Denon pma 1060 help czyli pomocy .

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 120
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#1

Post autor: kolimator »

I znow problem z ustawieniem pradu spoczynkowego w tym wzmaku . Zgłupiałem przy ustawianiu , bo ten wynalazek z kraju samurajów ma dwa potencjometry nastawne i jedna pare odzzczepow do przyłozenia sond miernika.
Na foto ten potencjometr nastawny po lewej stronie jest ok i gdy nim krece , pokazuje aktualny wynik , wg s manual ma byc ok 8 mV NASTEPNIE NALEZY PODŁACZYC generator ust na 1 kHz 10 mv rms i odkrecic gałke glosnosci na MAXA . i ustawic na potencjometrze po prawej stronie wartosc 30 mV..........

GENERATORA NIE MAM ... czy Ktoś z Was juz meczył sie z ta seria denonów ?
Załączniki
Screenshot_85.jpg
Screenshot_90.jpg
Screenshot_88.jpg
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 120
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#2

Post autor: kolimator »

,,,,,
Załączniki
Screenshot_89.jpg
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#3

Post autor: Ukaniu »

W tym Denonie jest układ z transoptorem do modulacji prądu spoczynkowego. Zwiększania go przy podaniu sygnału. Denon nazywał to w jakichś modelach "New Optical Class A". Chodzi o regulację bez sygnału (mniejszy) i z sygnałem (większy).
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 120
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#4

Post autor: kolimator »

Wykoncza mnie te transoptory ----- ale zaczynam ogarniac......
Załączniki
Screenshot_101.jpg
Screenshot_100.jpg
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#5

Post autor: Ukaniu »

kolimator pisze:
16 lut 2024, 18:51
Wykoncza mnie te transoptory ----- ale zaczynam ogarniac......
Nie ma co dyniować, no chyba że chcesz poprawiać fabrykę 8-) . Jeśli ma być zgodnie z zamierzeniami to trzeba podać sygnały i regulować zgodnie ze wskazówkami z serwisówki. Każą ustawić wzmocnienie na max (bo wtedy ono jest zależne od konstrukcji układu a nie drgnięcia gałki i celownika w oku) i podać znaną wartość sygnału źródła, to tak trzeba zrobić. Wtedy poziomy są znane i takie jakie potrzebne do regulacji.
Za duży jak i za mały prąd spoczynkowy nie jest dobry, są wzmacniacze które reguluje się po nagrzaniu pełną mocą, są jak ten z prądem modulowanym, byle konstrukcja dobra i w miarę trzymała parametry
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 120
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#6

Post autor: kolimator »

PROBLEM ROZWIAZANY

Skubane skosnookie skurczybyki , ale wymysli patent .

Procedura ustawiania ;

PIewszymi potencjometremi VR501 , VR502 nastawnymi ustawiamy ok 8 -8,5 mV - TAK JAK W INSTRUKCJI

-Czekamy ok 10-15 minut , w tym czsie podlaczamu komputer z jakims programem'' online tone generator , '' ustawinym na 1000Hz czyjli 1kHz- ''piszczydło'' dajemy na max volume, to z kompa , i po ok 10 15 minutach DELIKATNIE PODKRECAMY pokretlo głosnosci , to we wzmacniaczu , do momentu gdy wartosc w milvoltach zacznie sie podnosic do wartosci ok 20 mV I rosnać , przekrecamy gałe głosnosci na max i UWAGA !!!! cofamy do wartosci ok 20 mV , TEJ CO ROSŁA W GORE POPRZEDNIO .

I dopiero TERAZ ustawiamy tym drugim potencjometrem o oznaczeniu VR503 VR504 wartosc 30 mV tak jak jest w instrukcji.

D la pewnosci powtarzamy procedure 2 razy - uwaga kolumny powinny byc zawwsze odłaczone !

ps Zatem w sserwice manual jest błąd , nie krecimy na maxa głosnosci , to nic nie da ---- TYLKO DO GODZINY 10-11 NA POTENCJOMETRZE , gdy odkrecimy na max głosnosc wartosci spadaja znów do ok 8 mV - PROSZEE O TYM PAMIETAĆ .

THE END
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 120
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#7

Post autor: kolimator »

Wzmacniacz odpalony --- podłaczyłem preampa marantz 7 by Misse , i co moge napisac ogolnie o brzmieniu . jest znakomite jesli chodzi o winylowe nagrania ,znakomita srednica , nieco oszczedny dół , gora oj oj trzeba było troszczke ujac.
PODZIEKOWANIA dla kol Ukaniu i Chudy za zainteresowanie tematem.
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 349
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Denon pma 1060 help czyli pomocy .

#8

Post autor: Ukaniu »

Moje gratulacje, błędy w serwisówkach się zdarzają, kwestią czy się je znajdzie i dojdzie jak być poprawnie powinno. To zwykle nie jest zbyt proste.
Nie mam niestety całości schematu bo mógł bym dojść prawidłowego zachowania i skąd takie błędy.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
ODPOWIEDZ