Reedycje - czy warto kupić?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10456
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Reedycje - czy warto kupić?

#46

Post autor: Myszor »

Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Reedycje - czy warto kupić?

#47

Post autor: Pawelec »

No właśnie ;) . Budki Suflera nie lubię ale Komedę chętnie kupię zrobionego przez Nykiela. Mam niestety podobne zdanie o reedycjach ale z braku alternatywy czasem trzeba w nie brnąć. Faktem jest, że cześć z nich po przesłuchaniu wędruje na półkę :cry: .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#48

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:59 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Reedycje - czy warto kupić?

#49

Post autor: Pawelec »

Cień wielkiej góry to muza mojej młodości i osłuchałem się jej do bólu. Ceniłem Budkę za tamten okres do momentu ukazania się "szlageru" Bo do tańca.... . Czar prysł :)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Reedycje - czy warto kupić?

#50

Post autor: Staszek60 »

Mam po 2 takie same płyty PF : Wish Were You Here i Dark Side of The Moon . Wydania z lat 70 i najnowszy remastering. I na przykład , mimo kilku myć WWYH smuży . Generalnie , mimo licznych trzasków / bo wiadomo jak kiedyś i na czym się odtwarzało / stare wydania brzmią o całą klasę lepiej .
Winylowy wariat
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#51

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 11:40 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Reedycje - czy warto kupić?

#52

Post autor: Regsoft »

Staszek60 pisze: stare wydania brzmią o całą klasę lepiej
Nie wiem ile zrobiłeś porównań różnych wydań aby wydawać tak jednostronną opinię. Ja wciąż robię w miarę możliwości porównania (najczęściej pożyczam stare płyty) i jak na razie przynajmniej w tych wypadkach co miałem przyjemność sprawdzić to więcej niż połowa nowych wydań brzmiała lepiej. A i w przypadkach gdzie gorzej to chyba różnicą klasy bym tego nie nazwał. Tym nie mniej chyba bałbym się stwierdzić cokolwiek w sposób wykluczający bo nawet wśród starych wydań są różnie brzmiące. To chyba dosyć indywidualna kwestia ...

Np. wczoraj porównałem nowe wydanie Eltona GYBR z 2014 (Mercury) do wersji 1973 (DJM Records) i mnie osobiście lepiej zabrzmiała nowa wersja ... :?
blackholesun pisze:Każdą reedycję trzeba oceniać indywidualnie.
Ba. Mam wrażenie, że w ogóle każdą edycję. Stare również ... :)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2016, 12:36 przez Regsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Reedycje - czy warto kupić?

#53

Post autor: Staszek60 »

Porównywałem to także choćby do Depeche Mode . Stare wydania brzmią lepiej . Choć oczywiście masz rację - nie można generalizować . Generalnie i tak się cieszę z nowych wydań i je kupuję :lol:
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#54

Post autor: KUTI »

Staszek60 pisze:Porównywałem to także choćby do Depeche Mode . Stare wydania brzmią lepiej .
Staszek60 tutaj zgodzę się z Tobą w 100%, posiadam wszystkie albumy tej grupy w większości 1st pressy i trzy nowe wydania. Co do brzmienia jest to potężna różnica, dlatego wolę zapłacić za używki z eBaya tłoczenia Mute Records niż reedycje...
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Reedycje - czy warto kupić?

#55

Post autor: Regsoft »

Czas temu pytałem którą reedycję Who's Next kupić - amerykańską (Geffen) czy europejską. Chciałem porównać ze swoim Polydorem z 1971. Wciąż nie wiem którą ale w międzyczasie kupiłem nową składankę okolicznościową na 50-lecie The Who (Polydor) i choć to sobie dziś :mrgreen: porównam. A zamówię wcześniej czy później chyba jednak Geffena aby mieć jakieś rozeznanie :lol:

No chyba, że ktoś miałby tu coś do powiedzenia i np. odradził dowolną nową reedycję (również te z US) ... :?
KUTI pisze: posiadam wszystkie albumy tej grupy w większości 1st pressy i trzy nowe wydania
No to już wiadomo, że DM szukać pierwszych wydań :mrgreen:

Edit: Nowy The Who zabrzmiał gorzej niż stary (oba Polydor) ale nie wiem czy ma sens porównywanie kawałków na składance z oryginalnym albumem :oops:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#56

Post autor: blispx »

Regsoft pisze:
Staszek60 pisze: stare wydania brzmią o całą klasę lepiej
Nie wiem ile zrobiłeś porównań różnych wydań aby wydawać tak jednostronną opinię. Ja wciąż robię w miarę możliwości porównania (najczęściej pożyczam stare płyty) i jak na razie przynajmniej w tych wypadkach co miałem przyjemność sprawdzić to więcej niż połowa nowych wydań brzmiała lepiej. A i w przypadkach gdzie gorzej to chyba różnicą klasy bym tego nie nazwał. Tym nie mniej chyba bałbym się stwierdzić cokolwiek w sposób wykluczający bo nawet wśród starych wydań są różnie brzmiące. To chyba dosyć indywidualna kwestia ...

Np. wczoraj porównałem nowe wydanie Eltona GYBR z 2014 (Mercury) do wersji 1973 (DJM Records) i mnie osobiście lepiej zabrzmiała nowa wersja ... :?
blackholesun pisze:Każdą reedycję trzeba oceniać indywidualnie.
Ba. Mam wrażenie, że w ogóle każdą edycję. Stare również ... :)
True.. dla przykładu Abraxas duży nakład i matryce przygotowywane były w co najmniej 3 miejscach, a więc były 3 matryce 1 "wydania", pomiędzy którymi są dość spore różnice. Te z Pitman'a są najgorsze, szum powierzchniowy taki że eliptyk to maks na czym można tego słuchać. Z resztą to nie jest problem tylko Abraxas ale wszystkiego co tam na "fabrykę" Columbia via Pitman wlatywało a wlatywało dużo niekoniecznie LP od Columbia. Ostatnio płyty kupuję w ciemno już bo i tak nie doprosi się o numery matryc i tak sprzedający napisze że to 1st press bez ryzyka nie ma fun ;-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Reedycje - czy warto kupić?

#57

Post autor: Regsoft »

blispx pisze:dla przykładu Abraxas
A mnie kusi nowy Abraxas (RE, RM, 180, Columbia / Music On Vinyl, MOVLP595, Europe 2012).
Ktoś próbował aby mi ostatecznie wybić ten pomysł z głowy? :D
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#58

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 19:46 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Reedycje - czy warto kupić?

#59

Post autor: blispx »

No brzmi dobrze bo z tego co się orientuję brali pressed z Columbia Santa Maria a nie Pitman i dobrze

Ogólnie to im starsze tym lepiej udokumentowane, większa baza/historia płyty do znalezienia na szybko choć nie zawsze. Nowe reedycje będą zawsze niewiadomą dla przykładu mam także te http://www.discogs.com/Santana-Abraxas/release/1925952 i jest to taki nowy Pitman ale na próżno szukać info o tym w necie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Reedycje - czy warto kupić?

#60

Post autor: Regsoft »

blispx pisze:brali pressed z Columbia Santa Maria
Po czym to rozpoznać?
ODPOWIEDZ