SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#46

Post autor: Myszor »

lopek3 pisze:Wszystko masz na stronie producenta.
Nie ma tajemnic.
http://schiit.com/products/mani
Merrickowi chyba chodziło o to jakie częsci i w jakiej ilości aplikuje producent.
Nie o specyfikację techniczą.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#47

Post autor: Dragant »

Są zdjęcia po prawej stronie ;) Coś można z nich odczytać.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1328
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#48

Post autor: lopek3 »

Dragant pisze: Są zdjęcia po prawej stronie Coś można z nich odczytać.
O właśnie o te zdjęcia mi chodziło. Można zobaczyć w jakiej technologii jest to zrobione, ile opampów, jakie mniej więcej jest zasilanie.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#49

Post autor: Myszor »

lopek3 pisze:
Dragant pisze: Są zdjęcia po prawej stronie Coś można z nich odczytać.
O właśnie o te zdjęcia mi chodziło. Można zobaczyć w jakiej technologii jest to zrobione, ile opampów, jakie mniej więcej jest zasilanie.

Sorry nie przewinąłem zdjęć. Moja wina. To jakie op ampy tam są bo wzrok mam słaby ?
Co do topologii to ciekawe co by ahaja powiedział.
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1328
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#50

Post autor: lopek3 »

To nie wzrok, to rozdzielczość jest słaba.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#51

Post autor: Myszor »

Bo to są zdjęcia marketingowe a nie poglądowe :lol:
W sumie dziwię się tej zapobiegliwości niektórych firm.
Chińczyk i tak kupi, rozkręci pałeczkami i zapyta...jak by to potanić ;)
ahaja
Posty: 1207
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#52

Post autor: ahaja »

Z opisu z onej Schiit'nej strony:
Topologia filtra riaa pasywna - znaczy między 1 a 2 stopniem wzmacniającym.
Kości - ze zdjęć to smd, zatem podmienianie raczej pod znakiem zapytania. Zauważcie, ze są po spodniej stronie pcb a dystans montażowy jest pewnie max 5mm.
Zastosowano ADA4897 i AD8066. Pierwszych nie znam, drugie fajne i wydajne prądowo. Ich wadą jest niskie napięcie zasilania.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#53

Post autor: MMarek »

Panowie, panowie i koledzy.....

Darkmann@ założył ten wątek po przetestowaniu pre Schiit Mani i opisał swoje wrażenia. Ja swoje opisałem w innym. Z tego co się orientuję uczestniczą w tym wątku wyłącznie trzy osoby, które miały okazję Maniusia, że tak powiem "mieć", a mianowicie: Darkmann@, Dragant@ oraz moja skromna osoba. Jeśli są inne - uprzejmie proszę o ujawnienie się.

Dziwię się trochę wypowiedziom osób, które wyrażają jednoznaczne opinie, a tak naprawdę BLADEGO pojęcia nie mają, jak ten maluch się sprawia. Kompletnie nie rozumiem po co w tym wątku pojawiają się nuda i husaria - zapewne zacne pre (piszę zapewne - bo nie miałem okazji z nimi obcować), mające doskonałe opinie, ale mające także osobne wątki.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#54

Post autor: Merrick »

Myszor pisze:Bo to są zdjęcia marketingowe a nie poglądowe :lol:
W sumie dziwię się tej zapobiegliwości niektórych firm.
Chińczyk i tak kupi, rozkręci pałeczkami i zapyta...jak by to potanić ;)
:lol: :lol: :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#55

Post autor: Merrick »

[Darkmann@ założył ten wątek po przetestowaniu pre Schiit Mani i opisał swoje wrażenia. Ja swoje opisałem w innym. Z tego co się orientuję uczestniczą w tym wątku wyłącznie trzy osoby, które miały okazję Maniusia, że tak powiem "mieć", a mianowicie: Darkmann@, Dragant@ oraz moja skromna osoba. Jeśli są inne - uprzejmie proszę o ujawnienie się.]

