Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#676

Post autor: kielek »

No teraz rozumiem ;)
Masz rację,tylko widzisz są różni ludzie, poza tym olx to portal skierowany do ogłoszeń z odbiorem osobistym i tak de facto to nic nie zrobisz że gość się z Tobą bawi w kotka i myszkę...
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7658
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#677

Post autor: amrowek »

Tak , wiem o tym że olx taki jest
ale nie lubię ludzi nie poważnych.Tak jak już wczesniej napisałem wystarczyło odpisać nie wysyłam
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#678

Post autor: blispx »

Dawno tu nie napieprzałem ale no przy tym nie można przejść obojętnie

http://allegro.pl/lee-morgan-the-sidewi ... 19004.html

Na tym Allegro to za grosz przyzwoitości nie mają. Mógłby choć wspomnieć że jest to jebany pirat :evil:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#679

Post autor: kuba »

skąd wiesz że pirat?
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4058
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#680

Post autor: trafalgar »

kuba pisze:skąd wiesz że pirat?
Bo ma opaskę na oku?
Awatar użytkownika
noodle
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2017, 12:34

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#681

Post autor: noodle »

Winylownia.net

Mają stronę i konto na allegro. Zamówiłam u nich preorder płyty, bo preorder z Amazona miał planowaną datę dostarczenia 5 maja. Na aukcji była informacja, że płytę wysyłają 24 kwietnia. Napisałam wiadomość prywatną przed zakupem i dostałam informację, że powinni dostać preorder do około 26 kwietnia i od razu wyślą. Premiera płyty była 28 kwietnia. Zakupiłam preorder u nich z dwa tygodnie przed premierą. Wybrałam opcje kuriera i napisałam jasno, że zależy mi na maksymalnie szybkiej przesyłce. Pięć minut temu dostałam maila, że przesyłka została wysłana. Jest godzina 13 dnia 4 maja. Nigdy więcej nie kupię u nich ani preorderu ani niczego w ogóle. Zapłaciłam tylko więcej niż na Amazonie który byłby dziś lub jutro. Grr.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#682

Post autor: Dragant »

noodle pisze: Zapłaciłam tylko więcej niż na Amazonie który byłby dziś lub jutro.
Co ciekawe, zdarzyło mi się dostać preorder z Amazona przed dniem premiery. A przecież Amazon leci do Polski z Niemiec. Także można śmiało u nich zamawiać ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#683

Post autor: blispx »

kuba pisze:skąd wiesz że pirat?

Kod: Zaznacz cały

15. Grey Reissues – Scorpio Records

“304 Park Avenue South” Blue Note address – digital transfer onto vinyl

Included for completeness, for over a decade Scorpio Records NJ have produced RINOs (Records In Name Only) of Blue Note and other collectible period labels including Prestige, Tempo, Limelight and others. You want a Mobley 1568 for $15? Scorpio make one. Note that the origin and date of manufacturer is never declared, the “Scorpio” name never appear anywhere, and no “Manufactured under license” declaration, so we can assume it isn’t official...
Wystarczy, czy mam tu cytować dalej?

Druga sprawa to taka że pod tym adresem nigdy nie znajdowała sie Scorpio Records a tym bardziej Blue Note, więc to FAKE

Gość sprzedaje piraty i tyle w temacie ciekawe co by zrobił jakby to do Universalu zgłosić
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#684

Post autor: kuba »

trafalgar pisze:
kuba pisze:skąd wiesz że pirat?
Bo ma opaskę na oku?
i drewnianą nogę
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
Awatar użytkownika
Pit66
Posty: 62
Rejestracja: 29 kwie 2017, 13:52

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#685

Post autor: Pit66 »

blispx pisze:Gość sprzedaje piraty i tyle w temacie ciekawe co by zrobił jakby to do Universalu zgłosić
Właśnie, ciekawe, miałem taki przypadek, wylicytowałem na Aledrogo JOY DIVISION STILL, moja wina - nie dopytałem, słabo opisana aukcja, mało zdjęć, jakie miałem :shock: jak przyszła, wyciągam a tam jedna płyta? Jak się okazało to wersja Pirate edition, włoska robota ;)
Piszę do sprzedawcy, a tam zdziwienie i tekst: "płyta zakupiona była w Empiku i zafoliowana" :think:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#686

Post autor: blispx »

Pit66 pisze:Piszę do sprzedawcy, a tam zdziwienie i tekst: "płyta zakupiona była w Empiku i zafoliowana"
Taa jasne już ci on prawdę powie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Pit66
Posty: 62
Rejestracja: 29 kwie 2017, 13:52

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#687

Post autor: Pit66 »

blispx pisze:
Pit66 pisze:Piszę do sprzedawcy, a tam zdziwienie i tekst: "płyta zakupiona była w Empiku i zafoliowana"
Taa jasne już ci on prawdę powie
Tyż tak pomyślałem, odpuściłem dziewczynce :lol: fakt płytka była prawie nietryknięta, zostawiłem w kolekcji :whistle:
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#688

Post autor: katar »

Jako ostrzeżenie dodam Lusia-lusia-36

Ogólnie płyty są ok natomiast nakleja naklejki z jakimiś idiotycznymi numerami na okładki. Oczywiście nie da się ich zerwać. Dwie okładki zniszczyłem na pozostałych dwóch pozostawiłem te obrzydliwe naklejki. Udało mi się uratować tylko SUPERTRAMPA . . .tyle z tego dobrego.

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 29&order=m

Tak to wygląda .. . . . .

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15126
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#689

Post autor: darkman »

Katar dostajesz forumową żabę dnia. :D
- bierzesz pędzelek
- maczasz w mixt forumowym knosti forever
- smarujesz dwa razy na mokro tę nalepkie
- idziesz na fajnek -> balkon, taras, podwórko
- jak nie palisz to lecisz po fajki i się uczysz
- gasisz
-wracasz
- namaczasz drugi raz
-czekasz 3 minuty
-bierzesz nóż
-delikatnie podważasz i zdejmujesz
- kontemplujesz zadowolenie :D i podziwiasz jaki jesteś cwany :dance:

lub kupujesz płyn do naklejek usuwania - niestety skandaliczne coś 36 zł u mnie w chemicznym, pryskasz tę kasę na naklejkę i po chwili ściągasz podobnie.
Niestety to jest zakała z tymi oderwanymi, mam trochę takich, które ktoś usunął z buta i na sucho :? nic już się nie da zrobić.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41552
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#690

Post autor: Wojtek »

Sprzedający jest nieuczciwy bo kupujący nie potrafi sobie poradzić z usunięciem naklejek z okładki?
Ciekawa teza :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