wzmacniacz "lampowy" z kilkoma wejściami?

Żeby nie było za cicho
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: wzmacniacz "lampowy" z kilkoma wejściami?

#16

Post autor: zbyszek1982 »

bluegi pisze: na lampach się znasz
Polemizował bym z tym stwierdzeniem. Do "znania się" mam przed sobą jeszcze długą drogę.

Co do małego misia, to trudno ocenić bez schematu. Widać tam jakieś tranzystory, ale nie wiem co one robią.
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: wzmacniacz "lampowy" z kilkoma wejściami?

#17

Post autor: MMarek »

zbyszek1982 pisze:Chyba lepiej kupić jakiś w miarę uznany model wzmacniacza i jednak dokupić zewnętrzny preamp gramofonowy.
Zgadzam się :clap:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: wzmacniacz "lampowy" z kilkoma wejściami?

#18

Post autor: dale »

Tego małego misia mam :) Jest wpięty jako bufor we wzmacniacz, był też używany jako preamp. Nie czuję się jednak na siłach by polemizować z uznanymi autorytetami audiofilskimi internetu, dlatego powiem tylko że dla mnie może być. Odpowiada mi jego jakość i jego funkcje.
Mogę jeszcze śmiało polecić to http://www.ebay.com/itm/FX-DAC-X6-USB-O ... SwCypWn6Ja
Idealny do domu jako karta muzyczna - np. serwera plików muzycznych, komputera i cd (toslink-cd, coaxial-komputer usb-serwer) :)
ps. tyle że na allexpresie jest za połowę tej kwoty :)
Awatar użytkownika
bluegi
Posty: 433
Rejestracja: 15 cze 2015, 16:44
Gramofon: różne
Lokalizacja: Wrocław

Re: wzmacniacz "lampowy" z kilkoma wejściami?

#19

Post autor: bluegi »

dale pisze: powiem tylko że dla mnie może być
hmm... :think: to dla mnie pewnie też mógłby być :D Ja właśnie chciałem sobie chromecasta dopiąć i wcisnąć tam jako buforek, a gratisowo stestować jak się sprawdza jako pre. Buforki tego FX-a też widziałem. Są nawet na allegro o ile się nie mylę, więc by z niemiec nie trzeba zamawiać. Będziemy myśleć, ale "dla mnie może być" to już coś :) Gdyby jeszcze dla kogoś mógł być ten Little Bear, to uprzejmie proszę o wypowiedź.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: wzmacniacz "lampowy" z kilkoma wejściami?

#20

Post autor: dale »

To mogę napisać za kolegę :) - niepiśmiennego na tym forum- dla niego też może być, a sprzęt ma "kapkę" lepszy od mojego. Dodatkowo do tego miśka można kupić komplet lamp radzieckich i francuskich - na 3 kompletach lamp mamy trzy różne barwy :)
ODPOWIEDZ