PINK FLOYD - The division bell pirat?!

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

PINK FLOYD - The division bell pirat?!

#1

Post autor: Sl-2000 »

Witam,
przymierzam się do zakupu starego wydania płyty The division bell PF. Natrafiłem na takie 2 wydania:
http://allegro.pl/pink-floyd-the-divisi ... 33652.html
http://allegro.pl/pink-floyd-division-b ... 06361.html
Jednak w obu aukcjach jest napisane, że jest to "NIEOFICJALNE WYDANIE". Poszperałem trochę na PF archives i odnalazłem obie wersje (na turkusowym winylu oraz czarnym). A więc były w ten sposób wydane. Z tego co się przyglądałem to label jest identyczny. Co prawda niepokoi mnie, że nawet na PF archives było napisane, że wytwórnia to Columbia a na labelu jest sony. Pomyłka na archiwach? Czy to pomyłka sprzedającego czy rzeczywiście mogą to być to jakieś piraty?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: PINK FLOYD - The division bell pirat?!

#2

Post autor: blispx »

To raczej pirat, chwała sprzedającemu że się do tego przyznał w opisie, chyba sobie go dodam do listy jako uczciwego allegrowicza

Brakuje opisu nr matryc więc ciężko będzie ocenić. Columbia należy do Sony więc to nie jest jakaś nowina

Poproś sprzedającego o matrix plus ew barcode z okładki i po tym szukaj info choć tutaj pewnie trzeba będzie szukać w niuansach np na labelu bo jak to pirat to będzie kopia
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PINK FLOYD - The division bell pirat?!

#3

Post autor: Wojtek »

Sl-2000 pisze:przymierzam się do zakupu starego wydania płyty The division bell PF.
A masz fundusze? Pierwsze wydanie Division Bell zwyczajowo nie występuje tanio :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: PINK FLOYD - The division bell pirat?!

#4

Post autor: adik75 »

Ubawił mnie opis pierwszej aukcji
Fragment 1: Polecam bo warto - wszystkie moje płyty to oryginały (na rynku jest niestety sporo pirackich kopii)
Fragment 2: Stan EX+ ! Okładka NMINT ! wydanie nieoficjalne USA
Czyli to po prostu chamski pirat, który na giełdach kosztuje około 10 euro.
To samo druga aukcja. Tu też napisane: NIEOFICJALNE WYDANIE! RARYTAS! Więc pirat.
Moja rada: kup reedycję i szukaj oryginału. Ja stare wydanie UK kupiłem w komisie płytowym za jakieś 200 złotych. Więc nie ma tragedii, tylko trzeba trafić. Powodzenia.
A reedycja - jak nakład się sprzeda - też będzie w cenie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

PINK FLOYD - The division bell pirat?!

#5

Post autor: darkman »

Hej, przy tego rodzaju niejasnościach co do wydaniach PF warto zapytać na:
YEESHKUL!
Chłopaki mają bdb bazę 'recorders' i wydanych sesji w drugim obiegu.
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

PINK FLOYD - The division bell pirat?!

#6

Post autor: Sl-2000 »

Dzięki wielkie za informacje. Wojtek fundusze mam bo odkładałem specjalnie na tą płytę dlatego też nie chce się wkopać w jakieś piraty. :D
ODPOWIEDZ