[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

ODPOWIEDZ
jelczi
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2012, 01:44

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#1

Post autor: jelczi »

Jak w temacie - zdjecia http://imgur.com/a/L0LNU#0

Kazdy vinyl NM+, okladki jak na zdjeciach widac w bardzo dobrym stanie (tylko w modern jazz z tylu przy rogu folia sie odkleja, ale to maly mankament). 110 zlotych za wszystko. Sam modern jazz na discogsie chodzi po 25 eurasow :)
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#2

Post autor: nasiaka »

Wypowie sie ktoś czy to warte swej ceny ? I w ogóle ile warte, bo bym się zastanawiała nad tym wtedy
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#3

Post autor: eenneell »

Warte! Ale do targowania! Jeżeli ktoś lubi jazz to nie :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#4

Post autor: Wojtek »

W sumie to nie planowałem nic tutaj pisać dopóki płyty dotrą do mnie do domu, ale w takiej sytuacji czuję się nieco zobligowany.

Przystałem na warunki sprzedającego, dogadałem się, sprawdziłem nawet za niego koszt wysyłki, a także udzieliłem informacji jak należy zapakować płyty do wysyłki, aż w końcu dowiaduję się, że przyjęta została przez sprzedawcę nieco wyższa kontroferta (pewnie na zasadzie: jak przebijesz cenę to oferta nadal aktualna) od innego forumowicza/forumowiczki i zamiast szykować się do przelewu w ramach wcześniejszych uzgodnień, mam teraz uczestniczyć w licytacji :)

Wesoły proceder. Zastanawiam się czy w ogóle zawracać sobie tym głowę teraz. Dam znać jak się to skończy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jelczi
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2012, 01:44

Re: [Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#5

Post autor: jelczi »

Wojtek pisze:W sumie to nie planowałem nic tutaj pisać dopóki płyty dotrą do mnie do domu, ale w takiej sytuacji czuję się nieco zobligowany.

Przystałem na warunki sprzedającego, dogadałem się, sprawdziłem nawet za niego koszt wysyłki, a także udzieliłem informacji jak należy zapakować płyty do wysyłki, aż w końcu dowiaduję się, że przyjęta została przez sprzedawcę nieco wyższa kontroferta (pewnie na zasadzie: jak przebijesz cenę to oferta nadal aktualna) od innego forumowicza/forumowiczki i zamiast szykować się do przelewu w ramach wcześniejszych uzgodnień, mam teraz uczestniczyć w licytacji :)

Wesoły proceder. Zastanawiam się czy w ogóle zawracać sobie tym głowę teraz. Dam znać jak się to skończy.
Wysłano: 28 min temu
autor jelczi
Pisze do Wojtka, jak tylko sie odezwie dam znac. Nie chce byc niemily, bo praktycznie sie juz z nim dogadalem ale wiadomo - wieksza oferta wygrywa.
Jezeli to jest przyjeta oferta Panskim zdaniem, to prosze bardzo. Napisalem jej wprost, ze jezeli przebije to dalej aktualna. Jestem sprzedajacym, prosze zrozumiec moje stanowisko w tej kwesti - jezeli ktos daje mi wiecej za przedmiot ktory sprzedaje, to logicznym jest chyba, ze przyjme korzystniejsza dla mnie oferte. Nie wymagam od Pana uczestnictwa w zadnej licytacji, co napisalem Panu w prywatnej wiadomosci ale jak widze Panskim zdaniem ktos, kto sprzedaje przedmiot i przystaje na korzystniejsza dla niego oferte jest niepowazny, to ja na prawde nie wiem gdzie tu lezy problem.

Nie mam sobie nic do zarzucenia i uwazam, ze to co Pan w tej chwili napisal jest troszeczke niepowazne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#6

Post autor: Wojtek »

jelczi pisze:ani na przystawanie na zadne z moich warunkow (ktorych notabene nawet nie podalem).
Miałem na myśli cenę, rzecz jasna. To jest główny warunek każdego handlu, czyli "coś za coś" :)
Gdyby to było bardziej w stylu "czekam na oferty" w odróżnieniu od podania konkretnej oczekiwanej kwoty to by już nieco inaczej to wyglądało.

Z mojej perspektywy to jest bardziej kwestia zachowania przyzwoitości niż "logiki sprzedawcy", ale oczywiście nie trzeba się z moim zdaniem zgadzać.

