z forumowiczów korzysta z takiego ustrojstwa?
Awatar użytkownika
dEUS77
Posty: 15
Rejestracja: 04 wrz 2013, 20:59

Wzmacniacze słuchawkowe

#2

Post autor: dEUS77 »

zbyszek1982 pisze:Czy któryś z forumowiczów korzysta z takiego ustrojstwa?
Tak korzystam. Od 2 lat. Na pewno lepszy dźwięk niż "dziurka we wzmaku" Używam wzmacniacza słuchawkowego firmy Holdegron polski wyrób ogólnie ceniony + AKG 601. Teraz na nowo pokochałem dźwięk przez głośniki nawet kosztem głośności wieczorem, raczej będę się pozbywał. Ale jeżeli miałbym słuchać przez słuchawki to na wzmacniaczu słuchawkowym. Dla mnie jest lepiej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacze słuchawkowe

#3

Post autor: Wojtek »

dEUS77 pisze:Na pewno lepszy dźwięk niż "dziurka we wzmaku"
To pewnie też zależy z jakim wzmacniaczem zintegrowanym porównujemy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Wzmacniacze słuchawkowe

#4

Post autor: ahaja »

Wzmaki słuchawkowe w integrach (o ile istnieją) to są z reguły na jednej kostce. Czasami jest to wyjście głośnikowe stłumione.
Takie 'wzmaki' są dodane by słuchawki działały. Nie są w stanie zadowolić lepszych przetworników, bo też są rózne parametry słuchawek.

Jeśli ktoś posiada drogie słuchawki czy jakiś uznany model to szału nie będzie. Wtedy zapewne poprawę przyniesie wzmak osobny.

Jak to prosty model to nie ma co szaleć. Przy odrobinie inwencji własnej i kilku biletów narodowego BP mozna sobie złozyć dobry wzmaczek.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Wzmacniacze słuchawkowe

#5

Post autor: zbyszek1982 »

Mam AKG k271 studio, oraz Phillips HP890 (staruszki), w przyszłości planuję dokupić AKG k701.

Coś czuję, że będę musiał się w końcu zainteresować jakimś DIY. Ahaja, możesz coś polecić? Można u kogoś zamówić gotowy zestaw do złożenia samemu? Ze zlutowaniem nie będę miał problemu, o ile dostanę instrukcję i produkt będzie kompletny, tj. nie będę musiał kombinować jaki zasilacz dać, w jaką obudowę to włożyć itd. Oczywiście mogę sobie zamówić obudowę osobno, tylko chciałbym wiedzieć jaką konkretnie itp.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Wzmacniacze słuchawkowe

#6

Post autor: ahaja »

Prosty i skuteczny: http://sound.westhost.com/project113.htm
Warto dodać przełącznik do wzmocnienia by polepszyć współpracę z innymi słuchawkami.
Jak będziesz chciał go złożyć to ci napiszę co zmienić w tym układzie.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Wzmacniacze słuchawkowe

#7

Post autor: zbyszek1982 »

Dzięuję! Pomyślę jeszcze nad tym. Jak kupię płytkę to się odezwę po pomoc.
Awatar użytkownika
dEUS77
Posty: 15
Rejestracja: 04 wrz 2013, 20:59

Wzmacniacze słuchawkowe

#8

Post autor: dEUS77 »

zbyszek1982 pisze:w przyszłości planuję dokupić AKG k701
Tez nad nimi się zastanawiałem ale w końcu jakoś lepiej brzmiały mi 601 niby są mniej wybredne i bardziej uniwersalne. A tu link do tego wzmaka mam najprostszy model http://holdegron.fm.interia.pl/
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Wzmacniacze słuchawkowe

#9

Post autor: ahaja »

Holdegron to wzmak na tpa6120.
Kiedyś miałem pcb i te kości. Fajniej jednak zagrał dla mnie projekt Roda. Można go złożyć na uniwersalnej pcb.
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wzmacniacze słuchawkowe

#10

Post autor: Carpenter »

Dziurka we wzmacniaczu a wzmacniacz słuchawkowy to dwa różne światy (najczęściej, choć nie zawsze). Miałem Holdegrona, teraz mam wzmacniacz słuchawkowy wg konstrukcji Kamyka. Holdegron nawet do pięt nie dorasta Kamykowi. Owszem, Holdegron nie jest zły, ale Kamyk to klasa sama dla siebie. Słuchawki miałem Sennheiser HD555, potem HD 650, teraz mam AKG K701. Te ostatnie są zdecydowanie najlepsze, chociaż wymagają właśnie dobrego źródła i dobrego wzmacniacza. Na słabszym źródle i słabszym wzmacniaczu (np. Holdegron) sybilanty na K701 są nie do zniesienia!
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacze słuchawkowe

#11

Post autor: Wojtek »

Możesz napisać coś więcej o tej "konstrukcji Kamyka"? :) Jakiś DIY z elektrody?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Wzmacniacze słuchawkowe

#12

Post autor: Carpenter »

Żebym to ja wiedział :lol: Ja się na tym zupełnie nie znam. Słyszałem, że wzmacniacz słuchawkowy wg konstrukcji/pomysłu niejakiego pana Kamyka pięknie gra, choć podobno niełatwo jest go tak zbudować aby nie było wzbudzeń i przydźwięków. Kupiłem taki na Allegro od pana z Łodzi, o którym na forum AS pisano, że opanował tę konstrukcję do perfekcji. I tyle co wiem na ten temat. Jednak myślę, że jak ktoś poszuka w sieci to łatwo znajdzie schemat jak i podpowiedzi na co zwrócić uwagę przy budowie. W każdym razie za kilkaset złotych otrzymałem wzmacniacz, który pobił nawet bardzo dobry wzmacniacz pana Dubiela z Opola (o ile dobrze pamiętam - ma go kolega).
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Wzmacniacze słuchawkowe

#13

Post autor: tollo »

W MP3Store w Łodzi przy zakupie słuchawek miałem okazje obsłuchać jeden wzmacniacz, naprawdę zrobił na mnie duże wrażenie, niestety jest niedostępny w Polsce, chyba, że używane. Mowa o Bravo v2.
Obrazek
Awatar użytkownika
taurus
Posty: 85
Rejestracja: 08 cze 2012, 11:49

Re: Wzmacniacze słuchawkowe

#14

Post autor: taurus »

Zlituj się z tą hybrydą na ecc82 zasilaną z 12V. Zajrzyj w pierwszy lepszy katalog lampy ecc82 i zobacz przy 12V anodowego jak wygląda liniowość tej lampy. Zniekształceń będzie co niemiara. Chinole oszczędzili nawet na powielaczu napięcia. Jako generator zniekształceń ta hybryda sprawi się doskonale, a jeśli chcesz słuchać muzyki to szukaj czegoś innego.

pozdrawiam

ps. to mój zestaw słuchawkowy

wzmacniacz diy + słuchawki akg k240 sexttet i drugie do kompletu akg k240df, obydwie pary z jedyną słuszną impedancją do lampowca 600 omów.
słuchawkowiec1.jpg
słuchawkowiec1.jpg (47.86 KiB) Przejrzano 1670 razy
wszyscy jesteśmy nienormalni, tylko nie wszyscy zdiagnozowani
ODPOWIEDZ