Dodax - czy mam się martwic?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Wolf-
Posty: 1770
Rejestracja: 14 gru 2015, 14:17
Gramofon: Technics SL-1500C

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#91

Post autor: -Wolf- »

Nie próbowałem tego, ale jak wejdziesz na www.paypal-doladowania.pl to jest taka informacja:

"Nasza funkcja błyskawicznego doładowania umożliwia Ci niemalże natychmiastowy przelew środków z Twojego rachunku bankowego na Twoje konto PayPal. Wystarczy zalogować się na stronie naszego partnera Trustly, korzystając z danych logowania PayPal, wybrać bank i określić kwotę, jaką chcesz zasilić konto PayPal. Na zakończenie potwierdzasz przelew i gotowe – możesz od razu zacząć zakupy. Pamiętaj, że adres e-mail zarejestrowany dla Twojego konta PayPal musi być adresem potwierdzonym."

Nie ma słowa o posiadaniu karty kredytowej.
Technics SL-1500C + Audio-Technica VM540ML --> Technics SA-C600EG-S --> Pylon Audio Pearl 25 / Technics F70NE-S
http://www.discogs.com/user/wolfrl/collection
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#92

Post autor: folgel »

Karta nie jest wymagana. Korzystam z paypal od kilku lat i po prostu przesyłam sobie pieniądze przelewem, tylko czasem to trochę trwa, 1-2 dni.
rooted.manatee
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:44

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#93

Post autor: rooted.manatee »

folgel pisze:Karta nie jest wymagana. Korzystam z paypal od kilku lat i po prostu przesyłam sobie pieniądze przelewem, tylko czasem to trochę trwa, 1-2 dni.
A kupowałeś w dodax'ie coś w ten sposób, bez potrzeby posiadania karty kredytowej?
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#94

Post autor: folgel »

rooted.manatee pisze: A kupowałeś w dodax'ie coś w ten sposób, bez potrzeby posiadania karty kredytowej?
No faktycznie u nich nie kupowałem, ale karta powiązana z paypal wymagana jest z reguły wtedy gdy kupujesz coś na zasadzie subskrypcji aby mogli automatycznie pobrać sobie pieniądze co miesiąc tak jak np robi Spotify. Proponuje doładować konto paypal i po prostu sprawdzić czy sklep zaakceptuje płatność.
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#95

Post autor: holy_shit_89 »

folgel pisze:
rooted.manatee pisze: A kupowałeś w dodax'ie coś w ten sposób, bez potrzeby posiadania karty kredytowej?
No faktycznie u nich nie kupowałem, ale karta powiązana z paypal wymagana jest z reguły wtedy gdy kupujesz coś na zasadzie subskrypcji aby mogli automatycznie pobrać sobie pieniądze co miesiąc tak jak np robi Spotify. Proponuje doładować konto paypal i po prostu sprawdzić czy sklep zaakceptuje płatność.
Ja kupowałem coś w ten sposób i nie było żadnych problemów. Przelewasz kwotę na PayPal, potem kierujesz się na dodax.pl i kupujesz płytę.
rooted.manatee
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:44

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#96

Post autor: rooted.manatee »

holy_shit_89 pisze:
folgel pisze:
rooted.manatee pisze: A kupowałeś w dodax'ie coś w ten sposób, bez potrzeby posiadania karty kredytowej?
No faktycznie u nich nie kupowałem, ale karta powiązana z paypal wymagana jest z reguły wtedy gdy kupujesz coś na zasadzie subskrypcji aby mogli automatycznie pobrać sobie pieniądze co miesiąc tak jak np robi Spotify. Proponuje doładować konto paypal i po prostu sprawdzić czy sklep zaakceptuje płatność.
Ja kupowałem coś w ten sposób i nie było żadnych problemów. Przelewasz kwotę na PayPal, potem kierujesz się na dodax.pl i kupujesz płytę.
Dobra. Spróbuje w ten sposób zapłacić. Mam nadzieję że się uda. Dzięki za pomoc. :)
gk1
Posty: 491
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:55

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#97

Post autor: gk1 »

Dzisiaj przyszło do mnie zamówienie z Dodax, dokładnie w dniu podanym w zamówieniu. Także myslę, że nie ma się czego obawiać, w moim odczuciu to bardzo poważny sprzedawca. Ciekawostką jest , że trzy zamówione płyty przyszły w trzech oddzielnych paczkach.
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
krychu337
Posty: 87
Rejestracja: 02 paź 2012, 21:20
Gramofon: JVC QL-F6
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#98

Post autor: krychu337 »

