Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skut
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:53
Lokalizacja: Gliwice

Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#1

Post autor: skut »

Odnowiony, fornir dąb szary. Po przeglądzie technicznym. W pełni sprawny. W komplecie nowa igła Shure N75. "Gwarancja rozruchowa", powiedzmy - 2 tygodnie od odebrania paczki ;-)
200 zł razem z wysyłką
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#2

Post autor: Wojtek »

No to niezła oferta, muszę przyznać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#3

Post autor: deha »

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#4

Post autor: Wojtek »

Tak właśnie sobie patrzę i przypominam, że to jest gramofon przeznaczony na piezoelektryki. Ze względu na swój silnik, w kombinacji z wkładką magnetyczną będzie generował więcej "hałasu" niż inny gramofon.

Początkowo pomyliłem go z modelem 1225 :) Są identyczne, tyle że ma on inny silnik napędowy, który nie powoduje problemów z wkładkami MM.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#5

Post autor: Jaskier »

Wojtek pisze:Tak właśnie sobie patrzę i przypominam, że to jest gramofon przeznaczony na piezoelektryki. Ze względu na swój silnik, w kombinacji z wkładką magnetyczną będzie generował więcej "hałasu" niż inny gramofon.
Potwierdzam. Miałem kiedyś ten gramofon z wkładką AT 95 i w tle słyszalne było ciche "buczenie", zwłacza przy dużej głośności. Wtedy przypisywałem je raczej wzmacniaczowi, potem jednak znajomy mnie uświadomił.

Ale oferta i tak atrakcyjna ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#6

Post autor: Wojtek »

Jaskier pisze:Ale oferta i tak atrakcyjna ;)
Tia, jeśli liczyć wkładkę i gramofon osobno to może tak :D, bo szukania piezoelektryków (szlifierki UF-70 może?) to bym nie polecał.

No niestety, jak już mówiłem, gdyby to był Dual 1225 to by było OK, a tak to niestety jest to dość problematyczny sprzęt na dzień dzisiejszy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
skut
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#7

Post autor: skut »

Witam,
Odpowiem kolejno "od góry" :-)

Tak - to ten sam. Może nie nazwałbym tego "tuning".
Gramofon pierwotnie był jak na aukcji do której linka podał "deha". Został wysłany do nowego nabywcy ale stała się przykra rzecz, mianowicie podczas transportu paczka przeżyła chyba piekło. Jeden boczek był wyrwany ! Nie wiem co na poczcie robili z tą paczką. Wysłałem już kilkanaście gramofonów i jestem pewien solidnego zapakowania. O dziwo pokrywa nie miała nawet pęknięcia więc pewno ktoś kopnął paczkę od boku. Chociaż do dziś nie wiem jakim cudem, kiedyś takiego duala miałem "na części" i obudowa bardzo brzydka, poszła do spalenia - solidna konstrukcja !
Pan, który sprzęt kupił odebrał sprzęt w stanie takim jak na zdjęciu niżej:
Obrazek

Jestem uczciwym człowiekiem, więc pomimo straty 50 zł, zgodziłem się na odsyłkę sprzętu. Uszkodzone było tylko drewno, więc poskładałem je na nowo. Bardzo ( :) ) solidnie. Nie było szansy odratowania okleiny winylowej a miałem pod ręką trochę forniru. Stąd ten kolor.
Nie wiem co jeszcze miałeś na myśli pisząc "tuning". Wymiana wtyczki DIN-CINCH - rzecz normalna.

Jeśli chodzi o 1224/1225.
Zaintersowanym prześlę manuala. Różnica w konstrukcji rzeczywiście opiera się tylko na innym silniku. Żywcem "zerżnięte" z manuala: "in addition the four-pole motor is distinguished by an extremely small stray magnetic field". Wiedziałem o tym ale miałem założonego Shure'a na takim samym TK181 i z ciekawości włożyłem go w ten gramofon.

Buczenia nie ma ;-)
Jestem uczciwy i "bubli" nie sprzedawałbym. Jeśli ktoś nie wierzy że nic nie buczy, może posłuchać u mnie w domu jak ma blisko do gliwic. Gramofon jest po przeglądzie i ma spokój ze steuerpimplem na najbliższe 10 lat, co myślę że jest dużym plusem. W 90% allegrowych Duali podczas używania padnie automatyka bez ingerencji w ten dziwny patent z płetwą
Tia, jeśli liczyć wkładkę i gramofon osobno to może tak
- zdrowo przesadzasz ;-)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#8

Post autor: Jaskier »

Nikt nie zasugerował nawet, że jesteś nieuczciwy lub że to nieuczciwa oferta. Ja napisałem, że miałem ten model i buczenie występowało, co absolutnie nie oznacza, że w przypadku tego gramofonu będzie podobnie. Po prostu uprzedzamy o ewentualnych "zagrożeniach" co nie jest równoznaczne z tym, że takowe wystąpią.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#9

Post autor: Wojtek »

skut pisze:- zdrowo przesadzasz ;-)
Gdyby tylko piezoelektryki wchodziły w grę? No nie sądzę by to był zdrowo przesadzony osąd :)

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji skut.

Nowa aukcja na allegro :) http://allegro.pl/odnowiony-dual-1224-f ... 68048.html

Ten Szczur wygląda z przodu na jakiegoś takiego wybrakowanego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
skut
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:53
Lokalizacja: Gliwice

Gramofon Dual 1224 + nowy Shure M75

#10

Post autor: skut »

Zarzucając mi, że mój Dual "hałasuje" przez "zły silnik dla wkładki", myślę że powinieneś wiedzieć, że na zdjęciu jest Shure z pierwszej serii ;-)
Shure M75-6S z serii I.
Seria I była "puszką" z metalowym klipsem. Seria II była zamocowana w plastikowej obejmie. Na zdjęciach "szczury" z pierwszej serii - z klipsem.
Obrazek

pozdrawiam
ODPOWIEDZ