Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#46

Post autor: Darek »

krolix pisze:Cena wydaje się być wysoka ale ta płyta, w podobnym stanie, chodziła na allegro po ok. 80-105 zł. Tak więc 129 zł nie wydaje mi się być chorą ceną.
Jesli opierac sie tylko na Allegro to moze i tak. Czy nie warto poszukac, albo poczekac?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#47

Post autor: krolix »

Darek pisze:
krolix pisze:Cena wydaje się być wysoka ale ta płyta, w podobnym stanie, chodziła na allegro po ok. 80-105 zł. Tak więc 129 zł nie wydaje mi się być chorą ceną.
Jesli opierac sie tylko na Allegro to moze i tak. Czy nie warto poszukac, albo poczekac?
Jasne, że można poszukać poza Allegro lub poczekać. Tyle, że może to być mało skuteczne, bo boom na winyle robi swoje i wiele egzemplarzy bardziej unikatowych płyt znalazło nowych, doceniających je właścicieli. Ja kiedy widzę rzadki już krążek, który jest w bardzo dobrym stanie i który bardzo chcę mieć nie dbam o różnicę 20-30 zł. Czasem rzeczywiście potem widzę, że dany tytuł poszedł taniej ale z drugiej strony bywają i takie płyty, które już się nie pojawiają albo sprzedawane są za większe pieniądze.
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#48

Post autor: Darek »

krolix pisze:Jasne, że można poszukać poza Allegro lub poczekać. Tyle, że może to być mało skuteczne, bo boom na winyle robi swoje i wiele egzemplarzy bardziej unikatowych płyt znalazło nowych, doceniających je właścicieli. Ja kiedy widzę rzadki już krążek, który jest w bardzo dobrym stanie i który bardzo chcę mieć nie dbam o różnicę 20-30 zł. Czasem rzeczywiście potem widzę, że dany tytuł poszedł taniej ale z drugiej strony bywają i takie płyty, które już się nie pojawiają albo sprzedawane są za większe pieniądze.
Z tym boomem ;) jeszcze troche - kilka lat :think: Nieraz szukasz i niema - myslisz ze masz szczescie a za kilka dni 10 takichsamych za 1/2 ceny. Sa napewno unikalne plyty ale napewno ta plyta sie do nich nie zalicza. Wartosc na tej aukcji wydaje sie naciagnieta. Zobacz ceny w sklepikach gdzie maja plyty i poszukaj ich na tym serwisie. Zobaczysz roznice. Tak jest wszedzie. Aukcje sa do podbicia ceny.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#49

Post autor: krolix »

Darek pisze: Z tym boomem ;) jeszcze troche - kilka lat :think: Nieraz szukasz i niema - myslisz ze masz szczescie a za kilka dni 10 takichsamych za 1/2 ceny.
No jasne. Ale próbuję powiedzieć, że z biegiem czasu takich okazji będzie coraz mniej. Już teraz niektóre polskie tytuły chodzą nawet po kilkaset zł.
Sa napewno unikalne plyty ale napewno ta plyta sie do nich nie zalicza. Wartosc na tej aukcji wydaje sie naciagnieta. Zobacz ceny w sklepikach gdzie maja plyty i poszukaj ich na tym serwisie. Zobaczysz roznice. Tak jest wszedzie. Aukcje sa do podbicia ceny.
Sprawdziłem w archiwum Allegro i ostatnio ta płyta, jak napisałem wcześniej, chodziła po 80-105 zł. Mowa oczywiście o egzemplarzach w bardzo dobrym stanie, czyli takich jak ten z omawianej aukcji... Zresztą ten chyba wygląda na jeszcze lepiej zachowany.
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#50

Post autor: Darek »

krolix pisze:Sprawdziłem w archiwum Allegro i ostatnio ta płyta, jak napisałem wcześniej, chodziła po 80-105 zł.
Mam na mysli poszukiwanie plyt nie tylko na tym serwisie aukcyjnym. Miejsc gdzie mozna kupic plyty jest wiele. Jak nieraz wspomonalem w swoich postach - nigdy nie opieram sie na jednyn serwisie bo jest to podstawowy blad przy kupowaniu plyt, roznice cenowe nieraz sa porazajace
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#51

Post autor: krolix »

Darek pisze:
krolix pisze:Sprawdziłem w archiwum Allegro i ostatnio ta płyta, jak napisałem wcześniej, chodziła po 80-105 zł.
Mam na mysli poszukiwanie plyt nie tylko na tym serwisie aukcyjnym. Miejsc gdzie mozna kupic plyty jest wiele. Jak nieraz wspomonalem w swoich postach - nigdy nie opieram sie na jednyn serwisie bo jest to podstawowy blad przy kupowaniu plyt, roznice cenowe nieraz sa porazajace
Wrzuciłem wcześniej też w google te płytę, sprawdziłem discogs i nie znalazłem żadnej lepszej oferty. Sęk w tym, że sprzedawcy wiedzą, że jest coś takiego jak allegro i przy jego pomocy mogą bez problemu ustalić orientacyjną wartość płyty lub dać ją zweryfikować rynkowi. Ale OK, możesz mnie łatwo przekonać podając wyraźnie lepszą ofertę dotyczącą tego albumu. ;)
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#52