Pertraktacje na drodze prywatnej trwają, dam znać jak się to skończy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#7

Post autor: eenneell »

A mnie się wydaje że to forum nie jest ani giełdą, ani forum aukcyjnym!
Tylko forum "Winylfanów";
czyli miejscem "spotkań" winylomaniaków , pomagających sobie dżentelmeńsko w winylowych problemach i nie tylko;)
Wobec tego każdy zarejestrowany powinien trzymać się zasad "dżentelmeńskich":
Wojtek pisze:Przystałem na warunki sprzedającego, dogadałem się, sprawdziłem nawet za niego koszt wysyłki, a także udzieliłem informacji jak należy zapakować płyty do wysyłki, aż w końcu dowiaduję się, że przyjęta została przez sprzedawcę nieco wyższa kontroferta (pewnie na zasadzie: jak przebijesz cenę to oferta nadal aktualna) od innego forumowicza/forumowiczki i zamiast szykować się do przelewu w ramach wcześniejszych uzgodnień, mam teraz uczestniczyć w licytacji :)
A czy to jest dzentelmeńskie zachowanie :?:
Moim zdaniem NIE! :(
PS
ja na miejscu Admina to bym ani tego gościa, ani tego problemu na forum już nie miał :twisted:
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Re: [Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#8

Post autor: nasiaka »

Wojtek, spokojnie.
Jak tylko zobaczyłam tą ofertę to sie zastanawiałam, i jak doszłam do wniosku, że jednak kupię, napisałam.
Mój refleks jednak przegrał i płyty pójdą do Ciebie...
Sprzedający zachował się przyzwoicie, napisał mi, że skontaktuje się z Tobą i tak zrobił.
jelczi
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2012, 01:44

Re: [Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#9

Post autor: jelczi »

eenneell pisze:A mnie się wydaje że to forum nie jest ani giełdą, ani forum aukcyjnym!
Tylko forum "Winylfanów";
czyli miejscem "spotkań" winylomaniaków , pomagających sobie dżentelmeńsko w winylowych problemach i nie tylko;)
Wobec tego każdy zarejestrowany powinien trzymać się zasad "dżentelmeńskich":
Wojtek pisze:Przystałem na warunki sprzedającego, dogadałem się, sprawdziłem nawet za niego koszt wysyłki, a także udzieliłem informacji jak należy zapakować płyty do wysyłki, aż w końcu dowiaduję się, że przyjęta została przez sprzedawcę nieco wyższa kontroferta (pewnie na zasadzie: jak przebijesz cenę to oferta nadal aktualna) od innego forumowicza/forumowiczki i zamiast szykować się do przelewu w ramach wcześniejszych uzgodnień, mam teraz uczestniczyć w licytacji :)
A czy to jest dzentelmeńskie zachowanie :?:
Moim zdaniem NIE! :(
PS
ja na miejscu Admina to bym ani tego gościa, ani tego problemu na forum już nie miał :twisted:
I wydaje mi sie, ze wlasnie dlatego Wojtek (ktory z tego, co widze jest super wyrozumialym i rzetelnym gosciem) jest tutaj adminem, a nie Ty. Z calym szacunkiem oczywiscie.

Nikogo nie planowalem zrobic w przyslowiowe jajo i uwazam, ze zachowalem sie fair.
Owszem - jest to forum winylfanow, dlatego tez tutaj umieszczam oferte sprzedazy. Przeciez nie sprzedam winyli na forum komputerowym, nie prawdaz?

Plyty wyslane, w razie jakichkolwiek problemow prosze o PM.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#10

Post autor: Wojtek »

nasiaka pisze:Wojtek, spokojnie.
Ależ ja jestem spokojny. Napisałem o tym tutaj głównie po to by pokazać co się dzieje, a zarazem obronić własny interes w tym zakupie.
Zaraz wyjaśnię dlaczego.
nasiaka pisze:Mój refleks jednak przegrał i płyty pójdą do Ciebie...
Właśnie o to tutaj chodzi, że ten mój refleks nic mi nie dał, skoro sprzedawca powiedział Tobie, że oferta nadal będzie aktualna jeśli przebijesz umówioną między mną, a nim kwotę.

Płyty pójdą jednak do mnie tylko dlatego, że przebiłem Twoją kontrofertę i dlatego, że prawdopodobnie dzięki powyższym wpisom sprzedawca odpuścił sobie dalsze licytowanie towaru między nami.

Gdybym nic nie powiedział publicznie to prawdopodobnie rano dostałabyś wiadomość w guście "Wojtek podwyższył stawkę do X, dasz więcej?" :)
A tego oczywiście wolałbym uniknąć. Właśnie przez ten mój refleks. Chociaż ostateczne słowo, jak wiadomo, należy do sprzedającego.
nasiaka pisze:Sprzedający zachował się przyzwoicie, napisał mi, że skontaktuje się z Tobą i tak zrobił.
To oczywiste, bo jak inaczej miał się dowiedzieć czy jestem gotów dać więcej niż oryginalnie się umawialiśmy? :)
Sory, ale w tym nie ma nic przyzwoitego, stąd też nie dziwi mnie reakcja eenneella.

Nie zrozum mnie źle nasiaka, nie winię Ciebie, bo przecież nie zrobiłaś nic złego.
Sprzedawca po prostu powinien powiedzieć Tobie, że "sory, ale sprawa już nieaktualna" zamiast "jak dasz więcej niż tamten to jego pech".


