Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

Żeby nie było za cicho
furgon
Posty: 101
Rejestracja: 08 gru 2022, 11:05

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#16

Post autor: furgon »

Piterski pisze:
17 kwie 2024, 20:59
aero14 pisze:
17 kwie 2024, 19:32
Czyli chyba nie do końca ma to sens tym bardziej, że czasami pojawia się brumienie przy maksymalnej głośności.
To może sugerować przesterowanie wzmacniacza, czyli lepiej by sygnał na wejściu był bliższy zalecanej przez producenta wartości. Mniejsza szansa że puścisz wieżę z dymem, a może i kolumny.
Akurat puszczenie jej z dymem rozwiązało by wszystkie problemy 😁 Masz gramofon z bardzo fajną wkładką. Myślę że to bardzo fajnie potrafi zagrać.1 Kup przedwzmacniacz, myślę że każdy za ~200pln zrobi rewolucje. 2. Kup wzmacniacz z wejściem phono. Jakieś sony, Onkyo, pewnie ok~500pln i podłącz te kolumny które masz.3. zostaw gramofon a resztę kup.
Odstaw kolumne od gramofonu brumienie zniknie 😉
aero14
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:23

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#17

Post autor: aero14 »

furgon pisze:
17 kwie 2024, 21:55
Masz gramofon z bardzo fajną wkładką. Myślę że to bardzo fajnie potrafi zagrać.
Zgadzam się, podoba mi się dźwięk z tej wkładki :)
furgon pisze:
17 kwie 2024, 21:55
Kup przedwzmacniacz, myślę że każdy za ~200pln zrobi rewolucje. 2. Kup wzmacniacz z wejściem phono. Jakieś sony, Onkyo, pewnie ok~500pln i podłącz te kolumny które masz.3. zostaw gramofon a resztę kup.
Niestety nie mam za bardzo miejsca żeby kupić konkretny wzmacniacz, stąd wybór padł na coś mniejszego, musiałem pójść na kompromis. Kolumny stoją najdalej jak się da, ale na jednym regale z gramofonem więc jestem prawie pewien, że w tym jest problem, ale brumienie jest tylko przy prawie maksymalnej głośności. Może w przyszłości postaram się zagospodarować więcej miejsca i kupię sprzęt taki jak powinien być.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#18

Post autor: Wojtek »

aero14 pisze:
17 kwie 2024, 22:26
ale na jednym regale z gramofonem więc jestem prawie pewien, że w tym jest problem
Zdecydowanie.

Kompromisowo możesz zainwestować w jakieś kolce czy podstawki pod kolumny albo gramofon.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#19

Post autor: dale »

aero14 pisze:
17 kwie 2024, 19:32
Czyli chyba nie do końca ma to sens tym bardziej, że czasami pojawia się brumienie przy maksymalnej głośności.
A jest ten efekt na CD ? Bo również może to być efektem źle dobranych głośników przez producenta, nie wyrabiają na maksymalnej głośności.
Zaś, jeśli chodzi o podstawę pod gramofon, zerknij tutaj https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/BM_Stand - dobre ceny i przyzwoita jakość, nóżki możesz wymienić na kolce - jeśli chcesz.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#20

Post autor: cobra »

aero14 pisze:
17 kwie 2024, 22:26
na jednym regale z gramofonem więc jestem prawie pewien, że w tym jest problem
A możesz na chwilę postawić głośniki np. na dwóch taboretach? Wtedy będziesz już na 100% pewien, czy to jest przyczyną.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
aero14
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:23

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#21

Post autor: aero14 »

cobra pisze:
18 kwie 2024, 09:46
A możesz na chwilę postawić głośniki np. na dwóch taboretach?
Nie wiem czy będę miał czas dziś na zabawę, może jutro to zrobię.
dale pisze:
18 kwie 2024, 07:48
A jest ten efekt na CD ?
Nie, jest tylko przy odtwarzaniu płyty z gramofonu.
Te podstawy pod gramofon są ciekawe, może w nie zainwestuje.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#22

Post autor: dale »

aero14 pisze:
18 kwie 2024, 10:47
Nie, jest tylko przy odtwarzaniu płyty z gramofonu.
Efekt brumu jest niezależny od dźwięku, jedynie od pozycji potencjometru, czy w zależności od dźwięku? Na przykład przy basie? Czy występuje też jeśli rozkręcisz potencjometr na pełny dźwięk, a igła nie jest opuszczona na płytę?
aero14
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:23

