Winyle w Biedronce i w Lidlu

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lidl vs Biedronka

#31

Post autor: klin »

Widziałem dzisiaj zdziwionych ludzi w Biedzie, rozmawiających o winylach wśród regałów z parówkami i piwem...
W trakcie kupowania headshella w djShop wkroczył do sklepu ich pracownik (czy też właściciel?) zupełnie zszokowany i przeszczęśliwy z dwoma LP pod pachą. Robiąc zakupy w Biedrze zobaczył winyle i od razu wziął Pulpa i Nirvanę .
Kurcze...po prostu fajnie jest wejść do sklepu, w którym na co dzień kupujesz marchewkę, ziemniaki i wódę...i przy okazji wynieść pare płyt. Radocha wielka i nie jest to to samo co promocje w MediaMarkt :D I w dodatku zrobiłem to razem z synem (w drodze do szpitala bo miał podejrzenie złamania ;) ) i mamy pierwsze wspólnie kupione płyty i pamiątke z prawie złamanej nogi!
A wydania...całkiem przyzwoite i nie jest to WaxTime czy jakieś inne g...
pluyty.jpg
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Lidl vs Biedronka

#32

Post autor: Pawelec »

Wojtek pisze: Ej ej, ekipa, ja rozumiem że dyskusja zeszła na tor płyt z Biedry, ale niemniej jesteśmy nadal w dziale zakupowym gramofonów i wątek powinien dotyczyć sprzętu z tych sieci, a nie płyt
Dla Wojtka też pewnie nie starczyło :mrgreen:

U mnie na wiosce Biedrona dostała płytę nudziarza Stinga. Za 45 zeta wziąłem, będzie na prezent ;)
Załączniki
IMAG0794 (1024x576).jpg
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: Lidl vs Biedronka

#33

Post autor: kuba »

klin pisze: A wydania...całkiem przyzwoite i nie jest to WaxTime czy jakieś inne g...
pluyty.jpg
Też kupiłem Perkera :) A WaxTime są dobre, brzmią tak samo jak te z biedronki
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lidl vs Biedronka

#34

Post autor: darkman »

kuba pisze: A WaxTime są dobre
Tak.
kuba pisze: brzmią tak samo jak te z biedronki
Nie.

Bird = Parker
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lidl vs Biedronka

#35

Post autor: klin »

darkman pisze: kuba pisze:
Źródło posta A WaxTime są dobre

Tak.
Taaak, WaxTime brzmią tak samo dobrze jak CD, którego użyli jako źródła... :naughty:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lidl vs Biedronka

#36

Post autor: klin »

Właśnie mnie żona opieprzyła, że Hej nie wziąłem. Ale najlepsze, że ja jej nawet nie zauważyłem. Dopiero teraz sprawdziłem jak ona wygląda i okazuje się, że wziąłem ją za wnętrze pudełka, w którym stały płyty :lol:
Hmmm coś czuję, że jutro jeszcze zajrzę do Biedronek i coś wezmę jak jeszcze będzie...
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: Lidl vs Biedronka

#37

Post autor: kuba »

klin pisze:
darkman pisze: kuba pisze:
Źródło posta A WaxTime są dobre

Tak.
Taaak, WaxTime brzmią tak samo dobrze jak CD, którego użyli jako źródła... :naughty:
skąd wiesz że z CD?
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
FunGD
Posty: 28
Rejestracja: 14 lis 2016, 15:55

Re: Lidl vs Biedronka

#38

Post autor: FunGD »

U mnie we wszystkich biedrach, które sprawdziłem mają jeszcze dzisiaj wszystkie płyty...i znowu wróciłem z ...Sinatrą i Krallówną ....nienawidzę Was :D :D :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lidl vs Biedronka

#39

Post autor: darkman »

kuba pisze: klin pisze:

darkman pisze:
Źródło posta kuba pisze:
Źródło posta A WaxTime są dobre

Tak.