Tak czy siak, mamy to już za sobą, płyty już są w drodze, zobaczymy jak to wyjdzie z tym stanem NM+ (jestem dobrej myśli :D), a z tego co rozmawiałem z jelczi to zrozumiał on "w czym rzecz" i ewentualne kolejne oferty już raczej będą bez licytacji, chyba że zamiast podania konkretnej kwoty będzie oczekiwał na oferty.
Tak więc zapowiada się, że będzie lepiej ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jelczi
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2012, 01:44

Re: [Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#11

Post autor: jelczi »

Wojtek pisze:
nasiaka pisze:Wojtek, spokojnie.
Ależ ja jestem spokojny. Napisałem o tym tutaj głównie po to by pokazać co się dzieje, a zarazem obronić własny interes w tym zakupie.
Zaraz wyjaśnię dlaczego.
nasiaka pisze:Mój refleks jednak przegrał i płyty pójdą do Ciebie...
Właśnie o to tutaj chodzi, że ten mój refleks nic mi nie dał, skoro sprzedawca powiedział Tobie, że oferta nadal będzie aktualna jeśli przebijesz umówioną między mną, a nim kwotę.

Płyty pójdą jednak do mnie tylko dlatego, że przebiłem Twoją kontrofertę i dlatego, że prawdopodobnie dzięki powyższym wpisom sprzedawca odpuścił sobie dalsze licytowanie towaru między nami.

Gdybym nic nie powiedział publicznie to prawdopodobnie rano dostałabyś wiadomość w guście "Wojtek podwyższył stawkę do X, dasz więcej?" :)
A tego oczywiście wolałbym uniknąć. Właśnie przez ten mój refleks. Chociaż ostateczne słowo, jak wiadomo, należy do sprzedającego.
nasiaka pisze:Sprzedający zachował się przyzwoicie, napisał mi, że skontaktuje się z Tobą i tak zrobił.
To oczywiste, bo jak inaczej miał się dowiedzieć czy jestem gotów dać więcej niż oryginalnie się umawialiśmy? :)
Sory, ale w tym nie ma nic przyzwoitego, stąd też nie dziwi mnie reakcja eenneella.

Nie zrozum mnie źle nasiaka, nie winię Ciebie, bo przecież nie zrobiłaś nic złego.
Sprzedawca po prostu powinien powiedzieć Tobie, że "sory, ale sprawa już nieaktualna" zamiast "jak dasz więcej niż tamten to jego pech".


Tak czy siak, mamy to już za sobą, płyty już są w drodze, zobaczymy jak to wyjdzie z tym stanem NM+ (jestem dobrej myśli :D), a z tego co rozmawiałem z jelczi to zrozumiał on "w czym rzecz" i ewentualne kolejne oferty już raczej będą bez licytacji, chyba że zamiast podania konkretnej kwoty będzie oczekiwał na oferty.
Tak więc zapowiada się, że będzie lepiej ;)
Przyznaje sie bez bicia - sprzedaje je tylko dlatego, ze chce na nich zarobic. Moim tokiem myslenia kieruje to, jak by tu najwiecej wycisnac z rzeczy ktorych nie uzywam. Przepraszam, mozecie nazwac mnie materialista i nie-dzentelmenem, ale tak juz mam.

Szczerze, to nie mialem planu robic licytacji miedzy wami - jezeli ktos dalby wiecej napisalbym, ze ten dal wiecej i wsio. Uwazam za przyzwoite fakt, ze napisalem Ci to grzecznie, w sposob wlasciwy dla sytuacji, a nie "sorry xxx dala wiecej przegrales albo podbijaj".

Rozumiem w czym rzecz, dlatego nie chce juz roztrzasywac tego tematu. Mysle, ze z Wojtkiem sie dogadalismy i wszystko jest OK. Nastepne oferty beda bez licytacji na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.
Jeszcze raz przepraszam za caly ten cyrk, i prosze o unikniecie publicznego linczu ;-)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

[Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#12

Post autor: Robert007Lenert »

Szczescie, ze przeoczylem te Antologie.... bo by sie zamlynilo miedzy trzema "licytujacymi".... Dobrze ze Wojtek odslonil kulisy.
Darek

Re: [Sprzedam] Archive of Jazz + Modern Jazz Anthology X

#13

Post autor: Darek »

Robert007Lenert pisze:Szczescie, ze przeoczylem te Antologie.... bo by sie zamlynilo miedzy trzema "licytujacymi".... Dobrze ze Wojtek odslonil kulisy.
Tez chcialem kupic te plyty i wyslalem PW lecz dostalem info ze Wojtek byl pierwszy i zrezygnowalem chociaz mialem propozycje przebicia jego oferty. Nielubie takiego czegos. Jesli kupil to jest jego, byl pierwszy. Przy kupnie/sprzedazy zawsz powinna byc uczciwosc.
ODPOWIEDZ