Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

Zablokowany
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#1

Post autor: cezi »

Witam!

Kupię gramofon tangencjalny SHARP najlepiej z serii RP-207 lub RP 205 ale może też być RP-103, 107 lub 116. Istotne jest to aby wyjście było 2x Chich a nie DIN. Nie jestem elektronikiem, więc nie wiem, czy łatwo można to przerobić. Gramofon najlepiej aby był w pełni sprawny, Jesli niesprawny to przynajmniej kompletny w dobrym stanie wizualnym.

Pozdrawiam, życząc wszystkim przy okazji Wesołych Świąt

Cezi
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#2

Post autor: cezi »

Witam!

Ogłoszenie nieaktualne -gramofon kupiony podłączony i gra:)) Ale mam pytanko - czy ktoś dysponuje w pdf instrukcją serwisową (ze schematem) do gramofonu Sharp RP-103? I tak podejrzewam, że czeka go przegląd i wymiana interkonekta (dramat),igieł oraz kondensatorów elektrolitycznych.

Pzdr.

Cezi
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#3

Post autor: Krzyś »

hmm... nie wiedziałem, że istnieje taki model :D

prawdopodobnie nie znajdziesz do niego serwisówki, ale powinna pasować serwisówka od RP-107/117 (wrzuciłem kiedyś na vinylengine)

po co wymieniać elektrolity? coś Ci w nim nie działa? interkonekt chcesz lepszy, czy z obecnym jest coś nie tak? igły to AFAIR STY-133, chodziły gdzieś w okolicach 40 zł/szt? może na north.pl? (nie wiem, ja jeszcze nie kupowałem nowych ani do RP-107, ani do RP-117, ani do najnowszego nabytku czyli RP-114)

ps. ile zapłaciłeś? (tak z ciekawości)
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#4

Post autor: Wojtek »

Krzyś pisze:prawdopodobnie nie znajdziesz do niego serwisówki
Jeśli zechce zapłacić to znajdzie :)
Krzyś pisze:ale powinna pasować serwisówka od RP-107/117
Do RP-101 też. Są to dość podobne modele, przynajmniej pod kątem napędu i ramienia (czyli tego co chyba najważniejsze w nich :) ).
Krzyś pisze:po co wymieniać elektrolity?
Też się dziwię :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#5

Post autor: cezi »

Tu jest link do aukcji:

http://allegro.pl/sharp-rp-103h-full-au ... 76564.html

Kupiony poza aukcją za 400 PLN ( z kosztami przesyłki). Wystawiony był dokładnie ok. pół godziny. Według sprzedawcy gramofon po przeglądzie - jedna igła jest wymieniona na nową, druga oryginalna audio-technica. Ale nie wiem nic co jest we wnętrzu. Elektrolity po 30 latach (a tyle ma gramofon) to bomba z opóźnionym zapłonem. Mogą sie po prostu wylać. Mechanika gramofonu jest bez zastrzeżeń, co do wrażeń odsłuchowych, to trudno powiedzieć - nie mam dobrych jakościowo płyt. A te które mam nadają się do czyszczenia. Interkonekt to kawałek druta a wtyczki sprawiają wrażenie jakby się miały rozpaść pod palcami. Niestety RP103H ma trochę inną elektronikę (podobno odrobinę lepszą) niż RP-107/117. Nie ma za to programowania poszczególnych utworów(zauważ, że na zdjęciach nie ma przycisków na panelu po lewej stronie). Gdybyś znalazł instrukcję bybym wdzięczny.

Pzdr.

Cezi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#6

Post autor: Wojtek »

cezi pisze:Kupiony poza aukcją za 400 PLN ( z kosztami przesyłki).
Ojć, drogo.
cezi pisze:druga oryginalna audio-technica
Oryginalna to może jest, ale oryginalnie nie byłą ona w tym Sharpie montowana :)
cezi pisze:Elektrolity po 30 latach (a tyle ma gramofon) to bomba z opóźnionym zapłonem. Mogą sie po prostu wylać.
Przesada, ale jak chcesz wymieniać to wymieniaj :) Zbyt wiele tego i tak tam nie ma.
cezi pisze:Niestety RP103H ma trochę inną elektronikę (podobno odrobinę lepszą) niż RP-107/117.
To się zgadza, ale czy lepszą to nie wiem. Skąd takie podejrzenie?
Te gramofony były produkowane w tym samym czasie, ta sama seria, stąd i podzespoły pokrewne :)
cezi pisze:Gdybyś znalazł instrukcję bybym wdzięczny.
Interesują Cię linki do płatnych ofert? Bo jeśli chodzi o darmówki to niestety...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#7

Post autor: cezi »

