Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Darek

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#61

Post autor: Darek »

kaZ pisze:Obejrzyj koniecznie pozostałe aukcje gościa.
"jaja jak berety" :!:
Szkoda slow :|
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#62

Post autor: JacK »

Nie rozumiem tego wątku. Co z tego że jakiś gość wystawia drogo swoje płyty, przecież to jego płyty i jego cena, wolno mu. Na ebay jest tak samo też są goście żądający "chorych pieniędzy", tam nawet jest więcej takich przypałów bo wystawianie jest za darmo , a na allegro trzeba za wystawienie zapłacić. To w żaden sposób jednak nie wpływa na kwotę jaką ja jestem w stanie wydać na ten czy inny krążek.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#63

Post autor: Darek »

JacK pisze:tam nawet jest więcej takich przypałów bo wystawianie jest za darmo
Na Ebay tez placisz i to sporo + koszta paypal ;)
ale masz racje kazdy moze wystawiac za cene za jaka chce, a czy ktos to kupi to juz zupelnie inna sprawa :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#64

Post autor: JacK »

Na ebay.pl wystawienie każdego przedmiotu za wyjątkiem kategorii Auto:Pojazdy jest bezpłatne ! Czyli możesz wystawić wiele razy płytę z "chorą ceną" i dopóki jej nie sprzedaż nie zapłacisz nawet grosza dla ebay. Allegro zaś kasuje swoją dole za każde wystawienie przedmiotu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Chore ceny płyt na Allegro

#65

Post autor: Obywatel »

Darek pisze:ale masz racje kazdy moze wystawiac za cene za jaka chce, a czy ktos to kupi to juz zupelnie inna sprawa
A my mamy prawo sobie pogadać :P - czytaj: nazwać rzecz po imieniu, żeby uświadomić początkujących gramofoniarzy w kwestii realnych cen płyt. Prawda jest taka że aukcyjni zdziercy liczą albo na napaleńców albo frajerów.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#66

Post autor: Darek »

JacK pisze:Allegro zaś kasuje swoją dole za każde wystawienie przedmiotu.
To po jakiego grzyba wystawiaja na All jesli Eb jest bezplatny :doh: To jest poronoione :lol: Placic za cos co mozna miec bezplatnie i dotego o ogolnoswiatowym zasiegu. Wytlumacz mi, bo nie jestem w stanie tego pojac :?: Dotego All jest niebezpiecznym serwisem i slyszalem ze nie jest Polskim serwisem. Kiedys mialem tam sie zarejestrowac ale jak poczytalem o nim to szybko stracilem checi - ksiazki mozna pisac o All
Chyba odnosnie przeprowadzania tranzakcji najbezpieczniejszym jest Gemm ni Eb tez nie jest zly (chociaz ludzie tez troche marudza)
Obywatel pisze:A my mamy prawo sobie pogadać - czytaj: nazwać rzecz po imieniu, żeby uświadomić początkujących gramofoniarzy w kwestii realnych cen płyt. Prawda jest taka że aukcyjni zdziercy liczą albo na napaleńców albo frajerów.
A jak najbardziej :D Nieraz trzeba uswiadomic tych ktorzy dopiero zaczynaja swoja przygode z winylem ;) No a jak juz zalapia to raczej nie przestana, Zonka mi mowi ze jestem uzalezniony o plyt :angry-cussingargument: a ja caly czas chce zlapac okazje :animals-chickencatch:
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#67

Post autor: Krzyś »

Darek pisze:To po jakiego grzyba wystawiaja na All jesli Eb jest bezplatny :doh: To jest poronoione :lol: Placic za cos co mozna miec bezplatnie i dotego o ogolnoswiatowym zasiegu. Wytlumacz mi, bo nie jestem w stanie tego pojac :?:
z grubsza z tego samego powodu, dla którego ebay wyniósł się z Polski (tj. zamknął swój oddział w Polsce) - Allegro jest o wiele popularniejsze od ebaya w Polsce - bo odpowiednio wcześnie wystartowało. I dlatego jest o wiele większa szansa, że na allegro uzyskamy lepszą cenę - każdy wie o tym serwisie. Wystawianie przedmiotów i tu i tu najwyraźniej mija się z celem.
Darek pisze:Dotego All jest niebezpiecznym serwisem
skąd takie twierdzenie? (chodzi mi o konkrety, czyli np. jakieś statystyki)
Darek pisze:i slyszalem ze nie jest Polskim serwisem.
jeszcze niedawno było polskim serwisem, no chyba, że się coś zmieniło? weszło też do innych demoludów (aukro, mołotok), może nie ma tam jakichś spektakularnych sukcesów, ale najwyraźniej im się opłaca...
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#68

Post autor: Darek »