Post autor: Darek »

krolix pisze:Ale OK, możesz mnie łatwo przekonać podając wyraźnie lepszą ofertę dotyczącą tego albumu.
Nawet o tym nie mysle aby kogokolwiek przekonywac. Twoje prawo wyboru. Mialem na mysli ze kazda plyte mozna taniej kupic tylko trzeba poszukac i poczekac. W danej chwili moze byc w sprzedazy tylko 1 a za miesiac 10 i ceny moga byc inne. Jesli chodzi o Allegro to jest to jeden z najdrozszych serwisow jakie znam, jak do tej pory to nie kupilem tam zadnej plyty i niewiem czy kiedykolwiek kupie, nawet nie sprawdzam tam cen. Raz gdy sprawdzalem cene albumu i nawiazalem kontakt tel. ze sprzedawca to rozmowa byla chora, na innym serwisie znalazlem ta plyte o 1/3 taniej, a mozna ja kupic jak sie poszuka za 1/2 ceny. Szukalem kiedys plyty Zbigniewa Namyslowskiego - Air Condition wszedzie byla droga ale poszukalem/wyczekalem i kupilem za 3ZL czy warto bylo?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#53

Post autor: krolix »

Darek pisze:
krolix pisze:Ale OK, możesz mnie łatwo przekonać podając wyraźnie lepszą ofertę dotyczącą tego albumu.
Nawet o tym nie mysle aby kogokolwiek przekonywac. Twoje prawo wyboru. Mialem na mysli ze kazda plyte mozna taniej kupic tylko trzeba poszukac i poczekac. W danej chwili moze byc w sprzedazy tylko 1 a za miesiac 10 i ceny moga byc inne. Jesli chodzi o Allegro to jest to jeden z najdrozszych serwisow jakie znam, jak do tej pory to nie kupilem tam zadnej plyty i niewiem czy kiedykolwiek kupie, nawet nie sprawdzam tam cen. Raz gdy sprawdzalem cene albumu i nawiazalem kontakt tel. ze sprzedawca to rozmowa byla chora, na innym serwisie znalazlem ta plyte o 1/3 taniej, a mozna ja kupic jak sie poszuka za 1/2 ceny. Szukalem kiedys plyty Zbigniewa Namyslowskiego - Air Condition wszedzie byla droga ale poszukalem/wyczekalem i kupilem za 3ZL czy warto bylo?
Proszę Cię, porównujesz dwa tytuły, których porównywać nie można. Namysłowskiego/Air Condition bez problemu kupisz za 15-20 zł, tego Breakoutu nie. To zupełnie inne kategorie. Oczywiście, można liczyć na łut szczęścia (temu ani razu przecież nie zaprzeczyłem) ale z tym łutem, uwierz mi, będzie coraz gorzej, zwłaszcza że na krążki polują nie tylko fani ale i coraz lepiej zorientowani handlarze. Do tego osoby nie zajmujące się praktycznie handlem, kupują też dodatkowe kopie na wymianę czy też w celu późniejszej odsprzedaży, gdy ceny pójdą jeszcze bardziej w górę.
Jeśli chodzi o miejsca, w których można kupić polskie płyty, to poza nielicznymi sklepami (gdzie tanio nie jest) pozostają właściwie tylko serwisy aukcyjne czy discogs, zwłaszcza dla kogoś, kto nie mieszka w miejscowości, w której może wyhaczyć krążki na jakimś jarmarku, rynku itp. A byłem w tym roku na Jarmarku Dominikańskim i OK, widziałem całe kosze płyt za 5 zł, tyle że były to tytuły powszechnie dostępne i/lub w takim stanie, w których nie warto było ich kupować.
Są po prostu wydawnictwa, które są rzadsze od innych i które budzą zainteresowanie wielu osób. Jeśli ktoś ma na taką płytę ciśnienie i kupi krążek w doskonałym stanie za równowartość 3-4 płyt CD, to nie widzę w tym nic chorego. Chore jest raczej szukanie latami "okazji", jeśli człowiek ma na coś wielką ochotę i go na to stać . ;) No chyba, że w kimś dana płyta nie budzi naprawdę wielkich emocji i kupuje ją sobie "przy okazji". Sam kilka takich płyt bym nabył, ale jest i taka płyta polskiej kapeli, którą z miejsca kupiłbym za kilkaset zł, bo strasznie ją lubię a wiem, że jest rzadko spotykana.
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#54

