Winyle w Biedronce i w Lidlu

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#361

Post autor: katar »

U mnie za każdym razem wyskakiwała cena promocyjna ale za wysoka (taka jak być powinna a nie taka jaką nakleili) na kasie i ją korygowali jako "błąd salonu" ktoś kto naklejał te naklejki po prostu nie zwracał uwagi czy limit czy nie i o ile w paczce z elfem się nie dziwię bo limited jest z tyłu to Bregovica ciężko nie zauważyć :D

I tak Bregovic limited wg empiku jest w ogóle niedostępny a jego cena regularna była na poziomie 92,99pln

http://www.empik.com/kayah-bregovic-lim ... 4,muzyka-p

A akcja promocyjna jest na wersję nielimitowaną i przeceniona z 64.99 ---> 49.99

http://www.empik.com/kayah-bregovic-kay ... 4,muzyka-p

Finalnie za limita zapłaciłem 49,99

Varius Manx Elf

W promocji jest wersja nielimitowana przeceniona z 64,99 ----> 49,99

http://www.empik.com/elf-varius-manx,p1 ... 6,muzyka-p

A wersja limitowana jest przeceniona z 92,99 ----> 69,99

http://www.empik.com/elf-limited-editio ... 8,muzyka-p

Za limita zapłaciłem 49,99

Warto się pokręcić ;) a przy kasie nie mają prawa Wam sprzedać towaru w innej cenie niż na opakowaniu :) :naughty:
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#362

Post autor: Kichal »

No to gratulacje zdobyczy :D Ja w tym miesiącu w końcu się zebrałem na zakup dubli płyt, które zciorałem na moim pierwszym gramofonie co miał nacisk 7g xD Ale chociaż w końcu mam czyste sumienie, że nikt mi ich nie wykupi a to były ostatnie sztuki w polsce i na dodax nawet nie ma, był limit 500szt i tylko jeden press.

Jak będę w domu po świętach to przetestuję stare vs nowe i moze uda mi się jakieś porównanie zrobić i oficjalny dowód jak gówniane gramofony niszczą płyty
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#363

Post autor: Myszor »

Kichał z katarem zawsze się dogada :lol:
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#364

Post autor: katar »

Myszor pisze:Kichał z katarem zawsze się dogada :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja jestem KATAR z Półwyspu Arabskiego :P
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#365

Post autor: Kichal »

Myszor pisze:Kichał z katarem zawsze się dogada :lol:

haha, zbieżność osób i nazwisk przypadkowa :D A ja jestem Kichał z.... no skądśtam :mrgreen:

A wszystko zaczęło sie niecałe 20 lat temu jak kumpla dziadek świętej pamięci mówił:
Michał, Michał cztery baby oKichał
jedna mu została i go TEN
i nigdy się nie dowiedziałem co się kryło pod TEN, ale obstawiam że to co się rymuje do "została" :morda: za to Kichał jakoś przetrwało tyle lat :morda:
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#366

Post autor: pan_winyl »

Dorzucę do tematu pytanie odnośnie wydania Kaya Bregovic z Empiku. Wydało toto Sony i nie ma zbyt wielu pochlebnych opinii - płyty brudne od papieru, okładka tania i z gazetową poligrafią etc. etc. Gdyby to tylko to, mógłbym przymknąć oko, ale ludzie piszą w opiniach że i mastering kuleje bo to czysty rip z CD- czy ktoś ma tę płytę i mógłby o niej napisać coś więcej?
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
JedrzeJ1337
Posty: 77
Rejestracja: 10 paź 2015, 11:24

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#367

Post autor: JedrzeJ1337 »

Dziś u mnie w mieście zniknęły Vinyle. Miałem nadzieje, że je przecenią.. Raczej ich nie sprzedali bo było ich kilkadziesiąt jeszcze w sobote..
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#368

Post autor: pan_winyl »

Nie ma szans na przecenę, no chyba że w tych "bidronkach" wyprzedażowych. Dużo bardziej prawdopodobne że rzucą je za miesiąc - dwa w jakiejś cenie 45 zł. Wydaje mi się jednak że wrócą do producenta.

Nie było jakiegoś szału w tym rzucie, choć Nirvana cieszy :D
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#369

Post autor: konrads0 »

U mnie w Biedronce leży jeszcze kilka winyli. W zamkniętej gablocie na klucz: Hey, Bad Boys Blue, The Who, Kombi, ABBA. Nikt tego nie kupuje, bo ich nie widać. W pierwszy dzień, kiedy były wystawione przy kasie, rozeszły się jak świeże bułki, teraz, ktoś o nich zapomniał.
Ja niestety nie mam dobrego doświadczenia z winylem Gun's and Roses. Właśnie wczoraj miałem okazje posłuchać. Płyta rzeczywiście gruba i ciężka, ale dźwięk płaski bez dynamiki. Nie porównywałem ze starym tłoczeniem tego wydania, ale włączyłem płytę Starego Iglesiasa '1100 bel air place" wyd. CBS.
Muzyka oczywiście różna, ale głębia dźwięku, dynamika - nieporównywalna. Wydanie CBS bije na potęgę. A to właśnie w winylach lubię... .
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7596
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#370

Post autor: amrowek »

Nie te święta były to nie idą, w mnie w biedronkach leżą te płyty i nie widzę by ludzie kupowali, Sprzedały się DS i DP
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#371

Post autor: konrads0 »

Jak tylko na Gwiazdkę mają się sprzedawać to słabo. Może to znak, że rynek się nasyca i teraz to ceny mogą iść tylko w dół i od tego nie ma odwrotu?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#372

Post autor: zbyszek1982 »

To znak, że dyskont spożywczy niekoniecznie jest najlepszym miejscem na sprzedaż płyt winylowych.
konrads0 pisze: Płyta rzeczywiście gruba i ciężka, ale dźwięk płaski bez dynamiki. Nie porównywałem ze starym tłoczeniem tego wydania, ale włączyłem płytę Starego Iglesiasa '1100 bel air place" wyd. CBS.
Muzyka oczywiście różna, ale głębia dźwięku, dynamika - nieporównywalna. Wydanie CBS bije na potęgę. A to właśnie w winylach lubię... .
Nie ma to jak porównanie dwóch kompletnie różnych płyt i wyciąganie na tej podstawie wniosków.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#373

Post autor: konrads0 »

Wiem, że to różne płyty i o tym pisałem.
Ja porównywałem tylko dźwięk... .
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#374

Post autor: Kichal »

No dobra ale to i tak ma się nijak. Rózny mastering a przede wszystkim różna muzyka. To tak jakby porównywać "głębię" Ramones czy The Clash z Michaelem Jacksonem
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6636
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#375

Post autor: konrads0 »

Ale ja nie słuchalem Gun'sow pierwszy raz. Wiem jak brzmią. Napisałem tylko ( skracają myśl), że to wydanie sĺabo brzmi. Oczywiście, że każdy może mieć inne wrażenie. I bardzo dobrze, że tak jest.
ODPOWIEDZ