Krzyś pisze:skąd takie twierdzenie? (chodzi mi o konkrety, czyli np. jakieś statystyki)
Nie podam statystyk, ale w kazdym badz razie duzo czytalem na temat tego serwisu w necie jak planowalem sie zarejestrowac. Czytalem ze ma zle zabezpieczenia, sprzedawanie lub przekazywanie informacji o uzytkownikach no i bardzo duza nieuczciwosc sprzedawcow. Nawet te 3 przyklady chociaz jest ich napewno duzo wiecej wystarcza aby 2 razy sie zastanowic nad rejestracja. Nawet gdyby nie byly w pelni prawdziwe to i tak wiaze sie to ze zbyt duzym ryzykiem przekazywania tam dokladnych swoich danych. podam jeszcze jeden przyklad autentyczny. Kolega ma konto na tym serwisie, mieszkal czasowo w innym kraju i mial problem z logowaniem i dokonywaniem jakichkolwiek tranzakcji. Zadano od niego informacji ktore sa tylko jego prywatna sprawa. :!: AUTENTYCZNE :!: Skanowanie i przesylanie niektorych dokumetow to chyba lekka przesada, nie sadzisz? Jak mozna miec zaufanie to takiego serwisu. Dodam ze nigdy nie sprzedawal tylko kupowal. Nigdzie czegos takiego nie spotkalem, a mam swoje konto na kilku serwisach na wszystkich kontynentach. Allegro tylko jest posrednikiem nic wiecej, wiec nie powinien miec dostepu do pewnych informacji, a jezeli ktos juz zaklada konto i podaje dane swoje, banku i inne to ich z....... obowiazkiem jest pilnowac aby nie wydostaly sie na zewnatrz, a nie operowac nimi. Malo pisza ze Allegro przekazuje informacje do roznych instytucji o uzytkownikach, a co dalej sie dzieje to tego nikt nie wie. Napewno wiesz o tym ze Ebay odmowil przekazania informacji o uzytkownikach gdy chcialy je instytucje w Polsce. To jest ochrona danych i trzeba tego przestrzegac, a ze w Polsce jest z tym na bakier to kazdy wie. Internet jest bardzo niebezpieczny.

To ze na Allegro uzyskasz nizsze ceny to z tym sie nie zgodze (owszem czasami ktos sprzedaje cos za bezcen, jak wszedzie)
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Chore ceny płyt na Allegro

#69

Post autor: Klimek »

Darek pisze:...i bardzo duza nieuczciwosc sprzedawcow
A ja zawsze myślałem że oni nie są zatrudnieni w Allegro. Dałeś mi do myślenia
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#70

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Na ebay jest tak samo też są goście żądający "chorych pieniędzy", tam nawet jest więcej takich przypałów bo wystawianie jest za darmo
JacK pisze:Na ebay.pl wystawienie każdego przedmiotu za wyjątkiem kategorii Auto:Pojazdy jest bezpłatne !
Dlaczego piszesz taką nieprawdę JacK? Cennik eBay: http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html
Są tam informacje zarówno o prowizji za wystawianie aukcji jak i prowizji od wartości sprzedaży (z podziałem na kategorie itp.).

Allegro przecież musiało się na kimś wzorować :)

A propos sensu wątku no to chodzi tutaj tylko i wyłącznie o przypadki drastycznej drożyzny względem faktycznej wartości danej płyty.
Oczywiście nikt nikomu nie zabroni wyceniać płyty "po żydowsku" ;)


Allegro nadal jest polską firmą, ale nie jest to do końca polski kapitał. Zostało założone w 1999, a rok później już zostało zakupione przez firmę QXL, obecnie znanej jako Tradus (siedziba w Londynie), która należy do koncernu medialnego Naspers z RPA :)

Allegro było pierwszym i nadal jest najmocniejszą platformą aukcyjną ze wszystkich tego typu serwisów jakie prowadzi w Europie firma Tradus.
Na wikipedii w artykule o firmie Tradus znajdziemy pełną listę firm i marek, które posiadają :)

Serwisy we wschodniej europie (jak np. Aukro czy rosyjski Molotok) powstały oczywiście na bazie platformy naszego rodzimego Allegro,
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#71

Post autor: Krzyś »

Wojtek pisze:
JacK pisze:Na ebay jest tak samo też są goście żądający "chorych pieniędzy", tam nawet jest więcej takich przypałów bo wystawianie jest za darmo
JacK pisze:Na ebay.pl wystawienie każdego przedmiotu za wyjątkiem kategorii Auto:Pojazdy jest bezpłatne !
Dlaczego piszesz taką nieprawdę JacK? Cennik eBay: http://pages.ebay.com/help/sell/fees.html
Są tam informacje zarówno o prowizji za wystawianie aukcji jak i prowizji od wartości sprzedaży (z podziałem na kategorie itp.).
jednak napisał prawdę - jak wystawiasz coś na polskim ebay i sprzedajesz tylko w Polsce, to jest istotnie bezpłatny - poza "kup teraz", bo to kosztuje
http://pages.ebay.pl/help/sell/fees.html

oczywiście jak wystawiasz w innych krajach to płacisz tyle, ile w kraju docelowym

gdyby e-bay wprowadził opłaty, to już w ogóle polscy użytkownicy by go olali (:

ale ten cennik to tak ukryli, że dopiero wujek google go znalazł
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#72

Post autor: Wojtek »

Ahaa, taki numer. Nie pomyślałem o tym, że eBay w każdym swoim oddziale inaczej ustawia opłaty.
Myślałem, że może tylko wysokość stawek i waluta się zmienia :)
Tak czy siak, darmowe jest jedynie wystawianie przedmiotów. Jak coś sprzedasz to jednak płacisz prowizję.
A na pozostałych, popularniejszych oddziałach eBay, normalnie płacisz prowizję od wystawienia, jak na Allegro.

