Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

Żeby nie było za cicho
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#31

Post autor: Ryszard13 »

Każdy z nas ma swoją wiedze teoretyczną, cóż można powiedzieć.
Są na tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły,jak twierdził Ferdynand Kiepski
Nie wiem ilu jest tu na forum ludzi z Lublina ,którzy na moim przykładzie mogli by potwierdzić moje spostrzeżenia dotyczące wymiany lamp, jak i wymian kabli rca {Interconnecty } mających wpływ na scenę muzyczną czy też barwę dźwięku i nie jest to autosugestia zapewniam
Jedni opierają się na teoriach i artykułach zamieszczanych w internecie.
To tak jak ja bym pisał o tuningowaniu samochodu którego nie miałem ani nim nie jeździłem ,ale wiem że to nic nie pomoże bo tak słyszałem.
Dlatego też mało co piszę i nie zabieram głosu w niektórych tu poruszanych tematach ze względu że nie mam doświadczenia,a nie będę opierał się na wiedzy zaczerpniętych z opinii innych nie sprawdzonych teorii.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2022, 10:46 przez Ryszard13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#32

Post autor: blispx »

a Rysiek dalej swoje ;) mówiłem weź PJ pod pachę i wpadnij do mnie, ja mam dużo lamp to będziesz miał praktykę, daleko nie masz niedowiarku
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#33

Post autor: Ryszard13 »

blispx pisze:
30 paź 2022, 10:44
a Rysiek dalej swoje ;) mówiłem weź PJ pod pachę i wpadnij do mnie, ja mam dużo lamp to będziesz miał praktykę, daleko nie masz
Nie ma to najmniejszego sensu,twój zestaw audio i mój PJ,to tak jak byśmy próbowali do mojej Toyoty zamontować silnik Porsche,
to ja ciebie zapraszam do siebie na kawę i wtedy może coś by z tego wyszło.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#34

Post autor: blispx »

ok to może kiedyś wdepnę , na Podzamcze będę się do brata wybierał na parapetówkę bo już 5 rok jadę i nie mogę dojechać ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1187
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#35

Post autor: Piterski »

Ryszard13, mam kolegę, który też stosuje w PJ nosy Telefunkena i zmiany uważa za ewidentne i słyszalne. W Coplandzie CSA28 też są lampy i podobno w buforze, a ja zmiany może nie gigantyczne ale słyszałem. Trzeba mieć zaufanie do samego siebie i swego słuchu. Doświadczenie może tylko pomóc określić czy idą one w dobrą stronę.

PS. Żeby nie było też uważam, że mimo wszystko PJ to nie jest bardzo wybitny preamp.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#36

Post autor: blispx »

a tak swoją drogą Telefunkeny są straszliwie podrabiane , głównie te drogie ecc802s/ecc803s ribbed plate, tu trocha jest jak fake odróżniać http://www.jacmusic.com/nos/images/Fakes/
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15181
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#37

Post autor: darkman »

Rysiek pewnie, trzeba trochę tego "gnoju" rozrzucić by mieć porównanie i punkty odniesienia. Praktyka we własnym torze to najlepsze doświadczenie.
Ja akurat po prostu stoję na stanowisku, że dofinansowanie popularnej klasy sprzętu poprzez upgrade np lamp, nie ma wielkiego sensu, a już zupełnie się nie bilansuje budżetowo.
Co innego gdy wymieniasz wzmacniacze operacyjne w klasie premium, a co innego gdy siodłasz osła zadając sobie pytanie: A może ludzie się mylą, zrobię sobie rumaka ;)
Niestety tak to nie chce działać.
Lepiej od razu podjąć decyzję o wymianie, a dotychczasowy sprzęt być może zadowoli kogoś innego. Zresztą inwestycji w upgrade, zasadniczo nigdy nie udaje się odzyskać.

BTW, na forum masz trochę testów opisowo/odsłuchowych wielorakich konstrukcji.
Warto sięgnąć kilka lat do tyłu w dziale preampów. Znajdziesz też opinie praktyczne z autopsji, moje i @Myszora na temat iFi.
(BTW, rozważyłbym Dyskretnioka od Jaculka dla siebie gdybym miał coś zmieniać w tych okolicach budżetu lub Combo na opampach, ważne bo opieka i serwis jest on line i bez problemu).
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiana Pro-ject Tube Box S2 na ifi audio iphono 2 ?

#38

Post autor: Ryszard13 »

Powiadasz wymiana całego sprzętu,niezła myśl i do zrealizowania,tylko kto przekona moją kobitę do tego,nawet wstawienie gramofonu tak dużego jak Denon 57lto droga przez mękę,cały sprzęt znajduje się w salonie ok 40m,posiadam tylko jeden wzmacniacz czyli amplituner Yamaha RX-A 1010 bo wyższy model nie mieścił się w szafce,za CD I DVD służy mi Oppo 105D,podłączona kablówka i internet,to wszystko jest razem zespolone,to co ja mogę jeszcze wykombinować.
Może kiedyś dostanę swój pokój,to wtedy mogę myśleć o jakimś porządnym sprzęcie,na razie próbuje poprawić choć trochę to co co posiadam.
ODPOWIEDZ