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#23

Post autor: aero14 »

dale pisze:
18 kwie 2024, 10:54
aero14 pisze:
18 kwie 2024, 10:47
Nie, jest tylko przy odtwarzaniu płyty z gramofonu.
Efekt brumu jest niezależny od dźwięku, jedynie od pozycji potencjometru, czy w zależności od dźwięku? Na przykład przy basie? Czy występuje też jeśli rozkręcisz potencjometr na pełny dźwięk, a igła nie jest opuszczona na płytę?
Tylko przy muzyce z większym basem, mam możliwość zmniejszeni basu wtedy brumienie ustaje, ale kosztem brzmienia niestety.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#24

Post autor: Wojtek »

No to brzmi jak przenoszenie się wibracji z kolumn na gramofon.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1703
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#25

Post autor: winylowy_luke »

Tak jak koledzy piszą. Masz problem z tzw feedbackiem z głośników. Wibracje przenoszą się bezpośrednio na igłę.
Potrzebujesz odseparować gramofon od tych wibracji.
Opcji jest kilka, najprostsza to przenieść głośniki gdzieś dalej od gramofonu.
Inna to np. jakaś sprawdzona postawa antywibracyjna pod gramofon.

Moja propozycja DIY: deska do krojenia IKEA APTITLIG i nóżki z Sorbotanu Pro-Ject PJ DAMP IT.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#26

Post autor: Bacek »

aero14 pisze:
17 kwie 2024, 22:26
Kolumny stoją najdalej jak się da, ale na jednym regale z gramofonem więc jestem prawie pewien, że w tym jest problem, ale brumienie jest tylko przy prawie maksymalnej głośności.
To zdecydowanie jest tego problem. Głośniki grają głośniej i więcej trzęsą szafką, a szafka trzęsie gramofonem i to znowu trafia na głośniki i robi się sprzężenie zwrotne.
Nie wiemy dokładnie jak masz to tam umieszczone ale może możesz głośniki przymiocować do tylnej ściany (w tym samym miejscu) albo pod gramofon dać półkę która będzie przymocowana z tyłu do ściany a nie do regału (to w sumie jest bardziej optymalne bo szafa i z powietrza będzie łapać drgania).

Albo wspomnianie podstawki postawione na czymś miękkim.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2024, 11:51 przez Bacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#27

Post autor: dale »

Tak, jak przedmówcy napisali. Spróbuj zanim zorganizujesz podstawę antywibracyjną, podkleić jakieś gumki lub nawet gruby filc pod kolumny. Albo, nawet zanim to zrobisz, postaw je na jakichś ręcznikach grubo złożonych.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#28

Post autor: Bacek »

Przy czym jak mebel jest duży i pusty w środku to i z powietrza też będzie łapał drgania więc pod gramofon też coś (ale trzeba pamiętać o wypoziomowaniu gramofonu).
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
aero14
Posty: 12
Rejestracja: 07 lut 2015, 16:23

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#29

Post autor: aero14 »

Wracam z kilkoma informacjami do mojego tematu. Kupiłem poleconą od jednego z użytkowników podstawkę antywibracyjną pod gramofon. Dokupiłem również przedwzmacniacz Thorens MM-008. Generalnie to wszystko gra super, ale brumienie nadal występuje, ale coś zupełnie innego odkryłem.
Otóz brumienie pojawia się gdy igłę położę na płytę, która się nie obraca i podkręcę głośność! Gdy podnoszę igłę brumienie znika. Już głupi jestem, nie wiem o co tu chodzi. To może być wada samego gramofonu? Wszystko mam podłączone jak należy.

P.S. W słuchawkach tego efektu nie ma. Jest wszystko ok.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2024, 14:35 przez aero14, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dźwięk z gramofonu niewystarczająco głośny.

#30

Post autor: Wojtek »

Gramofon może mieć układ mutujący załączany kiedy winda jest podniesiona - jeśli tak to to nie ma związku.

Rozumiem że podpiąłeś uziemienie do zewnętrznego preampa i przełączyłeś gramofon tak żeby wypuszczał sygnał phono na zewnątrz?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