Chore ceny płyt na Allegro/eBay

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Chore ceny płyt na Allegro/eBay

#1

Post autor: Obywatel »

Mineło kilka miesięcy od czasu, kiedy zakupiłem ostatnie płyty więc postanowiłem trochę powiększyć swoją kolekcję i dokupić kilka płyt na Allegro. Jednak to co tam zastałem poraziło mnie - ceny osiągane przez winyle są po prostu kosmiczne :shock: Niejednokrotnie na Ebayu jest kilkakrotnie taniej pomimo kosztownych przesyłek. Czy inni też mają wrażenie, że ceny na Alledrogo zwariowały? Oto kilka linków do aukcji z chorymi cenami, które obserwowałem ale z nich zrezygnowałem właśnie ze względu na cenę:
http://www.allegromat.pl/aukcja83574
http://www.allegromat.pl/aukcja83575
http://www.allegromat.pl/aukcja83576
http://www.allegromat.pl/aukcja83577
http://www.allegromat.pl/aukcja83578
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#2

Post autor: Wuwuzela »

Czy one rzeczywiście tak porażają... :think:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#3

Post autor: Sindsoron »

to co podałeś to licytacje :3 więc to już jest kwestia tego ile ludzie są skłonni dać ;p ...ale faktycznie sporo płyt można kupić dużo taniej na ebayu. Na allegro albo czekają na przysłowiowego jelenia, albo te płyty mają dla nich jakąś wartość sentymentalną, albo po prostu im się wydaje że tyle normalnie kosztują winyle
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#4

Post autor: Obywatel »

Wuwuzela pisze:Czy one rzeczywiście tak porażają... :think:
Okolice 90 zł za zwykły jednopłytowy, masowo tłoczony album to jest wariactwo. ABBA zawsze chodziła taniej niż Queen, Pink Floyd czy Beatles'i, ale widzę, że też nadrabia straty.

Trzeba będzie szukać okazji bo zamierzam skompletować dyskografię tych 4 zespołów a trochę mi jeszcze brakuje :roll:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Chore ceny płyt na Allegro

#5

Post autor: kaZ »

Też to zauważyłem.Kupuje na Allegro ,ale jeszcze nie przepłaciłem.trzeba sie czaic i tyle.
Jak obserwuje ceny w UK i USA to mam dość...U nas to jest "kosmos".Ale ten "kosmos" wynika z wielu rzeczy.Za blisko mieliśmy ruską granicę w 1945 r i takie tam...
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#6

Post autor: eenneell »

Nad czym sie zastanawiac :?: :roll:
Dla jednego drogo, a dla innego Aledrogo :lol:
Rada ;
"Winyla w worku" nie kupować :!:
A za Wojtkiem:
"Dla śmiechawki:
Unitra "Benek" GS-467
http://allegro.pl/unitra-bernard-gs-467 ... 94551.html
" :clap:
Tez tak można :!: :roll:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#7

Post autor: JacK »

Obywatel pisze: Okolice 90 zł za zwykły jednopłytowy, masowo tłoczony album to jest wariactwo. ABBA zawsze chodziła taniej niż Queen, Pink Floyd czy Beatles'i, ale widzę, że też nadrabia straty.
Trzeba będzie szukać okazji bo zamierzam skompletować dyskografię tych 4 zespołów a trochę mi jeszcze brakuje :roll:
Normalna sprawa w aukcji z licytacją relacja podaż popyt i wychodzi cena. Jak byś jeszcze nie zauważył to od jakiegoś czasu trwa come back winyli. Starych dobrze utrzymanych winyli nie przybywa , natomiast chętnych do zakupów coraz więcej. Moim zdaniem nie ma co dusić grosza tylko licytować bo za rok czy dwa będzie jeszcze drożej. Pewnie że można czekać na okazje ale w/w zespoły zawsze miały najwięcej fanów i tych chętnych do okazyjnych zakupów będzie też sporo.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Chore ceny płyt na Allegro

#8

Post autor: Obywatel »

eenneell pisze:"Dla śmiechawki:
Unitra "Benek" GS-467
http://allegro.pl/unitra-bernard-gs-467 ... 94551.html
"
Tez tak można
Widziałem tę aukcję i aż mnie nosiło jak czytałem ten opis pełen bzdur. Ale z drugiej strony sprzedać Bernarda za 5 paczek to jest k***a marketingowy majstersztyk :shock: Ja swojego Fryderyka - stojącego wyżej niż Bernard - sprzedałem za 150 zł.