Taaak, WaxTime brzmią tak samo dobrze jak CD, którego użyli jako źródła...



skąd wiesz że z CD?
Wypaczyliście Panowie moją wypowiedź ;) to typowe w internecie rzecz oczywista. Nie można jej czytać ani cytować w formie innej niż poniższa.
darkman pisze: kuba pisze:
Źródło posta A WaxTime są dobre


Tak.

kuba pisze:
Źródło posta brzmią tak samo jak te z biedronki


Nie.
Zatem pokazuję i objaśniam.
Płyty WaxT, są dobre ale nie brzmią tak jak biedronkowe. Tak należy to odczytywać. I tylko tak.
pmad
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2016, 12:48

Re: Lidl vs Biedronka

#40

Post autor: pmad »

olsza84 pisze:
patefon pisze: Mam chyba z 5 Biedronek, wokół domu, wieczorową porą w bardziej uczęszczanych, pozostała tylko Diana Krall z kolędami.
W jedne leżącej na uboczy, był spory wybór, poza Nirvana
Gramofonik fajnie, że byłeś w biedronce na Duńskiej. A ten większy wybór to na Rostockiej, czy obok w Starej Cegielni? :) Mieszkasz na Niebuszewie :D
Ja też z Niebuszewa :D Chciałem kupić Sinatrę, Pulp Fiction i Billie Holiday. Zrobiłem dzisiaj rano tour po Biedronkach - Stara Cegielnia, Bandurskiego, Obotrycka, Firlika, Stalmacha, Dubois, Milczańska. Generalnie pustki:( Na Stalmacha udało mi się kupić Billie Holiday - na Milczańskiej też jeszcze była.
O reszcie można zapomnieć. Nie widziałem też nigdzie Nirvany, Stringa, Dire Straits czy Deep Purple.
Kumpel właśnie jeździ po innych sklepach - Krakowska, Mierzyn, Ku Słońcu. W tym ostatnim udało mu się właśnie kupić Sinatrę (były w ogóle trzy kartony - wszędzie indziej tylko po jednym).
Jak ktoś jest zainteresowany to Lady Pank i Soyka były dostępne w każdym ze sklepów ;) Reszta pewnie wkrótce trafi na Allegro :evil:
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lidl vs Biedronka

#41

Post autor: klin »

kuba pisze: skąd wiesz że z CD?
Porównywałem wydania dwóch różnych płyt na: CD / tłoczenie WaxTime / tłoczenie z epoki. WaxTime brzmi identycznie jak CD.
Poza tym oni nie podają nigdy źródeł tłoczenia więc muszą jechać na tym co jest ogólnie dostępne, czyli z CD. Masz tu dugi wątek na ten temat:
http://forums.stevehoffman.tv/threads/w ... es.303108/
darkman pisze: Wypaczyliście Panowie moją wypowiedź to typowe w internecie rzecz oczywista. Nie można jej czytać ani cytować w formie innej niż poniższa.
A przepraszam, już nie będę. Oczywiście zrozumiałem od razu tylko jakoś tak mi pasowało zacytować fragment ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce

#42

Post autor: Wojtek »

Wydzieliłem gadkę z tematu gramofonowego :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Winyle w Biedronce

#43

Post autor: darkman »

Zapukał Pan Sergiusz (listonosz u nas rewirowy od lat), 7:15:
- Polecony od Pana Wolfa, to żem sie spieszył, przed wyjściem na robote zdążyć zastał, co nie?
- Czy się stoi czy się leży, Panie Sergiuszu, 2 zeta się należy(i do kieszonki mu jak zwykle).
IMG_1876.JPG
Rano było i żemse kurde od razu mleko wylał na nie, ale co tam.. się wytarło.. trochę zamglone :D
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Winyle w Biedronce

#44

Post autor: -Wolf- »

I pięknie! Miłego słuchania :)
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
pmad
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2016, 12:48

Re: Winyle w Biedronce

#45

Post autor: pmad »

Wolf, oglądam Twój profil na Discogs.com - ładne zakupy zrobiłeś :o
Musiałeś być chyba wczoraj o 7 pod sklepem ;) Większości z tych płyt już dzisiaj nigdzie nie było.
ODPOWIEDZ