Ojć, drogo
Nie wiem czy tak bardzo drogo . Na niemieckim ebay'u taki gramofon w pełni sprawny zawsze osiąga około 150 EURO. Na angielskim ebay'u gość wystawił dwa w Boże Narodzenie po 109 GBP każdy. Pierwszy poszedł natychmiast, a drugi w II dzień Bożego Narodzenia

Link do aukcji:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0721555918

Oczywiście, że za te pieniądze można byłoby kupić "klasyczny" gramofon o teoretycznie lepszych parametrach. Jednak zależało mi aby można było go schować w komodzie a klasyczny z pokrywą musiałby stać na niej

Co do instrukcji serwisowej to wolałbym za free bo wydanie 15 dolarów za pdf jakoś mi się nie uśmiecha

Cezi
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#8

Post autor: Wojtek »

"Ojć, drogo", bo normalnie te szufladkowe Sharpy schodzą za o wiele mniej i to u nas, a nie że trzeba gdzieś tam na zachodzie szukać.
150 ojro czy 100 GBP zaliczam jako "cenę za rarytas", a nie realną wartość sprzętu :)
cezi pisze:Co do instrukcji serwisowej to wolałbym za free bo wydanie 15 dolarów za pdf jakoś mi się nie uśmiecha
No to pech.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#9

Post autor: cezi »

normalnie te szufladkowe Sharpy schodzą za o wiele mniej i to u nas, a nie że trzeba gdzieś tam na zachodzie szukać
Ale jak napisałem ogłoszenie to nikt się nie odezwał. Średnio taki gramofon na allegro pojawia sie raz na pol roku a stan też niekiedy pozostawia wiele do życzenia. Nieistotne - dalej szukam instrukcji serwisowej.

Cezi
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#10

Post autor: Krzyś »

cezi pisze:Tu jest link do aukcji:

http://allegro.pl/sharp-rp-103h-full-au ... 76564.html

Kupiony poza aukcją za 400 PLN ( z kosztami przesyłki).
IMHO cena nie jest jakoś specjalnie atrakcyjna, ale nie jest też jakaś kosmicznie wysoka - ja dałem kiedyś tyle samo za "nie testowany" RP-107 w "nieznanym stanie", który okazał się być mocno zdemolowany (miałem nadzieję, że gramofon się zepsuł ze starości - czyli pękły paski tudzież zużyły się igły, jednak mojemu egzemplarzowi ktoś pomógł - dolna wkładka wraz z sensorem była urwana). Te 400 zł to nie była cena "Kup Teraz", tylko cena wynikła z zaciekłej licytacji. Na szczęście potem trafił się RP-117 bez paska za 100 zł w "Kup Teraz", przydały się części z tego zdemolowanego (jak się okazało, że gramofon oprócz problemów z paskiem cierpi na jakieś inne przypadłości, przy czym nie wiem, na ile spowodowane były one rozkręceniem go przeze mnie i grzebaniem w nim, a na ile istniały już w momencie zakupu).

A mój pierwszy RP-107 kosztował - aczkolwiek w zestawie z amplitunerem SA-107 - 555 zł (też tyle wyszło z licytacji) i z nowymi igłami (te nowe igły są o tyle prawdopodobne, że handlarz, od którego to kupiłem, nabył oddzielnie gramofon za 200 zł bez igieł oraz osobno tuner gdzieś tak miesiąc wcześniej - oczywiście na aukcji pisał, że ma ten sprzęt od 1985 roku, czyli zakładając, że "83" w jego mailu to rok urodzenia, to w wieku 2 lat, w kraju, w którym brakowało wszystkiego, miał bardzo fajną i mimo wszystko dość drogą (500 GBP) wieżę)

RP-114 z ostatniej aukcji, choć dość tani (150 zł w kup teraz + 12 za pasek), nie jest też w jakimś rewelacyjnym stanie - oprócz tego że jest straszliwie brudny (to mniejszy problem), to ma problemy mechaniczne (szuflada się otwiera z oporami, ze środka wypadł jakiś mały, ułamany, plastikowy element szuflady, przez którego brak otwiera się z oporami)
cezi pisze:Według sprzedawcy gramofon po przeglądzie
BUEHEHEHEHEHE - "przegląd" polegał zapewne na podłączeniu do kontaktu i sprawdzeniu, czy działa, ew. sprawdzeniu, czy jest igła i czy coś słychać

