Rozne plyty

eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Rozne plyty

#16

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:No widzisz, a jednak da się coś wymyślić, choćby orientacyjnie.
Taką uwagę oczywistą dodam;
Sprzedający chce zarobić, a kupujący kupić tanio! ;)
Ja najbardziej sobie cenię takich handlowców, ktorzy kalkulując realne "widełki" zysku (czyli towar kupiony ma być sprzedany z zyskiem) nie patrzą na wartość wziętą z wiszących cen w sieci tylko handlują-i bisnes się kręci- czyli wilk syty i owca cała :)
(Takim przykładem tu na forum może być Motomis, a o Darku nie wspominam bo to liga Superentuzjastowinylofanów...) :D
PS
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rozne plyty

#17

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Sprzedający chce zarobić, a kupujący kupić tanio! ;)
To jasne. Da się to wyczytać między wierszami w całej rozciągłości tej dyskusji :D
eenneell pisze:Ja najbardziej sobie cenię takich handlowców, ktorzy kalkulując realne "widełki" zysku (czyli towar kupiony ma być sprzedany z zyskiem) nie patrzą na wartość wziętą z wiszących cen w sieci tylko handlują-i bisnes się kręci- czyli wilk syty i owca cała :)
W przypadku znalezisk strychowych każda cena jest czystym zyskiem dla sprzedającego.
Nie wspominając już o tym, że zazwyczaj "handlowiec" zna się na rzeczy i potrafi coś wycenić.

Także ogółem spoko, ale nie pasuje do sytuacji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Rozne plyty

#18

Post autor: Darek »

eenneell pisze:Sprzedający chce zarobić, a kupujący kupić tanio!
aby kupic nowa trzeba sprzedac jakas ;)
eenneell pisze: liga Superentuzjastowinylofanów...
fajnie napisane 3x czytalem :lol:
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Rozne plyty

#19

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:nie pasuje do sytuacji.
Jak się nie chce to nic nie pasuje;
Wystarczy popatrzyć na ceny Pana M. i Pana D., ( a ceny odnoszą się do płyt w stanie DO SŁUCHANIA!!!), a są sprawdzeni- kitu nie wciskają- to i w łebku się porozjasnia...
Chodzi mi o to, że "kolekcjonerskie rarytasy" to na polskich strychach czy w piwnicach się nie trafiają, więc trza przyjmować ceny choćby z A...o, ale towaru, który "schodzi".
A problem jest częsty;
Co raz ktoś pyta o wycenę (myśląć, że ma fortunę), po czym wytrzeszcza gały, ze taka tania "ta fortuna"! i zaczyna nas (forumowiczów) podejrzewać o niecne "wyłudzenie tej fortuny za psie pieniądze"
Ja się raz naciąłem na taką niby okazję :(
Awatar użytkownika
patrykut
Posty: 63
Rejestracja: 24 cze 2012, 15:11

Rozne plyty

#20

Post autor: patrykut »

Rezerwuję Pink Floyd - The Wall (Niemcy, EMI Electrola, 2 Record Set, Harvest, GEMA, 1C198-63410) - 30zl+wysylka - poszło PW ;)
"Moja idea nagrywania, to próba uchwycenia żywego brzmienia w studiu, nastroju całej chwili i przekazanie tego innym... Należy uchwycić jak najwięcej brzmienia charakterystycznego dla danego pomieszczenia. To jest podstawa." - Jimmy Page
mrbz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2012, 00:08

Re: Rozne plyty

#21

Post autor: mrbz »

interesuje mnie Zembaty/Cohen - aktualne? cena?
pzdr, mb
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Rozne plyty

#22

Post autor: Robert007Lenert »

Rezerwuje:
The Beatles - Abbey Road (Szwecja, EMI Apple Records PCS7088) 40zl z wysylka
The Beatles - Revolver (Szwecja 1966, EMI Records, PCS 7009) - 40zl z wysylka
The Beatles - Let It Be (Wielka Brytania 1970, EMI Apple Records, PCS 7096) 40zl
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rozne plyty

#23

Post autor: Wojtek »

Też już zarezerwowałem parę płyt z listy wcześniej, dokładnie 3 dni temu, ale prywatnie, na PW.