Który z kolegów jest właścicielem Schiit Mani? Pytam bo może by tak zrobił zdjęcia wnętrza. Wtedy test i recenzja będą pełne a wątek zostanie wyczerpany
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#56

Post autor: Myszor »

MMarek pisze: Dziwię się trochę wypowiedziom osób, które wyrażają jednoznaczne opinie, a tak naprawdę BLADEGO pojęcia nie mają, jak ten maluch się sprawia. Kompletnie nie rozumiem po co w tym wątku pojawiają się nuda i husaria - zapewne zacne pre (piszę zapewne - bo nie miałem okazji z nimi obcować), mające doskonałe opinie, ale mające także osobne wątki.
A dlaczego się mają nie pojawiać ? Są punktami odniesienia bu Nudę zna wiele osób.
Poza tym jeśli uważasz że powinniśmy jedynie przeczytać wypowiedź darmana pokiwać głową i nie zadawać żadnych pytań ani nie wyrażać wątpliwości czy ciekawości to trza było od razu zamknąć topic po pierwszym poście.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#57

Post autor: MMarek »

Myszor pisze: A dlaczego się mają nie pojawiać ? Są punktami odniesienia bu Nudę zna wiele osób.
Zgadzam się - nudę zna wiele osób. Sporo osób ją także ma, a Ci co mają, mają kompletnie różne urządzenia robione pod własne upodobania, zatem zestawianie ich z produktem masowym, jakim jest, Schiit Mani - moim zdaniem - pozbawione jest sensu. Ale to moje zdanie.
Myszor pisze: Poza tym jeśli uważasz że powinniśmy jedynie przeczytać wypowiedź darmana pokiwać głową i nie zadawać żadnych pytań ani nie wyrażać wątpliwości czy ciekawości...
Uważam dokładnie odwrotnie - kto pyta nie błądzi - tyle, że nie znajduję pytań dot. Schiit Mani, a wypowiedzi nt Nudy czy Husarii, o których są dedykowane wątki. ALe może źle czytam.... :think:
Merrick pisze: Który z kolegów jest właścicielem Schiit Mani?
Ja jestem jego właścicielem. Przykro mi, ale nie będę go rozkręcał.

P.S. Nie będę się już wypowiadał w tym wątku. Mam nt. Schiit Mani swoje zdanie i go nie zmienię, zatem pewnie nie jestem obiektywny.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#58

Post autor: Merrick »

Szkoda że nie będzie zdjęć Schiit Mani. Zapewne obawiasz się że stracisz gwarancję.

Co do testu to myślę sobie że czegoś w nim brakuje... Osłuchaliście podczas testu dużo bardzo dobrych płyt i fajnych realizacji dźwiękowych ale zapomnieliście o muzyce poważnej. A warto byłoby napisać jak coś zabrzmiało w dużym a jak w małym składzie. Jak zabrzmiały wykonania grane np. na instrumentach z epoki. Wspominam o tym gdyż mało kto o tym pamięta a na muzyce poważnej polegnie co drugi preamp. Muzyka poważna to tak naprawdę jest poligon doświadczalny
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4723
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#59

Post autor: MMarek »

Merrick pisze: Osłuchaliście podczas testu dużo bardzo dobrych płyt i fajnych realizacji dźwiękowych ale zapomnieliście o muzyce poważnej.
Jesli za taką uważasz np: IX Symfonię Beethovena - to zapraszam do przeczytania mojej recenzji:

http://www.winyl.net/viewtopic.php?t=9928&start=45
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: SCHIIT MANI MM/MC preamp phono test izolacyjny*

#60

Post autor: zbyszek1982 »

Merrick pisze:Szkoda że nie będzie zdjęć Schiit Mani.
Zdjęć jest od groma w sieci. Wystarczy poszukać.
ODPOWIEDZ