Nowe winyle porysowane i brak kodu?

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#1

Post autor: Sl-2000 »

Witam, kupiłem ostatnio nową, zafoliowaną płytę The Endless River Pink Floydów Columbia US. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to brak kartki z kodem do pobrania płyty w wersji elektronicznej. Moje pytanie to czy takie sytuacje się zdarzają? Foliowanie wydawało mi się orginalne. Poza tym obie płyty mają takie malutkie ryski pod swiatło. Co prawda ich nie słychać ale nowa płyta i tyle rysek? Płyty troszkę pykały przy pierwszym odtworzeniu i przyciągały kurz ale po umyciu wodą demineralizowaną + mydło w płynie od czasu do czasu sobie ciuchotko coś pyknie czasem ciszej czasem głośniej ale to chyba normalne. Brzmieniowo nie mam się czego czepić bo jest bardzo dobrze. Brać pod uwagę trzeba to że płyta ogólnie jest cicha i spokojna. Zastanawia mnie jednak brak tego kodu. Płytę kupiłem przez alle.. i nawet nie mam jak udowodnić że nie było kodu więc raczej już to oleje.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Czasami się zdarza, że nie ma kodu. To przecież maszyna pakuje.

Napisz do wydawcy i załącz zdjęcie płyty z prośbą o wygenerowanie kodu. Ja już tak kilka razy dostałem kody do różnych płyt.
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#3

Post autor: Sl-2000 »

zbyszek1982 pisze:Czasami się zdarza, że nie ma kodu. To przecież maszyna pakuje.

Napisz do wydawcy i załącz zdjęcie płyty z prośbą o wygenerowanie kodu. Ja już tak kilka razy dostałem kody do różnych płyt.
Dzięki za odpowiedź. W takim razie spróbuję jeszcze powalczyć z tematem. A jak u Ciebie wygląda sprawa rysek na nowych płytach? Też masz takie zwykle półokrągłe mikro ryski przechodzące przez płyte? Bo szczerze wątpie abym ja był ich twórcą. Używam szczoteczki karbonowej może ona...ale wątpie by tak delikatne włosie tak porysowało nową płytę.. Na szczęscie tylko czasem pyka ale to przy głębszych rysach które widziałem jeszcze przed odtwarzaniem.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Te rysy to pewnie papierówki. Ja pierwsze co robię po zakupie, to ostrożnie wyciągam płyte z papierowej koperty, myję i wsadzam do koszulki foliowej. Wtedy się nie rysuje :)
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#5

Post autor: Sl-2000 »

zbyszek1982 pisze:Te rysy to pewnie papierówki. Ja pierwsze co robię po zakupie, to ostrożnie wyciągam płyte z papierowej koperty, myję i wsadzam do koszulki foliowej. Wtedy się nie rysuje :)
Tak zgadza się że papierówki + jakieś troszke głębsze ale ich jest zwykle z 2 na strone i odzywają sie rzadko. Ten patent już praktykuję od niedawna :D A jakich koszulek uzywasz? Ja nagaoka n102 i analogis ale szczerze mówiac różnią się tylko tym, że nagaoki są ciaśniejsze. Nie wiem jak będzie z gięciem się po czasie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#6

Post autor: Wojtek »

Nie tak dawno była na forum dyskusja, gdzie "świeżak" winylowy był oburzony, że świeżo rozfoliowana płyta miała papierówki na powierzchni.
Chyba nie mógł zrozumieć zjawiska przyczynowo-skutkowego między papierową kopertą, materiałem płyty i swobodą ruchu wewnątrz okładki.
Sprowadzał to zjawisko do rangi konieczności zwrotu towaru, jakoby ten był wybrakowany :morda:

Stąd też tytuł tematu jest nieco mylący. Papierówki to nie głębokie rysy, a jak się słyszy o porysowanych płytach to od razu myśli się o przeskokach itd.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
arturromarr
Posty: 134
Rejestracja: 09 sie 2012, 22:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#7

Post autor: arturromarr »