Jednakże nie wiem czy ktoś zdrowo myślący wystawiałby się na polskim eBay dla Polaków. Od tego jest Allegro, mimo opłat.

Większość polskich aukcji płytowych jakie widzę na eBay posiada anglojęzyczne opisy (a ceny płyt jeszcze bardziej wesołe), więc wiadomo o co chodzi :)
Krzyś pisze:gdyby e-bay wprowadził opłaty, to już w ogóle polscy użytkownicy by go olali (:
Korekta, polscy handlarze liczący na kasiastego frajera z zagranicy :D

Zgadzam się też z Twoją opinią, że eBay przegrał walkę o Polskę przez to że za późno do nas weszli.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#73

Post autor: JacK »

Żeby podsumować ebay-owy temat nie bójcie się wystawiać na tym portalu swoich płyt. Jak wcześniej napisałem nic to nie kosztuje niezależnie czy jest to licytacja czy kup teraz, a zobaczyć Wasz przedmiot może cały świat. Za wystawienie przedmiotu nie zapłacicie ani grosza. Ważne jednak aby zalogować się do swojego konta z edycji polskiej serwisu. Stawki prowizji za sprzedaż przedmiotu też nie są jakieś powalające choć ostatnio wzrosły o 0,5%. Koszt największy to niestety prowizja dla PayPal którą trzeba przełknąć albo gdy zaznaczycie brak tej opcji to raczej marne szanse na sprzedaż przedmiotu.
Wydaje mi się że popularność ebaya w Polsce jest kiepska ze względu na przyzwyczajenie tubylców do allegro. Allegro ma łatwiejszy interfejs użytkownika, mniejsze wymagania weryfikacyjne oraz czytelny cennik co jak widać w przypadku ebay jasne do końca nie jest nawet dla wprawnych użytkowników serwisu ebay.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Chore ceny płyt na Allegro

#74

Post autor: Obywatel »

JacK pisze:Allegro ma łatwiejszy interfejs użytkownika, mniejsze wymagania weryfikacyjne
Allegro wydaje się bardziej dopracowane i 'wypasione' jeśli chodzi o funkcjonalność i bajery. Jest to dziwne bo eBay to przecież światowy gigant. Odnośnie wymagań weryfikacyjnych, miałem wręcz odwrotne odczucia. Rejestracja na Allegro to była droga przez mękę - jakieś formularze przysyłane i odsyłane pocztą zwykłą - masakra :shock: a rejestracja na eBay'u to była kwestia kilku kliknięć.

P.S. No i ktoś wreszcie powinien zmusić użytkowników eBay'a wystawiających przedmioty na świat, aby raczyli opisy formułować po angielsku.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#75

Post autor: krolix »

kaZ pisze:Co do tego Breakoutu,
Znalazłem tez w Archiwum Alle ... takie coś:
http://allegro.pl/breakout-70a-winyl-i1784409904.html
No i? Chcesz porównać płytę z pogiętą okładką i zalanymi labelami z płytą zachowaną w stanie niemal idealnym? :)
Bajdełej, aukcja płyty Breakoutu, która wywołała takie poruszenie swoją "chorą" ceną wywoławczą (129 zł) zakończyła się na poziomie 153 zł. :D Moim zdaniem to przyzwoita cena dla kogoś, kto bardzo lubi ten krążek. Sam kilka dni temu zapłaciłem podobną cenę za LP Dezertera, wydany przez Klub Płytowy Razem. Mogłem oczywiście czekać i czekać na jakąś okazję. Może by się nadarzyła ale może nie, a tak mam krążek i okładkę w stanie idealnym. Wolę już mieć tę płytę, którą zawsze chciałem mieć, niż ścigać się z masą ludzi polujących na ten album. Z miesiąca na miesiąc poszczególne sztuki przechodzą w ręce osób, które znają wartość tego krążka, do tego egzemplarzy w idealnym stanie z pewnością nie przybędzie.

Darku, jak znajdziesz gdzieś te wydawnictwo, to proszę o cynk: http://www.discogs.com/Abaddon-Wet-Za-W ... se/1740970 ;) Za rok ma się pojawić repress, ale to jednak nie to samo.

http://www.discogs.com/Dezerter-Blasfem ... se/2447045 - a ta płyta, z tego co widziałem, chodzi po 300-500 zł... :evil:
ODPOWIEDZ