Teraz jak patrzę, że...
"Jethro Tull - This Was (Na plycie tylko niebiesko-bialo Chrysalis, z tylu okladki Made in U.S.A, Chrysalis Records Stereo CHR 1041) - sprzedane"
... to ja już nie wiem na ile ważne są rezerwacje u jelcziego :)
Robert007Lenert pisze:The Beatles - Let It Be (Wielka Brytania 1970, EMI Apple Records, PCS 7096) 40zl
Też zarezerwowałem parę dni temu, jak jeszcze ceny nie było :)


Przytoczę oryginalne listy:
Wojtek pisze: Wysłano: 12 lip 2012, 16:24
autor Wojtek
Hej

Jakbyś mógł to poprosiłbym o zdjęcia tych płyt:

Abba (Szwecja, Polar Music Production 1975, POLS 262)

Jethro Tull - This Was (Na plycie tylko niebiesko-bialo Chrysalis, z tylu okladki Made in U.S.A, Chrysalis Records Stereo CHR 1041)
Jethro Tull - Heavy Horses (Na plycie tylko niebiesko-bialo, napis Chrysalis 1978,z tylu okladki Made in U.S.A, Chrysalis Records, CHR 1175)

The Beatles - Beatles For Sale (Wlk. Brytania 1964, Parlophone Emi Records PCS 3062)
The Beatles - Let It Be (Wielka Brytania 1970, EMI Apple Records, PCS 7096)

Golden Hour of Status Quo (Anglia, Golden Hour, GH 556)

Pink Floyd - Atom Heart Mother (Wielka Brytania 1970, EMI Records Harvest, SHVL 781)

Boney M. - Nightlife To Venus (Niemcy, GEMA Hansa International, 26 026 XOT, LC 0835)


Pozdrawiam
Wojtek
jelczi pisze: Wysłano: 12 lip 2012, 20:03
autor jelczi
Aha, jeszcze jedno.

Jako ze tamte plyty ocenialem na oko z racji braku gramofonu i tego, ze sie na tym nie znam - gdyby cos bylo nie tak, prosze mnie poinformowac.
"tamte płyty" to ten niedawno sprzedany pakiet Archive of Jazz o co poszło lekkie/mocne nieporozumienie co do licytowania ofert.
Wojtek pisze: Wysłano: 12 lip 2012, 22:06
autor Wojtek
Jasna sprawa. Tak jak już pisałem wcześniej, dam znać jak płyty dojdą i je odsłucham :)
Mam nadzieję, że jutro paczka dojdzie, co by tego nie przedłużać.

Dzięki za foty, ale zabrakło Boney M :)

Przytrzymałbyś te płyty (te które wymieniłem) do czasu jak dojdą do mnie te płyty jazzowe czy nie bardzo?
"Beatles for Sale" raczej odpuszczę ze względu na tą okładkę.


Pozdrawiam
Wojtek
jelczi pisze: Wysłano: 12 lip 2012, 22:10
autor jelczi
Moge przetrzymac, nie ma sprawy. Boney M. zrobie zaraz w takim razie.
Na płyty jazzowe nadal czekam, może dojdą jutro czy we wtorek, więc dalszej konwersacji nie było, uznałem płyty za przetrzymane/zarezerwowane, a teraz już nic nie wiem :)

Najwyżej dam sobie spokój z kolejnym zbiorczym zamówieniem płytowym. Może już po prostu mam takiego pecha.

Mam nadzieję, że jelczi się do tego jakoś ustosunkuje, bo znowu robi się wesoło :)

PS:
Tej płyty Boney M jednak nie chcę więc jakby co to droga wolna ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Rozne plyty

#24

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:Teraz jak patrzę, że...
"Jethro Tull - This Was (Na plycie tylko niebiesko-bialo Chrysalis, z tylu okladki Made in U.S.A, Chrysalis Records Stereo CHR 1041) - sprzedane"
... to ja już nie wiem na ile ważne są rezerwacje u jelcziego
Ten Jethro Tull ja kupilem. O rezerwacji ani slowo nie padlo a gadalismy przez tel. Moze sobie zapomnial... Co do Beatlesow, w takiej sutuacji /bylem drugim rezerwujacym/ uwazam Wojtek ze twoja rezerwacja jest wazna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rozne plyty

#25

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:Moze sobie zapomnial...
Poczekajmy aż sprzedawca się wypowie :D

Jednak skoro pewnie przeszła już kasa z kieszeni do kieszeni (a raczej z konta do konta), Jethro już pewnie zapakowany w paczce śmiga sobie do Roberta tak jak te płyty jazzowe do mnie, to już tak trochę po ptakach, a faktycznie to na tym albumie z całej listy zależało mi najbardziej. Pech :)

Po co rezerwowałem zamiast brać od razu? Bo chciałem się przekonać jaki będzie stan tych płyt jazzowych zanim rzucę szmalec za kolejną paczkę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Rozne plyty