Ja jestem pewnie tym "świeżakiem" winylowym, bo może mam pecha, ale jestem ostatnio rozczarowany jakością nowych wydań.
Kupiłem niedawno A Night at the Opera Queen i są dwa wyraźnie trzaśnięcia (nie papierówki, chociaż te też są) od pierwszego odtworzenia.
Całe szczęście, że nie na najważniejszych utworach i ogólnie brzmienie jest super, ale sam fakt wkurza, bo Winyle nie są tanie.
Pod choinką znalazłem czarną Metallice i znowu małe rozczarowanie. Na jednej z płyt jest wyraźne zafalowanie tak, że na pierwszym utworze igła dwa razy przeskakuje nawet przy ustawieniu maksymalnego nacisku. Rysy nie ma bo obracałem wolniej ręcznie i nic nic się wtedy nie dzieje. Tu bym może coś udowodnił, ale to prezent nie mam paragonu, nie będę robił zamieszania.
Dziwi mnie ta sytuacja bo mam kilka starych wydań świetnie zachowanych i oprócz papierówek nie można im niczego zarzucić.
Czy ja mam takie "szczęście" czy to dzisiaj normalne.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#8

Post autor: blispx »

To dzisiaj normalne w przypadku dużej manufaktury z dużym nakładem. Pierwszy z brzegu przykład to reedycje Blue Note wydawane na 75-lecie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
emka
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:34
Gramofon: Micro Seiki DD-33
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#9

Post autor: emka »

Hej,
Ja też jestem świerzak. Kupiłem w Hybradach w sobotę na giełdzie nową zafoliowaną płytę Gregory Portera. Sprzedawca to znany raczej na forum sklep winylowy. I co.....
Płyta ma uszkodzenie na brzegu, jakieś dziwne przetarcie na środku ( co ciekawe w tym miejscu nie zauważyłem, żeby się coś działo). Za to w miejscu gdzie nic teoretycznie nie powinno się dziać - płyta kilka razy przeskakuje !!!! Oczywiście nie muszę dodawać, że na innych płytach nie mam problemów. Pogadam oczywiście jutro ze sprzedawcą, ale pytanie do Was ... Czy takie rzeczy się zdarzają ?
Dzieki
emka
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#10

Post autor: Myszor »

Mi jeszcze nigdy. Może miałem fart :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#11

Post autor: Wojtek »

emka pisze: Czy takie rzeczy się zdarzają ?
Przy nówkach? Jasne. O tym jest ten wątek w sumie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#12

Post autor: darkman »

W sumie, emka ten też -> zobacz sobie:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28 ... want+miles
Defekty płyt nowych, to zupełnie normalna rzecz, szokująca ale normalna i niestety zdarza się. trudno kogoś winić. Fabrykę? Dystrybutora? Pewnie się to nawet da reklamować, ale to proces długi i żmudny.
Ewidentne uszkodzenie techniczne, sprzedawca powinien uwzględnić jako reklamację.
emka
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:34
Gramofon: Micro Seiki DD-33
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#13

Post autor: emka »

darkman pisze:W sumie, emka ten też -> zobacz sobie:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=28 ... want+miles
O kurde... no na to bym nie wpadł, nie dziwie się Darkmanowi, że nie wierzył :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#14

Post autor: darkman »

U mnie reklamacja załatwiona na 100%. Otrzymałem nową płytę.
Całość jednak operacji to nie moja zasługa, bo wszystkim się zajął kolega z forum. Ja tylko podjechałem z inkryminowaną płytą i dokonałem wymiany podając hasło 8-) .
Akcja jak w filmie "Szpieg" na moście.
Fajnie mieć kolegów! :law-policered:
emka
Posty: 72
Rejestracja: 16 paź 2016, 11:34
Gramofon: Micro Seiki DD-33
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Nowe winyle porysowane i brak kodu?

#15

Post autor: emka »

Czy tylko ja jestem takim pechowcem :o
Zamówiłem 3 płyty w Music cCrner w Krakowie. Jedna to moje Top Ten - River - Herbie Hancock, druga Diana Krall - All for you , 3 Cassandra Wilson.
Dwie pierwsze mają fabryczne "przetarcia", na których płyta trzeszczy lub przeskakuje. No masakra jakaś.
A swoją drogą River - nalepka Universal Music Polska, także info Printed in EU ... Czy ktoś wie gdzie to jest tłoczone? Eu to także Polska.....
ODPOWIEDZ