Ktoś kto kupił ten 'najlepszy rewelacyjny i legendarny polski gramofon' pretenduje do tytułu idioty roku :lol: Dalej czytamy o ramieniu typu S, tymczasem ten Bernard ma ramię typu J. Topowa wkładka Mf-101 - następny pajacyk :D Topowa była zdaje się Mf-105 - nie licząc limitowanych serii wkładek z igłami eliptycznymi. No i jeszcze te amortyzowane nóżki i uzyskiwana dzięki nim muzykalność 8-) Brakowało jeszcze tylko wzmianki o dołączonej gratis listwie zasilającej zapewniającej jasne i perliste brzmienie :lol:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#9

Post autor: krolix »

JacK pisze: Normalna sprawa w aukcji z licytacją relacja podaż popyt i wychodzi cena. Jak byś jeszcze nie zauważył to od jakiegoś czasu trwa come back winyli. Starych dobrze utrzymanych winyli nie przybywa , natomiast chętnych do zakupów coraz więcej. Moim zdaniem nie ma co dusić grosza tylko licytować bo za rok czy dwa będzie jeszcze drożej. Pewnie że można czekać na okazje ale w/w zespoły zawsze miały najwięcej fanów i tych chętnych do okazyjnych zakupów będzie też sporo.
Nic dodać, nic ująć. Bardziej mnie irytują ceny płyt na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku - po 70-80 zł za krążki bez problemu dostępne przez ebay czy discogs za 10-20 zł. Ale cóż, wolny rynek. ;)
W każdym bądź razie sam nie do końca liczę się czasami z kosztami w przypadku swoich "most wanted" płyt, kiedy wiem, że nakład nie był duży i widzę, że ludzie już płacili za ten krążek wyraźnie więcej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#10

Post autor: Wojtek »

Wuwuzela pisze:Czy one rzeczywiście tak porażają... :think:
No właśnie nie ;)
Obywatel pisze:Okolice 90 zł za zwykły jednopłytowy, masowo tłoczony album to jest wariactwo.
Przesadzasz, a jeśli nie, to witamy w Polsce, bo chyba byłeś poza nią jakiś czas ;) (żart)

Tak na serio to jak na moje oko to są normalne stawki allegrowe, a nie żadne szaleńcze przesady. 5 lat temu mniej więcej tyle samo trzeba było dać za te same płyty :) Przede wszystkim, weź pod uwagę wydanie, bo to raczej mocno się przedkłada na cenę.
Jak ktoś chce dostać u nas szwedzki 1st press Abby za 2 dyszki to niech lepiej odwiedzi Skandynawię albo czatuje na okazje :)

Zresztą, jak już Sindsoron zauważył, to są licytacje, czyli to ludzie ustalili końcową cenę, a nie handlarz :) Innymi słowy, masz pogląd na to ile "nieoświeceni" Polacy są w stanie wydać na swoje ulubione płyty w dobrym wydaniu. Pozostaje jeszcze kwestia faktycznego stanu tych płyt, ale pomijam to w tej chwili ;)
Obywatel pisze:Trzeba będzie szukać okazji bo zamierzam skompletować dyskografię tych 4 zespołów a trochę mi jeszcze brakuje :roll:
Skoro wolisz kupować oszczędnie to masz 3 opcje:
a) liczysz na szczęście polujesz na okazje
b) kupujesz mniej warte wydania (niemieckie, holenderskie, itp.)
c) zaczniesz sprowadzać z zagranicy
JacK pisze:Jak byś jeszcze nie zauważył to od jakiegoś czasu trwa come back winyli. Starych dobrze utrzymanych winyli nie przybywa , natomiast chętnych do zakupów coraz więcej. Moim zdaniem nie ma co dusić grosza tylko licytować bo za rok czy dwa będzie jeszcze drożej. Pewnie że można czekać na okazje ale w/w zespoły zawsze miały najwięcej fanów i tych chętnych do okazyjnych zakupów będzie też sporo.
Świetne podsumowanie.
krolix pisze:Bardziej mnie irytują ceny płyt na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku - po 70-80 zł za krążki bez problemu dostępne przez ebay czy discogs za 10-20 zł. Ale cóż, wolny rynek. ;)
Jesteś w Polsce, a nie pod domem handlarza z eBay czy discogs :)

