Reedycje - czy warto kupić?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#76

Post autor: darkman »

Na MoFi nie mam mieć, ale never say never.
Nie sądzę by jakość mogła być lepsza niż na 'The Complete On The Corner Sessions':
https://www.discogs.com/Miles-Davis-The ... se/1636599
(warto by było wcześniej posłuchać tego wydania, a najlepiej porównać - jakby co box leży u mnie).

Z drugiej strony sam nie wiem czego oczekiwać jeszcze po MoFi realizacji jazz drumfunk a dance muzy Davisa. Z założenia to miło być uderzenie w taneczny rynek czarnej publiczności. Niestety Columbia opóxniała bardzo wydanie płyty i rynek zdążył już wchłonąć jak odkurzacz nowatorskie w tym czasie nagrania Herbie Hancocka.
Czy dało się wyciągnąć więcej perkusyjności w perkusyjności owego nagrania? Tego nie wiem, ale pierwsze wydanie było dedykowane 'na każdy gramofon' zwykłego fana i zostało nagrane tak by brzmieć wszędzie. Czy zatem jest w tej muzie jakaś ukryta audiofilskość? Moim zdaniem nie ma, choć chętnie bym sobie wyrobił zdanie po odsłuchu.
Raczej na pewno będzie to wydanie clear noise jak to na MoFi i wolne od śmieci na ciszy.
Z MoFi kupiłbym bardziej Sorcerer i Files of Kilimanjaro.
No ale ciekaw jestem Twojej opinii, jeśli kupisz. Poświęć się dla społeczeństwa, to może i ja potem sobie sprawię prezencik.

p.s. W sumie to nie mieszkam w UK, tylko w Polsce. Mogę zatem nie oglądając się na brexit, kupić sobie każdą płytę i kiedy chcę. 8-) (kocham te teksty, które bywa ..cóż czytuję i na naszym forum, no to sobie parafrazuję, dworuję trochę)
Awatar użytkownika
holy_shit_89
Posty: 1432
Rejestracja: 02 sty 2014, 12:24

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#77

Post autor: holy_shit_89 »

Gdyby "The Complete On The Corner Sessions" wyszło na winylu to wydałbym każde pieniądze :D Czuję, że się "poświęcę" bo wyjdzie to raptem 60$ z przesyłką włącznie, w sumie nie dużo.
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#78

Post autor: AnalogKid »

Wszystkie wydane w ostatnim ćwierćwieczu reedycje albumów oryginalnie wydanych przed 1990 rokiem, jakie mam/miałem, skutecznie zniechęciły mnie do kupowania współczesnych wznowień.

Jeśli zaś chodzi o wydania MoFi, to żadnego nigdy nie posiadałem. Są dla mnie nieakceptowalne już ze względu na same okładki, oszpecone tym napisem "Original Master Recording".
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#79

Post autor: Michal35 »

AnalogKid pisze: Wszystkie wydane w ostatnim ćwierćwieczu reedycje albumów oryginalnie wydanych przed 1990 rokiem, jakie mam/miałem, skutecznie zniechęciły mnie do kupowania współczesnych wznowień.
Zgadzam się w 100%
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#80

Post autor: blispx »

AnalogKid pisze:Wszystkie wydane w ostatnim ćwierćwieczu reedycje albumów oryginalnie wydanych przed 1990 rokiem, jakie mam/miałem, skutecznie zniechęciły mnie do kupowania współczesnych wznowień.
Zbyt daleko idące stwierdzenie.. Ostatnio nabyłem trochę 10-tek reedycji z okazji 75-tej rocznicy powstania Blue Note. Byłem dość negatywnie do nich nastawiony. Jakie było moje zdziwienie gdy po rozpakowaniu okazało się że pochodzą z manufaktury RTI z masteringiem Grundman'a. Mowa oczywiście teraz o taniozie, chcesz wydać więcej to coś tam też się znajdzie. Zawsze dobrze że jest jakaś alternatywa, dajmy kilka fajnych płytek Lou Donaldsona z Classic Records 200g po 39 baksów a za 1-wsze wydanie musiałbym dać 200 i dopiero bym był pewny że jest w przyzwoitym stanie

On the Corner przypada na okres łabędziego śpiewu w Columbia więc nie dziwota że holy szuka alternatywy, choć w sumie nie wiem co on w tej płycie widzi, mi się ona w ogóle nie podoba, ale to już kwestia gustu :)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#81