Ja zamawiałem między świętami pierwszy raz w Dodaxie, dokładnie to 3 płyty.. dwie przyszły w jednej paczce, a trzecia oddzielnie. Jak zamawiasz kilka pozycji, zależy chyba skąd wysyłają (czasami jest opcja wyboru przy składaniu zamówienia). Były u mnie po ok. tygodniu. Mogliby trochę lepiej zabezpieczać paczki, ale ogólnie nie ma co narzekać.. tym bardziej że czasami ceny są bardzo przystępne ;)
JVC QL-F6 + AT440mlb/Sony TA-F570ES/Dali 104
rooted.manatee
Posty: 29
Rejestracja: 04 gru 2016, 19:44

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#99

Post autor: rooted.manatee »

rooted.manatee pisze:
holy_shit_89 pisze:
folgel pisze: No faktycznie u nich nie kupowałem, ale karta powiązana z paypal wymagana jest z reguły wtedy gdy kupujesz coś na zasadzie subskrypcji aby mogli automatycznie pobrać sobie pieniądze co miesiąc tak jak np robi Spotify. Proponuje doładować konto paypal i po prostu sprawdzić czy sklep zaakceptuje płatność.
Ja kupowałem coś w ten sposób i nie było żadnych problemów. Przelewasz kwotę na PayPal, potem kierujesz się na dodax.pl i kupujesz płytę.
Dobra. Spróbuje w ten sposób zapłacić. Mam nadzieję że się uda. Dzięki za pomoc. :)
Udało mi się zapłacić przez PayPala. Faktycznie nie trzeba posiadać karty kredytowej, ale na koncie PayPala muszą być jakiś środki. Teraz czekam aż płyta dojdzie.:D
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#100

Post autor: Kichal »

Ja mam zwykła kartę płatnicza ING konto z lwem studenckie powiązane z paypalem i mi ściąga automatycznie z konta bez potrzeby przelewania na swoje konto paypal ani żadnych cudów

A co do posta z poprzedniej strony gdzie ktoś pisał o odsyłaniu paczki do Niemiec - ja nawet nie miałem takiej potrzeby - w sensie doszła do mnie plyta z lekko uszkodzonym grzbietem i napisałem maila ze nie jestem w 100% zadowolony a kupiłem u nich już za dużo kasy i mi zaproponowali wysłanie nowego egzemplarza i mogę zatrzymać stary albo zwrot 30zl (za płytę dałem 80zl). Wybrałem zwrot 30 i kupiłem sobie taniej inna płytkę ;)
Załączniki
IMG_4974.JPG
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#101

Post autor: darkman »

krychu337 pisze: Mogliby trochę lepiej zabezpieczać paczki,
W sensie, że niby jak?
krychu337 pisze: ale ogólnie nie ma co narzekać
Ano nie ma, bo zabezpieczają na poziomie innych firm.

Generalnie opakowania typu Amazon są chyba najbezpieczniejsze. W Polsce kilka firm również takie stosuje.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#102

Post autor: krolix »

darkman pisze:
krychu337 pisze: Mogliby trochę lepiej zabezpieczać paczki,
W sensie, że niby jak?
krychu337 pisze: ale ogólnie nie ma co narzekać
Ano nie ma, bo zabezpieczają na poziomie innych firm.
Też miałem zastrzeżenie co do zabezpieczenia płyty - nie powinna ona przesuwać się w opakowaniu. Są firmy, które potrafią tak wypełnić opakowanie, żeby płyta wewnątrz opakowania się nie poruszała, dodax tylko wrzuca towar w karton i cześć.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#103

Post autor: blispx »

Takie mogliby sobie zakupić lub na ich modłę, karton gruby i twardy do tego jak tego flapa zaklei to są problemy aby to to rozkleić 8-)

http://www.prattplus.com/browse/packagi ... es/pra0821
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#104

Post autor: darkman »

A one od dystrybutora przychodzą do Dodaxu zapakowane zbiorczo tak jak byście chcieli?
krolix pisze: Też miałem zastrzeżenie co do zabezpieczenia płyty - nie powinna ona przesuwać się w opakowaniu. Są firmy, które potrafią tak wypełnić opakowanie, żeby płyta wewnątrz opakowania się nie poruszała, dodax tylko wrzuca towar w karton i cześć.
Jak cytujemy to pełną wersję kontekstową, tylko wówczas ma to sens:
darkman pisze: Ano nie ma, bo zabezpieczają na poziomie innych firm.

Generalnie opakowania typu Amazon są chyba najbezpieczniejsze. W Polsce kilka firm również takie stosuje.
krolix pisze: Są firmy, które potrafią tak wypełnić opakowanie,
Jakie to firmy?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dodax - czy mam się martwic?

#105

Post autor: krolix »

Pierwszy przykład z brzegu, czyli z Polski: Mystic. Wewnątrz opakowania dodatkowe kartony, folia bąbelkowa i jeszcze taśma.
ODPOWIEDZ