Te stawki pachną mi stoiskami Muzycznej Piwnicy ;) Miałem kiedyś propozycję pomagania im przy stoiskach, ale przez plany wakacyjne musiałem odmówić.
Cenią się, ale za to mają konkretne wydania i można być pewnym ich stanu. Pasjonaci krótko mówiąc, zwożący towar z europejskich giełd płytowych itd.
Wiem też, że nie mają za bardzo profitów ze swojej działalności, więc sam interes utrzymują z pasji do płyt. Jarmark to dla nich czas największego żniwa, aczkolwiek wiem, że na tą okazję nie zawyżają specjalnie cen czy coś :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#11

Post autor: loamesoile »

Dla mnie te ceny są trochę za wysokie, ale też specjalnie mnie nie szokują. Jak już pisano wyżej, w pewnym sensie są ustalane przez "rynek", bo licytujący sami podbijają je zazwyczaj do takich pułapów. Sam się czaję od dawien dawna na Sierżanta Pieprza. Zawsze jednak czemuś udaje się go wyprzedzić w kolejce zakupu. Jest coś w tym, że dobrze zachowanych winyli nie przybywa, w przeciwieństwie do kupujących, więc trzeba się brać, nawet za tych 80-90 złotych :)
Awatar użytkownika
Nygen
Posty: 85
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:02

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#12

Post autor: Nygen »

Nawet w trójce jakiś czas temu mówili o wielkim powrocie płyt winylowych i o tym, że jak ktoś je odkrył teraz to trochę się spóźnił bo w ciągu kilku lat ceny płyt niemiłosiernie poszły do góry. I jeszcze pójdą. Pamiętam bo jakoś tak smuto mi się zrobiło. Toć o mnie mówili
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#13

Post autor: JacK »

Nygen pisze:Nawet w trójce jakiś czas temu mówili o wielkim powrocie płyt winylowych i o tym, że jak ktoś je odkrył teraz to trochę się spóźnił bo w ciągu kilku lat ceny płyt niemiłosiernie poszły do góry. I jeszcze pójdą...
Ja ten schemat przerabiałem z płytami SACD i DVD-A. Już w 2003 roku wszyscy trąbili o rychłym upadku tych formatów. Jak się nimi zainteresowałem w 2004 roku można było jeszcze kupić bardzo dobry tytuł za ok. 10 - 20 dolarów. Teraz po zaledwie siedmiu latach te same tytuły można sprzedać za 100- 200 dolarów, a za wyjątkowe unikty typu Scorpions: Moment of Glory trzeba zapłacić ok 1300 dolarów i to w licytacji kolekcjonerzy tyle płacą. Pewnie że można też i teraz kupić płytę "gęstoformatową" za kilkadziesiąt złotych czając okazje lub decydując się na mniej chodliwy tytuł ale kanon tych wydań jest drogi i z czasem będzie coraz droższy.

Z winylami jest tak samo i choćby wznowienia były w każdym sklepie to i tak te pierwsze dobre stare wydania będą coraz droższe, więc nie ma co załamywać łapek tylko kupować ulubione tytuły. A jak kiedyś nie daj boże zabraknie na chlebek z masełkiem to można sprzedać i to z zyskiem :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Chore ceny płyt na Allegro

#14

Post autor: krolix »

Ja właśnie przegrałem licytację polskiej epki, która poszła ostatecznie za 80 zł. :evil:
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Chore ceny płyt na Allegro

#15

Post autor: loamesoile »

A co to za EPka?
Czyżby osławione "Gdzie jest człowiek" Klanu? ;)
ODPOWIEDZ