Winyle w Biedronce i w Lidlu

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
toni.
Posty: 50
Rejestracja: 01 sty 2017, 18:09
Gramofon: Dual cs505-3
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#346

Post autor: toni. »

amrowek pisze: czyżby empik poczuł się zagrożony
Te ceny widze od miesiaca, a w którys weekend zjechali nawet do 39 zlotych
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10455
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#347

Post autor: Myszor »

amrowek pisze:czyżby empik poczuł się zagrożony
http://www.empik.com/empik-vinylove-pro ... =scoreDesc
Dobrze że wkleiłeś bo nie zauważyłem tego. Zakupy małe zrobione :)
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#348

Post autor: folgel »

Byłem wczoraj w Lidlu, pełny komplet stał w pudełku, nikt się chyba nie skusił, ja też odpuściłem, pojechałem do konkurencyjnego dyskontu i kupiłem sobie Blue Train na CD za 19,99
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#349

Post autor: Kichal »

toni. pisze: Te ceny widze od miesiaca, a w którys weekend zjechali nawet do 39 zlotych
Ja kupiłem Miles Davis - Birth of the cool za 46.99, potem chciałem jeszcze koltrejna jak był za 39 ale jakoś miałem kryzysową sytuację i musiałem odpuścić :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#350

Post autor: katar »

Kichal pisze:
toni. pisze: Te ceny widze od miesiaca, a w którys weekend zjechali nawet do 39 zlotych
Ja kupiłem Miles Davis - Birth of the cool za 46.99, potem chciałem jeszcze koltrejna jak był za 39 ale jakoś miałem kryzysową sytuację i musiałem odpuścić :D

Haha ja też nie lubię tego uczucia jak kasuję zamówienie z koszyka :P

Też kupiłem kilka pozycji :D
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#351

Post autor: Kichal »

katar pisze:
Haha ja też nie lubię tego uczucia jak kasuję zamówienie z koszyka :P

Ja mam o tyle dobra sytuację, że słucham "gównianej" muzyki i na sklep.pasażer jest jeszcze milion pozycji za nawet 30-35zł (LP), które chciałbym kupić i przesyłka za darmo od 150zł więc jakoś super nad tym nie ubolewam, aczkolwiek dla odchamienia chciałem kupić bo ostatnio mam fazę na jazz :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#352

Post autor: zbyszek1982 »

Kichal pisze:
toni. pisze: Te ceny widze od miesiaca, a w którys weekend zjechali nawet do 39 zlotych
Ja kupiłem Miles Davis - Birth of the cool za 46.99, potem chciałem jeszcze koltrejna jak był za 39 ale jakoś miałem kryzysową sytuację i musiałem odpuścić :D
Szkoda kasy na to co teraz w sklepie leży, bo to gówniane wydanie. Jak już kupować wznowienia Milesa i Trane'a to tylko te sygnowane przez oryginalne wytwórnie albo MoFi czy MOV. Teraz jest wysyp wznowień płyt z bebopem itd, które tłuką z niewiadomych źródeł. Ja jak widzę WaxTime, Not Now, itd na okładce to nawet nie biorę do ręki. Lepiej poszukać używanego wznowienia z lat 1980. na allegro. Cenowo będzie porównywalnie, a jakość nieporównywalnie lepsza.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#353

Post autor: Michal35 »

zbyszek1982 pisze: Szkoda kasy na to co teraz w sklepie leży, bo to gówniane wydanie. Jak już kupować wznowienia Milesa i Trane'a to tylko te sygnowane przez oryginalne wytwórnie albo MoFi czy MOV. Teraz jest wysyp wznowień płyt z bebopem itd, które tłuką z niewiadomych źródeł. Ja jak widzę WaxTime, Not Now, itd na okładce to nawet nie biorę do ręki. Lepiej poszukać używanego wznowienia z lat 1980. na allegro. Cenowo będzie porównywalnie, a jakość nieporównywalnie lepsza.
I to nie tylko w tym przypadku ale w 90% płyt obecnie tłoczonych.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#354

Post autor: zbyszek1982 »

