RADMOR 5102 - reanimacja

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
ISOPHON
Posty: 592
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:57

RADMOR 5102 - reanimacja

#91

Post autor: ISOPHON »

Oj co za piękny wątek.Pamiętam te czasy doskonale.Radmor /moim zdaniem/jest piękny.Stylistyka super.Wykonanie..tu już gorzej.Dzwięk/bez modyfikacji/słabo-przynajmniej mnie nie odpowaiada.Mam sporo różnych receiverów z tego okresu.Ale coś tam produkowaliśmy...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

RADMOR 5102 - reanimacja

#92

Post autor: chudy_b »

ISOPHON pisze:Dzwięk/bez modyfikacji/słabo
Ja prawdopodobnie nabawiłem się dziecięcego skrzywienia, bo jak miałem naście lat, to Radmor w połączeniu z ZG40C za sprawą mojego dużo starszego brata (to jego Radmor z wątku) wkurzał najbliższych sąsiadów regularnie :D I potem zawsze kręciłem basy i treble na maksa, czy to w samochodzie, czy to w domowym sprzęcie. Pod wpływem lektury przyjąłem, że "pure audio" jest najlepsze. I staram się tego nauczyć. Jednak wciśnięty kontur w Radmorze powoduje, że nagle dużo bardziej zaawansowane sprzęty bledną. Ja wiem, że Radmor po prostu sztucznie koloryzował dźwięk, ale.... mam to gdzieś.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RADMOR 5102 - reanimacja

#93

Post autor: kaf »

Jak już chcecie skanów, to dam. Pewno znane, ale treściowo bardzo merytoryczne. Dla tych, których męczy badziewski dekoder na UL1601 a szkoda im kasy na drogi moduł dekodera stereo z allegro.

Jako bonus, test 5102 wykonany w czasach obecnych http://www.klub80.pl/ikony_det.php?id=13. Dla kontrastu, test ŁZR WS 503 http://www.klub80.pl/ikony_det.php?id=5.
Załączniki
skan25.jpg
skan26.jpg
skan30.jpg
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: RADMOR 5102 - reanimacja

#94

Post autor: paulus60 »

kaf pisze:.......a szkoda im kasy na drogi moduł dekodera stereo z allegro.
Dekoder Pana Macieja M. (skopiowany też przez "restauratorów" Radmora z Gdyni - nie ironizuję, bo mam jednego Radmora od nich i jestem zadowolony) znacząco poprawia jakość odbioru stereofonicznego Radmorów. Wydaje mi się, że cena ok. 100 zł za ten dekoder, przy astronomicznych kwotach za jakie Radmory dziś "chodzą", nie jest wielką sumą. Kupiłem go 3 lata temu i uważam, że wybór był trafny.

P.S. Dzięki za skany. :D
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

RADMOR 5102 - reanimacja

#95

Post autor: paulus60 »

chudy_b, żyjesz??? Zacząłem się poważnie martwić, wszak ostatni Twój post w tym wątku ma już prawie 3 miesiące. Daj choć znak życia, jeśli o zakończeniu boju z Radmorem przestałeś pisać. Jestem ogromnie ciekaw, jak zakończyła się ta "przygoda".
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

RADMOR 5102 - reanimacja

#96

Post autor: chudy_b »

Żyję, żyję. Tamten Radmor został już dawno ukończony. Dwie strony wcześniej są ostatnie zdjęcia. Mam drugi egzemplarz. W pełni oryginalny elektronicznie, nie dłubany. Jedynie głowica jest przestrojona. Mam w planie doprowadzenie go do fabrycznego stanu na oryginalnych nieregenerowanych częściach. Niestety nie jest to proste. Panel kiedyś był do kupienia, ale mi ktoś sprzątnął go z przed nosa. Idealnie czarnych gałek nie spotkałem przez pół roku. Jedynie obudowę dopadłem oryginalną
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: RADMOR 5102 - reanimacja

#97

Post autor: paulus60 »

chudy_b pisze:Żyję, żyję.
To najważniejsze :D
chudy_b pisze:Tamten Radmor został już dawno ukończony. Dwie strony wcześniej są ostatnie zdjęcia.
Jestem kompletną sierotą. Oczywiście zapomniałem, że pracę nad Radmorem ukończyłeś i jak kompletny matoł zachodziłem w głowę, co dalej. :oops: :oops:
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