Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#1

Post autor: Twistman »

cześć ,
Ciekawi mnie czy ktoś miał do czynienia z produktami Shannona Parksa czyli najnowszym przedwzmacniaczem gramofonowym Waxwing lub jego poprzednią wersją Puffin.
Bardzo długo śledzę prace Shannona (kiedyś mocno udzielał się na amerykańskim forum dot. wzmacniaczy lampowych Dynaco a jako posiadacz 60W monobloków Dynaco mkIII musiałem się na niego natknąć)
Później otworzył własną firmę ParksAudio i wyszedł z pierwszym produktem - tzn przedwmaczniaczem Budgie, który do dziś ma w USA swoich zwolenników.
Kolejnym produktem który wypuścił kilka lat temu jest Puffin... i tu się zacząła "jazda" bo urządzenie jest przedwzmacniaczem gramofonowym phono DSP z niemalże doskonałą korekcją RIAA i mnóstwem ustawień (miedzy innymi testem i korekcją azymutu, przesłuchów m. kanałami, dociążeniem wkładek typu MC i MM i wiele więcej.
Największym hitem urządzenia jest funckja MagicKey - która wycisza trzaski płyt - i to podobno doskonale działająca.
Jeszcze kilka lat temu pomysł wprowadzenia DSP był niemal zakrzyczany przez analogowych purystów w USA. Dzisiaj jak się okazuje jego urządzenia mają ci sami ludzie którzy "najgłośniej krzyczeli" i bardzo chwalą. Urządzenie zdobyło to niemałe uznanie. N9emało jest opinii że to tzw "game changer" :-)
Czy ktoś może otarł się o te produkty i może się na ich temat wypowiedzieć?
Pytam bo wyszła najnowsza wersja - udoskonalona o aplikację na tel. BT, gdzie wszystkie ustawienia są możliwe w locie z fotela odsłuchowego i mam ogromną ochotę go nabyć.
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1580
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#2

Post autor: domibobi »

Tu trochę bliżej odnośnie Waxwing
https://www.parksaudiollc.com/waxwing.h ... 41iyqdBE4M
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#3

Post autor: Twistman »

tak, to już mam obcykane. Szukam opinii że tak powiem z naszego podwórka...
ale dzięki za odzew.
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#4

Post autor: Wojtek »

Twistman pisze:
03 sty 2024, 15:16
Dzisiaj jak się okazuje jego urządzenia mają ci sami ludzie którzy "najgłośniej krzyczeli" i bardzo chwalą.
Dowód? Źródło? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#5

Post autor: Twistman »

A skad to niedowierzanie ? :-) Postaram się w wolnym czasie odnaleźć wątki i zamieszcze. Po przebrnięciu wszystkich wykresów thd i innych pierdół mozna coś wyciągnąć z kontekstu.
Ale sa tez jakies materiały YT.
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#6

Post autor: Twistman »

Np tutaj tak na szybko:
Najpierw ostrożnie i na nie... a potem jakby same superlatywki:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... age.19795/
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2398
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#7

Post autor: dale »

Twistman pisze:
03 sty 2024, 17:41
A skad to niedowierzanie ? :-)
Ano stąd że nie jest to sprzęt wyciągnięty z niemieckiej wystawki, ani zrobiony przez tutejszych speców :) Dobrze że choć logo Unitry nie ma :)

ps. no i oczywiście nie "obcmokany" przez tutejsze autorytety...
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#8

Post autor: Twistman »

ehh.. Życie jest za krótkie żeby się "czaić z kwiatami" :-)
Zamówiłem.
Posłucham.
Potestuje.
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2398
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#9

Post autor: dale »

Fajnie że są ludzie nie ograniczający się do sztucznych barier :) Wykraczający poza utarte schematy.
To nie moja filozofia grania, ale myślę że ze względu na efekt mógłbym ją zaakceptować.
Cena też akceptowalna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#10

Post autor: Wojtek »

Ogólnie patent fajny i pomysłowy, a nawet prosty bo podnoszenie ciężarów przekazujemy do oprogramowania i programowalnego DSP, tyle że... siłą rzeczy analog wyrzucamy za okno przy takim pudełku.