Michal35452 pisze: I to nie tylko w tym przypadku ale w 90% płyt obecnie tłoczonych.
Bez przesady. Jest masa świetnie zrealizowanych i wytłoczonych winyli na rynku teraz. Nowe wydawnictwa też najczęściej brzmią lepiej na winylu niż na CD, bo są mniej skompresowane. I nie ma tu znaczenia, że są nagrane cyfrowo.
Na pewno nie ma co kupować wznowień płyt, które trafiły do domeny publicznej, wydawanych przez różne wytwórnie krzaki.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#355

Post autor: Michal35 »

Oczywiście miałem na myśli płyty które są dostępne, jako "z epoki" w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Warto poszperać i kupić te tłoczone kiedyś.
Sam doświadczyłem tego na przykładzie płyty: Tears For Fears - Songs From The Big Chair 180g 2014r Mercury 3794995 dostępnej w pierwszym rzucie w biedrze. Niby nowa ale z wydaniem z 1985 roku niestety u mnie przegrało. Do dzisiaj nie mogę sprzedać :lol: po kosztach.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
dev
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2015, 10:37
Gramofon: PS-X60, PS-X4, PS-22

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#356

Post autor: dev »

Kichal pisze: że słucham "gównianej" muzyki
A' propos, słuchałem sobie ostatnio Moskwy i naszło mnie na wspominki i zamówiłem sobie Post Regiment, zobaczymy jak to zabrzmi. Ciekawa będzie konfrontacja ze wspomnieniami ;)
zbyszek1982 pisze: Cenowo będzie porównywalnie, a jakość nieporównywalnie lepsza.
U mnie naoczny (a raczej nauszny) przykład to Doorsi - mam LA Woman i to wcale nie 1st Press tylko RE z 1974. Płyta jest mocno przechodzona i do tego z błędem tłoczenia (wprasowany biały śmieć w winyl), ale brzmienie, dynamika, nasycenie, detale - po prostu nie ma co porównywać z obecnymi tłoczeniami zespołu Jima i spółki.

A żeby nie był to zupełny offtop - dziś przetestowałem Kiss i The Who z biedrony. Kiss całkiem zacnie brzmi, miło się słucha nawet jeśli specjalnym fanem bandu nie jestem. The Who troszkę gorzej, jest nieco surface noise, ale i tak znośnie jak na reedycję mono. Na pewno dużo lepiej niż tragiczna reedycja Doors - Doors. Co ciekawe obie płyty są proste i jakby tego pyłu, którym zawalona była Nirvana i GnR też mniej. Ogólnie nie narzekam ;)
1. SONY PS-X60 === ONKYO A-8780 INTEGRA === ONKYO DX-7510 === ONKYO TA-2360 === KEF CRESTA 3
2. SONY PS-22 === KENWOOD KA-6100 === GRUNDIG CD-8150 === ARCUS LOTUS TS-100
3. SONY PS-10F === ONKYO TX-9031RDS === ARCUS TS-100
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#357

Post autor: katar »

Jak to mówio "się gra się ma" :) Taka mała dodatkowa promocja w empiku. Warto zwiedzić kilka salonów, bo nie wiedzą co sprzedają i mieszają ceny limitków z cenami zwyklaków. PS. jak by ktoś się interesował to limitowany yougoton o numerze 500/500 leży w empiku w Piasecznie. Wadą jest, że ma regularną cenę :) oraz że uszkodzona jest okładka. Zwiedziłem dziś 5 empików w poszukiwaniu niepozaginanej okładki tej płyty. Mój rajd wynagrodziły dwie płyty w cenach niższych niż powinny być :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#358

Post autor: Regsoft »

Gramofon nie wybuchł :lol:
L'amour a Paris (2016).jpg
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#359

Post autor: katar »

Ale zapasowy, na wszelki wypadek jednak stoi :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Winyle w Biedronce i w Lidlu

#360

Post autor: Kichal »

katar pisze: Wadą jest, że ma regularną cenę :)
To że nie ma naklejki to nie znaczy, że ma regularną cenę w sumie. Ja tego Milesa - Birth of the cool wygrzebałem gdzieś w empiku i nie miał naklejki wyprzedażowej ale po kliknięciu na kasie, a wcześniej na czytniku cen przy dziale z kartkami świątecznymi pokazywała się normalnie cena po promocji 46.99 zamiast okolice 80 które były naklejone z tyłu :D Chyba ze ona w ogóle nie była na promocji to co innego xd
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
ODPOWIEDZ