Post autor: AnalogKid »

blispx pisze:Zbyt daleko idące stwierdzenie..
A co ja takiego stwierdziłem? Tylko tyle, że ta garstka zremasterowanych winyli, które słyszałem, brzmiała tragicznie i wolę więcej nie ryzykować. Bynajmniej nie twierdzę, ze wszystkie nowe wydania brzmią źle (choć podejrzewam, że znaczna większość), a jedynie te, na które trafiłem. Nie mam natomiast nic przeciwko kupowaniu reedycji albumów, które oryginalnie ukazały się po 1990 roku (tu i tak nie ma zauważalnej różnicy), a w ostateczności także wznowień jakichś ciężko dostępnych albumów z wcześniejszego okresu.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9658
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#82

Post autor: Cracker »

AnalogKid pisze: Jeśli zaś chodzi o wydania MoFi, to żadnego nigdy nie posiadałem. Są dla mnie nieakceptowalne już ze względu na same okładki, oszpecone tym napisem "Original Master Recording".
Nie posłuchać czegoś bo okļadka nie odpowiada gustom to dla mnie dziecinne podejście do sprawy.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
AnalogKid
Posty: 93
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:31
Kontakt:

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#83

Post autor: AnalogKid »

To nie kwestia gustu, bardziej poczucia estetyki. Jest też inna kwestia. Jeżeli ten wydawca nie potrafi zachować szacunku dla oryginalnego projektu okładki, to całkiem możliwe, że z podobnym brakiem szacunku odnosi się do oryginalnego brzmienia.

Posłuchać bym mógł takiego wydania, gdyby ktoś za darmo mi to zaoferował. Ale płacić kilkaset złotych za przysłowiowego kota w worku, czyli wydanie, które może nie spełniać moich wymagań brzmieniowych, a na pewno nie spełnia wymagań estetycznych? I to mając do wyboru tańsze starsze wydania, które nigdy mnie nie rozczarowały pod względem brzmienia?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#84

Post autor: blispx »

Ze starszymi wydaniami także jest loteria więc to nie jest żaden argument przemawiający na niekorzyść nowych wydań. Jeżeli chcesz możemy porozmawiać szerzej na ten temat ale to raczej nie w tym wątku. Błędem jest uogólnianie i wrzucanie wszystkiego do jednego worka - rozmowa na poziomie to rozmowa o czymś konkretnie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9658
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#85

Post autor: Cracker »

AnalogKid pisze:Jeżeli ten wydawca nie potrafi zachować szacunku dla oryginalnego projektu okładki, to całkiem możliwe, że z podobnym brakiem szacunku odnosi się do oryginalnego brzmienia.

Ale płacić kilkaset złotych za przysłowiowego kota w worku, czyli wydanie, które może nie spełniać moich wymagań brzmieniowych, a na pewno nie spełnia wymagań estetycznych? I to mając do wyboru tańsze starsze wydania, które nigdy mnie nie rozczarowały pod względem brzmienia?
Nie masz kolego zielonego pojęcia o wydawnictwach mofi więcej wstrzymaj się od infantylnych komentarzy dopóki nie posłuchasz jedengo z nich.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#86

Post autor: blispx »

Tu już nie chodzi o samo MoFi ale szufladkowanie wszystkiego nowego i wrzucanie do jednego wora jest pomyłką. Jest masówka i są także wydania audiofilskie- takie czasy i trzeba się z tym pogodzić. Tanioza także potrafi miło zaskoczyć (wydania RSD/RTI) ale to już loteria, szczególnie gdy cennych informacji dowiadujesz się dopiero po numerze matryc
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#87

Post autor: blispx »

Bardzo ciekawy kanał o współczesnym masteringu nie tylko w US, szczególnie to o RTI czyli skąd niemal wszyscy w US biorą matki, nawet MoFi, współcześnie bo master japoński to stare dzieje

https://www.youtube.com/channel/UC-6d3i ... pxUoJKvqng
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
zumizumi
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2016, 23:09

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#88

Post autor: zumizumi »

Witam,
czy ktoś słuchał reedycji tłoczonych przez wytwórnię "DOL" (dużo wznowień z jazzu)

Pozdro.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#89

Post autor: zbyszek1982 »

Unikać jak ognia.
drewniane ucho
Posty: 17
Rejestracja: 29 paź 2016, 10:59

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#90

Post autor: drewniane ucho »

zbyszek1982 pisze:Unikać jak ognia.

Witaj!

Tak z zasady, czy masz konkretne zarzuty?
ODPOWIEDZ