Technics SA-400K - smród?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
sose
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2012, 18:49

Technics SA-400K - smród?

#1

Post autor: sose »

OK, Panowie mam pytanie związane z wzmacniaczem Technics SA-400 K. Dzisiaj odebrałem przesyłkę i tuż po otwarciu paczki uderzył mnie ostry duszący zapach wzmacniacza. Coś jakby siarka, trafo albo sam nie wiem co? Czy to jest normalne? Wzmacniacz działa pięknie ale śmierdzi nie do wytrzymania. Na razie zostawiłem go w garażu licząc że wywietrzeje ale jak nie to nie wiem co zrobię :(
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wzmacniacz do 200 zł

#2

Post autor: eenneell »

To, ze czasem nowy "trąci nowoscią" to normalne (chemią)
Ale;
sose pisze:uderzył mnie ostry duszący zapach wzmacniacza. Coś jakby siarka, trafo albo sam nie wiem co?
To nie jest "normalne" :!:-to jest podejrzane :(

Może warto zdjąc pokrywe i zobaczyć co sie dzieje w środku :?: czy jakis kondensator nie jest rozlany, albo co :?:
sose
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2012, 18:49

Re: Wzmacniacz do 200 zł

#3

Post autor: sose »

rozebrałem i widzę że po lewej stronie od radiatora jest coś tłustego, śliskiego coś w stylu WD40 i choć nie to wydaje ten zapach to ewidentnie śmierdzi z tej strony radiatora. Druga strona zresztą jest przykurzona i sucha co dokładnie widać. W zasadzie zapach wydobywa się niezależnie czy urządzenie pracuje czy też nie. Mam nadzieję że uda mi się załączyć zdjęcie. Ma ktoś może jakiś pomysł o co chodzi ?
Załączniki
DSC_3666 [1600x1200] [640x480].JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SA-400K - smród?

#4

Post autor: Wojtek »

Przypuszczam że sprzęt został przeczyszczony czymś co się do tego nie nadaje. Skąp go w IPA i powinno być OK :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Technics SA-400K - smród?

#5

Post autor: JacK »

Ciekawe jak się skończyła walka ze skunksem ;)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