Kupię Blur i Radiohead

ODPOWIEDZ
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Kupię Blur i Radiohead

#1

Post autor: Florek »

Jak w temacie, tylko nie szukam dostępnych w sklepach reedycji. Mogą być single, promo, LP. Cena do uzgodnienia.
Radiohead tylko do OK Computer włącznie - dalej już nie leży mi.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Kupię Blur i Radiohead

#2

Post autor: grummer »

Echhh, ta mitologia niepokonanych 1st-pressów. Akurat reedycje Radiohead są świetne, wszyscy zachwalają je ze względu na jakość dźwięku i wykonania. Dodatkowo cichy winyl, w przeciwieństwie do 1st-pressa (OK Computer). Co do Blur to się nie wypowiadam, bo nie czytałem, ani nie słyszałem.
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Kupię Blur i Radiohead

#3

Post autor: Florek »

No przy Radiohead 1st press się nie będę upierał :-) nie wykluczam nabycia nowej, skoro tak piszesz. Co do Blur to kwestia "kolekcjonowania" płyt pamiętających tamte czasy.
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Kupię Blur i Radiohead

#4

Post autor: grummer »

Florek pisze:No przy Radiohead 1st press się nie będę upierał :-) nie wykluczam nabycia nowej, skoro tak piszesz. Co do Blur to kwestia "kolekcjonowania" płyt pamiętających tamte czasy.
Z Blur jest trochę ciężej u nas jeśli chodzi o 1-st pressy, ale nie są jakoś nadzwyczajnie droższe od reedycji :). Jeśli szukasz jakichś britpopowych płyt jeszcze, to może uda mi się pomóc. Czytam trochę o tych płytach i reedycjach i większość reedycji wcale nie ustępuje 1st-pressom. To są już lata 90, kiedy muzyka była nagrywana cyfrowo i kolosalnych różnic pomiędzy wydaniami nie ma. Najdroższe są płyty ze stajni Creation Records, do której należeli między innymi Oasis, My Bloody Valentine, Ride, Slowdive, Adorable, The House of Love, Primal Scream i jeszcze parę innych. W większości te płyty schodzą po 200/300 zł wzwyż. Ale już taki The Verve Urban Hymns, Coldplay Parachutes, większość pozycji Radiohead można zakupić +- za 100 zł.
Florek
Posty: 54
Rejestracja: 08 lis 2012, 12:18

Re: Kupię Blur i Radiohead

#5

Post autor: Florek »

A wiesz może jak się ma sytuacja z Pulp, Suede i Supergrass? Co do Primal Scream to taki Vanishing Point to mi się by spodobał na patelni :D
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Kupię Blur i Radiohead

#6

Post autor: grummer »

Florek pisze:A wiesz może jak się ma sytuacja z Pulp, Suede i Supergrass? Co do Primal Scream to taki Vanishing Point to mi się by spodobał na patelni :D
Akurat ciężko mi coś powiedzieć na temat tych zespołów, bo ich po prostu nie słucham. Suede stoi dosyć drogo jeśli chodzi o 1st pressy. Kiedyś na tablicy ktoś nieświadomy wystawił box wszystkich LP Suede za 100 zł, jednak po moich telefonie z ofertą szybko znikł. Największą kopalnią wiedzy na ten temat jest forum Steve'a Hoffmana. Czytałem, że Blur był wycinany z analogowych taśm, ale ile w tym prawdy...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41560
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kupię Blur i Radiohead

#7

Post autor: Wojtek »

Proszę nie róbcie z tego ogłoszenia gadki "o wszystkim" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
grummer
Posty: 409
Rejestracja: 21 cze 2013, 03:41

Re: Kupię Blur i Radiohead

#8

Post autor: grummer »

Wybacz Wojtku, zapomniałem się <bije się w piersi> ;)
ODPOWIEDZ