za to muszę przyznać, że stan wizualny jest dość dobry
cezi pisze:jedna igła jest wymieniona na nową, druga oryginalna audio-technica.
może nie wiedział, ze tam są dwie (; a tak na serio to IMHO raczej niezbyt naturalna sytuacja, że jedna igła jest zużyta i się ją wymienia, a druga jest niezużyta i nie trzeba wymieniać, no chyba, że ktoś słuchał wyłącznie jednej strony płyty
cezi pisze:Interkonekt to kawałek druta a wtyczki sprawiają wrażenie jakby się miały rozpaść pod palcami.
to może tylko wymień same wtyczki? kabelek w tym gramiaku może nie był jakiś solidny, ale IMHO jego jakość koresponduje z całą resztą
cezi pisze:Niestety RP103H ma trochę inną elektronikę (podobno odrobinę lepszą) niż RP-107/117.
niby fajnie mieć schemat, ale w praktyce i tak to Ci chyba do niczego nie będzie potrzebne? no chyba że go chcesz kręcić do 78 obr/min, ale nie podejrzewam Cię o to

serwisówka generalnie przydaje się głównie jak coś trzeba rozebrać albo wyregulować, a do tego powinna wystarczyć Ci serwisówka od RP-107/117. Ew. jak masz jakieś konkretne pytania to może ja coś wykombinuję (mam 2 x RP-107, 1 x RP-117 i 1 x RP-114, wymieniałem w nich paski, psuły mi się w nich kółka do otwierania szuflady i taśmy).
cezi pisze:Gdybyś znalazł instrukcję bybym wdzięczny.
Raczej mało prawdopodobne - przynajmniej szybkie pytanie do wujka gugla nic nie przyniosło. Ja do swojego (RP-107/117) musiałem płacić (i dzięki temu jest na vinylengine).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Re: Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#11

Post autor: cezi »

Też mi się wydaje, że cena nie jest mega okazyjna ale też nie z kosmosu. Ostatnio taki gramofon pojawił się na allegro jako uszkodzony (na początku października)i poszedł za 150 PLN. Nie można wykluczyć, że to ten sam gramofon który kupiłem, bo oznaczenie modelu jest identyczne (RP-103H). Co do wymiany jednej igły, to może po prostu jednej brakowało i musiał wstawić aby sprzęt był sprawny. Podejrzewam, że gdyby handlarz chciał mnie ocyganić to powiedziałby, że obie igły są wymienione. Musze otworzyć tą klapkę z boku i sprawdzić. Co do elektrolitów, to po tym jak mi poszedł zasilacz w starej drukarce, przez wylanie elektrolitów, w każdym sprzęcie ponad dwudziestoletnim staram się wymieniać kondensatory. Przynajmniej w zasilaczu.

Krzyś - albo jesteś kolekcjonerem szufladowych Sharpów, albo ten gramofon to jednak coś więcej niż przeciętność, albo lokata kapitału na 20 lat. Jeżeli ktoś ma 3 z serii (Rp-114 nie liczę) to już jest mini-kolekcja:)

Cezi
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#12

Post autor: Krzyś »

cezi pisze:Co do elektrolitów, to po tym jak mi poszedł zasilacz w starej drukarce, przez wylanie elektrolitów, w każdym sprzęcie ponad dwudziestoletnim staram się wymieniać kondensatory. Przynajmniej w zasilaczu.
OK, ale mi by się nie chciało. Owszem, w zasilaczach impulsowych kondensatory elektrolityczne szybko się psują (po 6 latach codziennego włączania i wyłączania kompa są do wymiany), ale w urządzeniach RTV jakoś nie obserwuję tego. No, ale może ludzie dzielą się na tych, co wymieniają kondensatory i tych, co będą wymieniać (;
cezi pisze:Krzyś - albo jesteś kolekcjonerem szufladowych Sharpów, albo ten gramofon to jednak coś więcej niż przeciętność, albo lokata kapitału na 20 lat.
to akurat niezbyt dobra lokata bo te gramiaki są tak precyzyjnymi urządzeniami, że bałbym się, że w pieniądzach zdeponowanych jako gramofon tangencjalny sharpa np. strzeli mi linka i już wartość spada do 1/4. Ten gramiak to przeciętność (jeśli chodzi o jakość dźwięku), myślę że beogramy itp z łatwością by go zdeklasowały, nie wspominając o innych z podobnego przedziału cenowego. Za to po prostu jest bardzo snobistyczny i bardzo wygodny, i jak zakupiłem pierwszy w zestawie z amplitunerem (potem dokupiłem też oryginalne głośniki), to zapragnąłem słuchać na tym płyt na codzień, a że w sypialni mam już dość dobrą wieżę, a nie chciałem dekompletować takiego ładnego zestawu (brakuje mi tylko kaseciaka), to kupiłem drugi egzemplarz. Gdy się okazał zdemolowany, a właśnie trafił się okazyjnie inny, to kupiłem trzeci.
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię gramofon "szufladowy" SHARP

#13

Post autor: Wojtek »

Skoro gramofon został zakupiony to zamykam temat :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zablokowany