#26

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:Jednak skoro pewnie przeszła już kasa z kieszeni do kieszeni (a raczej z konta do konta), Jethro już pewnie zapakowany w paczce śmiga sobie do Roberta tak jak te płyty jazzowe do mnie, to już tak trochę po ptakach, a faktycznie to na tym albumie z całej listy zależało mi najbardziej. Pech

Po co rezerwowałem zamiast brać od razu? Bo chciałem się przekonać jaki będzie stan tych płyt jazzowych zanim rzucę szmalec za kolejną paczkę.
Tak Jethro Tull i The Beatles 1962-1966 zaplacone i wyslane do mnie w sobote . Pewnie jutro odbiore. A z tym "This Was" , to ciekawa sprawa, bo ten album i dla mnie byl zdecydowanym priorytetem. Ja tez nie wszystko bralem, tylko rezerwowalem w tym samym celu...ale z kolei dla mnie dobrze sie stalo, bo .... czesc z tej rezerwacji jak sie okazalo od lat mam w domu i to w pierwszych angielskich wydaniach.... dawno ich nie sluchalem i zapomnialem o ich istnieniu. Czyli w moim przypadku mozna mowic o szczesciu :)
jelczi
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2012, 01:44

Re: Rozne plyty

#27

Post autor: jelczi »

Wojtek pisze:
Robert007Lenert pisze:Moze sobie zapomnial...
Poczekajmy aż sprzedawca się wypowie :D

Jednak skoro pewnie przeszła już kasa z kieszeni do kieszeni (a raczej z konta do konta), Jethro już pewnie zapakowany w paczce śmiga sobie do Roberta tak jak te płyty jazzowe do mnie, to już tak trochę po ptakach, a faktycznie to na tym albumie z całej listy zależało mi najbardziej. Pech :)

Po co rezerwowałem zamiast brać od razu? Bo chciałem się przekonać jaki będzie stan tych płyt jazzowych zanim rzucę szmalec za kolejną paczkę.
Eh, po prostu zapomnialem. Sorry stary, mam troche spraw na glowie jak pewnie kazdy tutaj i nie sposob mi ogarnac wszystko na tip-top. Dostalem PM jasnego rezerwuje "xxx", przeczytalem, zarezerwowalem, dostalem tego samego dnia telefon i voila.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rozne plyty

#28

Post autor: Wojtek »

Przy takim tłumaczeniu się to tylko ręce opadają :) Kasa ważniejsza od obietnic/słowa, i to po raz drugi taka wtopa ;)
Jak ktoś jest nieogarnięty to już zawsze będzie nieogarnięty, obojętnie czy ma kowadło czy poduszkę na głowie.

Jest taki fajny angielski idiom, który świetnie to podsumowuje: "Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me".

Z takim morałem kończę naszą dalszą współpracę i wycofuję swoją jak widać mało znacząco rezerwację zakupową.
Płyty fajne, oferta ciekawa, ale podejście do handlu z ludźmi niestety fuszerkowe. Niech ktoś inny skorzysta :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jelczi
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2012, 01:44

Re: Rozne plyty

#29

Post autor: jelczi »

Wojtek pisze:Przy takim tłumaczeniu się to tylko ręce opadają :) Kasa ważniejsza od obietnic/słowa, i to po raz drugi taka wtopa ;)
Jak ktoś jest nieogarnięty to już zawsze będzie nieogarnięty, obojętnie czy ma kowadło czy poduszkę na głowie.

Jest taki fajny angielski idiom, który świetnie to podsumowuje: "Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me".

Z takim morałem kończę naszą dalszą współpracę i wycofuję swoją jak widać mało znacząco rezerwację zakupową.
Płyty fajne, oferta ciekawa, ale podejście do handlu z ludźmi niestety fuszerkowe. Niech ktoś inny skorzysta :)
A przepraszam - co mam wiecej dopowiedziec, ze tlumaczenie jest zle bo nie za bardzo rozumiem. Przepraszam ale nie musze sie chyba skrupulatnie tlumaczyc przed Panem, zreszta nie wiem nawet co wiecej procz tego, ze ktos zarezerwowal i tego samego dnia zadzwonil i przelal mi pieniadze. Trudno. Tak, kasa wazniejsza bo potrzebuje jej na szybko, o czym Pan zreszta wie z pierwszych PMow i sprzedaje malo potrzebne mi rzeczy w dobrej cenie. Niech ktos inny skorzysta jezeli Pan nie chce.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Rozne plyty

#30

Post autor: eenneell »

Zaryzykuję!
Wyałałem PM odnośnie kilku!
RSVP
ODPOWIEDZ