SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
wig
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2015, 09:48
Gramofon: TEAC TN-5BB
Lokalizacja: Toruń

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#106

Post autor: wig »

Myszor pisze:
11 lut 2024, 22:57
ebay z Japonii to też ebay.
Jasne, nieprecyzyjnie opisałem, chodziło mi o to, ze nie znalazłem w Polsce .
Lar 120H , Lector CDP-603, Audio Physic Tempo 6, TEAC TN-5BB, KECES EPhono. kable : Solide Core Audio, Zu Audio Bok, Zavfino Prima MK2, Arini Audio Dark Starr, Furukawa Vivaldi, MB Audio Hybrid 2 phono. Tomanek TAP 8
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#107

Post autor: Wojtek »

Na naszej giełdzie chyba są albo były jakieś SUTy na sprzedaż, ale fakt faktem jest to niszowy towar w kraju względem preampów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Marcinus
Posty: 350
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#108

Post autor: Marcinus »

wig pisze:
11 lut 2024, 17:43
Niestety nie mam nikogo znajomego posiadającego SUTa na użyczenie.
Niestety nie mam już AU320. Mógłbym Ci pożyczyć Verto, ale on słabo się dogada z Twoją wkładką. Au320 teoretycznie jest dopasowany do Twojej wkładki, ale jak go używałem z DL-103, to w moim systemie tyłka nie urywało.
wig
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2015, 09:48
Gramofon: TEAC TN-5BB
Lokalizacja: Toruń

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#109

Post autor: wig »

Marcinus pisze:
12 lut 2024, 10:16
Mógłbym Ci pożyczyć Verto, ale on słabo się dogada z Twoją wkładką.
Dzięki Marcinusie za chęć pomocy, poszukam coś na ebay , w razie czego mogę odsprzedać. Widze sporo Denonowych sutów, ale w wielu przypadkach na fotkach widać korozje, kable także ściorane, muszę pogrzebać.
Lar 120H , Lector CDP-603, Audio Physic Tempo 6, TEAC TN-5BB, KECES EPhono. kable : Solide Core Audio, Zu Audio Bok, Zavfino Prima MK2, Arini Audio Dark Starr, Furukawa Vivaldi, MB Audio Hybrid 2 phono. Tomanek TAP 8
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1177
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#110

Post autor: Piterski »

Jak z Japonii to ryzyko korozji wzrasta, wiadomo klimat.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
wig
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2015, 09:48
Gramofon: TEAC TN-5BB
Lokalizacja: Toruń

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#111

Post autor: wig »

Piterski pisze:
13 lut 2024, 20:42
Jak z Japonii to ryzyko korozji wzrasta
W takim razie wybrałem SUT z mniejszym ryzykiem korozji , dotarł w piatek AT-650 / Audio Technica / . Specjalne dzięki dla Marcinusa za sugestie.
Dzisiaj dałem sobie czas na podłaczenie i pierwsza płyta sie kręci. Nie wiem, jak długo gdzieś zalegał w magazynku, więc pewnie musi troche popracować.
Nie znalazłem w różnych źródłach opisu o parametrach wzmocnienia dla tych trzech nastaw w Ohmach / 3, 20 i 40 Ohm /. Gdzieś na Vinyl Engine ktoś podał info, jak w załączniku. Nie wiem, czy wiarygodne. Najlepiej wypada przy ustawieniu na 20 Ohm / dla wkładki Denon DL-301 mk2 / , w preampie wzmocnienie ,dla wejścia MM, 40 dB w miarę ok, 46 dB najkorzystniej. Wiecej dynamiki, pełniejszy i bardziej otwarty dźwiek.
Ciekawi mnie jeszcze podłaczenie mas - na razie połaczyłem gramofon do preampa i nie ma brumu, jak połaczyłem gramofon z SUT, to buczało. Nie łączyłem według sugesti ahaji - czyli z gramofonu do SUTa i potem z SUTa do preampa. Jak dotknę ręką SUTa, to lekkie budzenie sie pojawia. Skombinować jeszcze jeden kabelek masowy i łaczyć według zaleceń ahaji ?
Załączniki
AT-650.jpeg
AT 650.jpg
Lar 120H , Lector CDP-603, Audio Physic Tempo 6, TEAC TN-5BB, KECES EPhono. kable : Solide Core Audio, Zu Audio Bok, Zavfino Prima MK2, Arini Audio Dark Starr, Furukawa Vivaldi, MB Audio Hybrid 2 phono. Tomanek TAP 8
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1177
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#112

Post autor: Piterski »

Ja bym za sugestią Krzysztofa tę ciągłość masy zachował. U mnie nie zawsze była konieczna ale zdarzało się że tylko to załatwiało sprawę przydźwięków.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
wig
Posty: 65
Rejestracja: 06 gru 2015, 09:48
Gramofon: TEAC TN-5BB
Lokalizacja: Toruń

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#113

Post autor: wig »

Piterski pisze:
18 lut 2024, 20:23
Ja bym za sugestią Krzysztofa tę ciągłość masy zachował
Tak też zrobiłem, znalazłem kabelek masowy z kitu od gramofonu. Jednak nieuziemiony SUT coś tam nieznacznie szumiał, teraz cichuteńko.
Po wczorajszym wygrzaniu zmniejszyłem wzmocnienie w preampie do 40 dB, potrzebował trochę czasu. Tyle absolutnie starczy.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi, Warto było
Lar 120H , Lector CDP-603, Audio Physic Tempo 6, TEAC TN-5BB, KECES EPhono. kable : Solide Core Audio, Zu Audio Bok, Zavfino Prima MK2, Arini Audio Dark Starr, Furukawa Vivaldi, MB Audio Hybrid 2 phono. Tomanek TAP 8
Marcinus
Posty: 350
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#114

Post autor: Marcinus »

Gratulacje. Fajnie, ze jesteś zadowolony.

Jeśli chodzi o łączenie mas, to u mnie najlepiej wychodzi połączenie tylko gramofononu z SUT. Pociągnięcie masy dalej do pre, powoduje delikatne brumienie.
Tak jak pisałem wcześniej, w każdym systemie trzeba indywidualnie sprawdzić, które połączenia nie dają brumienia.
ODPOWIEDZ