Usuwanie trzasków "na żywo" to nic innego jak cyfrowe buforowanie sygnału i wycinanie "pyków" na żywca (muzyka dociera do nas z lekkim opóźnieniem względem tego co widzi urządzenie).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#11

Post autor: Twistman »

Wojtek,
Własnie powieliłeś główne obiekcje sporej części zwolenników analogu (do których zresztą sam należę - chociaż nie jestem purystą)
Mnie osobiście przekonało to że osłuchani użytkownicy nie słyszą różnicy na minus. Różnica polega podobno na niezbyt fajnym, subiektywnym uczuciu wpięcia w tor analogowy takiego czegoś z kawałkiem procesora :-)
Ja mam inne uczucie niepokoju którego mam nadzieję się pozbyć. Czy po zmianie wkładki mam ją dobrze ustawioną, antyskating i azymut pozostaje dla mnie enigmą i nigdy nie mogę być pewny czy zrobiłem to na 100% dobrze. Z tym ustrojstwem regulacje wydają się naprawdę łatwe.
Reasumując: jeżeli dzwięk jest na tak wysokim poziomie jak sugerują wypowiedzi użytkowników a do tego zyskuję dodatkowe funkcjonalności, które sporo wnoszą w wygodę użytkowania to nie ma się co zastanawiać. A w razie czego mam inne przedwzmacniacze na które mogę się poprzerzucać..
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
ciepok77
Posty: 77
Rejestracja: 20 gru 2021, 22:18

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#12

Post autor: ciepok77 »

Twistman pisze:
04 sty 2024, 15:54
A w razie czego mam inne przedwzmacniacze na które mogę się poprzerzucać.
Podziel się wrażeniami jak już dostaniesz i odsłuchasz :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#13

Post autor: Wojtek »

Twistman pisze:
04 sty 2024, 15:54
Własnie powieliłeś główne obiekcje
Jakie obiekcje? Ja tylko stwierdziłem fakty.
Twistman pisze:
04 sty 2024, 15:54
Mnie osobiście przekonało to że osłuchani użytkownicy nie słyszą różnicy na minus.
OK, ale "in minus" względem czego? Mamy już jakieś zestawienie typu "Puffin bije sonicznie na głowę klocek X, Y i Z"?
Twistman pisze:
04 sty 2024, 15:54
Czy po zmianie wkładki mam ją dobrze ustawioną, antyskating i azymut pozostaje dla mnie enigmą i nigdy nie mogę być pewny czy zrobiłem to na 100% dobrze.
Płyty testowe są tańsze, a badanie azymutu czy AS na podstawie stereofonicznego nagrania muzycznego to raczej ciężki temat, zgodzisz się?

Żeby nie było - też mnie ciekawi to pudełko.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#14

Post autor: Twistman »

Tak sobie myślę. Chyba właczył mi się hurraoptymizm na temat sprzętu którego jeszcze nie posiadam...
Przyjdzie to przekonam sie sam co to jest warte.
Wojtek pisze:
04 sty 2024, 20:15
zgodzisz
Plyta testowa i tak jest potrzebna. Metoda ustawienia tych parametrow przez tą zabawkę daje tylko pełną, mierzalna kontrolę a nie polega tylko na zawodnym czasem słuchu.
Tak to wygląda:

http://youtu.be/d-RZWArErww?si=aRBmvAwBuXM5YR0c

http://youtu.be/2L4Chwv_Aq0?si=onGAOABYEjqHFkUi
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
Twistman
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2021, 20:27

Re: Waxwing / old ver: Puffin ParksAudio LLC

#15

Post autor: Twistman »

Jemiołucha przyfruneła do Polski :-)
Calkiem sprawnie to poszło - 4 stycznia zamówione. Wysylka z Waszyngtonu, dzisiaj już u mnie... Tylko ten UPS ze swoja agencją celną +360 pln :-(
Siedzę już nad nim ponad 4 godziny. Duzo funkcjoi i ustawień, ktorych jeszcze nie udało mi sie ogarnąć. Ustawiłem i zapisałem na razie zdefiniowane pliki pod 2 wkladki ...
Za wczesnie na podsumowanie odsłuchów - ale już mogę powiedzieć że nie żałuję zadnego centa :-)
Z rzeczy które mogę napisać na szybko, to to, że jeszcze nigdy chyba tak dokładnie nie ustawilem wkładki i przesluchu między kanałami.... Nie spodziewalem się że tak małe odchyłki w azymucie i antyskatingu mogą mieć wplyw na ilość dB dla każdego kanału...
Obsluga aplikacji i łacznosc BT - bajka.
Przycisk MagicKey - to naprawdę działa!!!! Nawet zniszczone płyty grały bez trzasków. Przycisk przełączany jest w locie podczas odtwarzania i zarówno na włączonej funkcji jak i wyłączonej nie słychać dla mnie różnicy - poza trzaskami. Magia.
Maly ale wariat.
20240109_212009.jpg
20240109_211519.jpg
tor analog1: Technics SL 1210 mkII - Goldring 1042 - pre phono WAXWING Parks Audio - preamp GAMUT - monoblocks DYNACO MkIII na KT88 - Harbeth HL1 mk4
tor analog2: MicroSeiki DD-1 - OM10- Marantz 7 clone - Yamaha 803d - B&W602 s3
ODPOWIEDZ