Post autor: Darek »

krolix pisze:Proszę Cię, porównujesz dwa tytuły, których porównywać nie można. Namysłowskiego/Air Condition bez problemu kupisz za 15-20 zł, tego Breakoutu nie. To zupełnie inne kategorie.
To byl tylko przylkad nic wiecej :) ( 15-20 zl ale nie 3 zl) ktory pokazuje ze plyty mozna kupic taniej i to jest niezalezne od kategorii muzyki. Brak mi czasu aby wyszukiwac wszystkie plyty na temat ktorych rozmawiam
krolix pisze:pozostają właściwie tylko serwisy aukcyjne czy discogs

podpowiem jeden :P - gemm / trzeba poszukac, napewno znajdziesz wiecej serwisow ;) oj duzo

krolix pisze: A byłem w tym roku na Jarmarku Dominikańskim
Ostatnio bylem tam z 20 lat temu
krolix pisze: Sam kilka takich płyt bym nabył, ale jest i taka płyta polskiej kapeli, którą z miejsca kupiłbym za kilkaset zł, bo strasznie ją lubię a wiem, że jest rzadko spotykana.
Mozesz podac jakie? To jak cos trafie to dam ci znac. Ja natomiast szukam plyt Jazzowych wydanych przez Klub Plytowy. Jest ich malo i ciezko trafic, ale do tej pory nie zaplacilem wiecej jak 12zl za plyte, a wiem ze pojawiaja sie na A...... po ponad 100 jesli sa w miare dobrym stanie
Jak gdzies mi sie trafi ta plyta Breakout to dam ci znac :D
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Chore ceny płyt na Allegro

#55

Post autor: kaZ »

Co do tego Breakoutu,
Znalazłem tez w Archiwum Alle ... takie coś:
http://allegro.pl/breakout-70a-winyl-i1784409904.html

Wspominałem,kupuje na Alle... wyhaczając okazje.Takie okazje można spotkać na innych serwisach też.Ostatnio zauważyłem ,że warto szukać na tzw. zachodzie.
Nie generalizujmy.Miałem rózne przygody-The Dreams- na ebayu 100-500 bugsów na Alle poszła za 50 zł.Ja wymieniłem się płyta wartą 20 zł :)
War-All Day Music (japan)-na discogs 80 bugsów , na Alle kupiłem za 20 zł.
A teraz inny przykład,
Z.Seifert-Passion na Alle 250 zł a na Discogsie kupiłem z Usa za 4 bugsy + 15 za przesyłkę= ok70 zł.

Oj, wszystko względne z tymi zakupami...
Poprostu reguły nima :)
Każdy postepuje według własnego uznania ,upodobań i portfela :)
Tak czy siak polować warto :!: :)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Chore ceny płyt na Allegro

#56

Post autor: kaZ »

To już ewidentnie jak w temacie:
http://allegro.pl/bob-dylan-at-budokan- ... 03642.html

Reszta aukcji u tego sprzedającego również "na wysokim poziomie" ;)
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#57

Post autor: Darek »

kaZ pisze:Tak czy siak polować warto
Polowac, Polowac i jeszcze raz polowac ;)
kaZ pisze:To już ewidentnie jak w temacie:
http://allegro.pl/bob-dylan-at-budokan- ... 03642.html
:shock: :o :o :o :o :shock: :doh:
na pierwsze klikniecie
http://www.ebay.co.uk/sch/Records-/306/ ... 86.c0.m282

Brak mi slow :shifty:
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Chore ceny płyt na Allegro

#58

Post autor: kaZ »

Obejrzyj koniecznie pozostałe aukcje gościa.
"jaja jak berety" :!:
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#59

Post autor: Obywatel »

kaZ pisze:Obejrzyj koniecznie pozostałe aukcje gościa.
"jaja jak berety" :!:
No, niezły kolo...

A co do samego Allegro, to ostatnio uprościli system rang użytkowników i tym samym mnie zdegradowali :( Pracowałem mozolnie na moją pierwszą pomarańczową gwiazdkę, którą dostałem po otrzymaniu 125 punktów a po reformie wylądowałem w grupie, która rozpopczyna się od 50 punktów. Niby to nic nie znaczy, ale jednak poprzedni system bardziej mi się podobał :roll:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Darek

Chore ceny płyt na Allegro

#60

Post autor: Darek »

Obywatel pisze:A co do samego Allegro, to ostatnio uprościli system rang użytkowników i tym samym mnie zdegradowali
To pewnie po ostatniej awarii jaka mieli. Czytalem o tym. Wiele osob mialo pretensje
ODPOWIEDZ