Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
First
Posty: 11
Rejestracja: 08 sty 2017, 23:15

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#631

Post autor: First »

Kupowałem ostatnio od tego typa kilka płyt i wszystko było jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1663
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#632

Post autor: Michal35 »

Tak, wszystko jest ok dopoki nie trafi ci sie bubel i wtedy zaczynaja sie schody.
W sumie kase oddal ale ile kosztowalo czasu i nerwow to moje.
Sory za brak polskich znakow ale tablet kupiony w kraju nie obsluguje jezyka w ktorym sie sprzedaje. Takie czasy :o
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#633

Post autor: zbyszek1982 »

Niestety, chyba zbyt wiele udanych transakcji uśpiło moją czujność i dostałem właśnie po łapach.

Do listy nieuczciwych sprzedawców należy dodać użytkownika Allegro o nazwie "Jamnikos" czyli firmę "Szafa Gra" z Wielunia.

Firma handluje sprzętem audio, płytami, grami itp.
Zakupiłem tam tuner Braun, rzekomo "100% sprawny" i w "bardzo dobrym stanie wizualnym".
Pierwszy zły znak, to opóźniona o kilka dni przesyłka, choć na aukcji widniało info o wysyłce w max. 48h po zakupie.
Sprzedawca nie odpowiada na maile ani na smsy.
Potem już było tylko gorzej. Kupiony przeze mnie tuner był makabrycznie brudny, jakby leżał na węglu w kotłowni.
Dodatkowo, cała obudowa jest porysowana jakby go ktoś ciągnął za kabel po chodniku.
Wisienką na torcie jest fat, że tuner pograł może ze 2h i się po prostu zepsuł.
Sprzedawca nie reaguje na żadne próby kontaktu. Ignoruje też założony przeze mnie spór na allegro.
Muszę się teraz wybrać na policję, żeby rozpocząć procedurę odzyskiwania pieniędzy od allegro.
Nie wiem czy coś wskóram, bo oszustwo na kwotę poniżej 500zł to nie przestępstwo przecież. :evil:

EDIT: Sześć dni po odebraniu przez sprzedawcę przesyłki zwrotnej z tunerem otrzymałem zwrot pieniędzy.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#634

Post autor: pan_winyl »

Dodatkowo, cała obudowa jest porysowana jakby go ktoś ciągnął za kabel po chodniku.
Berlin - Wieluń - 475 km. Przypadek? Nie sądze :/
Co to za tuner?

Kiedyś kupiłem od nich tuner kenwooda ale było z nim wszystko w porządku - teraz gra u jednego z forumowiczów (pozdrwiam:) Ale dobrze że ostrzegasz, miałem w obserwowanych Mitsubishi, które wystawili jakiś czas temu. Teraz podejdę do tego z rezerwą.

Sprzęt może się zepsuć, ale jeśli nie zgadza się z opisem a handlarz Cie ignoruje to słabo :/
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#635

Post autor: zbyszek1982 »

Braun T2 to jest.
Nie dostałem odpowiedzi na maila ani na sms. Założyłem spór w allegro i to też zostało zignorowane. Allegro już wysłało ponaglenie i nic się nie dzieje, choć widać, że sprzedawca cały czas się loguje do serwisu. Mocno słaba sytuacja, bo obawiam się, że nawet jak go odeślę teraz, to będzie to dla mnie tylko dodatkowy koszt i nic nie wniesie do sprawy.
Wystawiłem negatywa, jak się okazuje, już jeden taki komentarz dzisiaj dostał.
grzehu82
Posty: 1997
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#636

Post autor: grzehu82 »

Też kiedyś kupiłem tuner Sony który pograł 2h, od sprzedawcy o nicku kszemyk. Okazalo się że miał pełno tzw. zimnych lutów. Akurat ten sprzedawca był uczciwy, szło się z nim dogadać. Ciągnąc sprzęt z niemieckich szrotów w takich ilościach jest biznesem i lepiej dbać o reputacje. Ze zwrotem sprzętu i kasy nie było problemu. Aktualnie od końca stycznia sprzedawcy nie mogą dawać odwetowych negatywów i tu chwała za to, jednak uważam ochrona kupujących w allegro jest słaba. Jak trafisz na nieuczciwego sprzedającego bez kontaktu to jest wtopa...a serwis "udaje ze coś robi".
Tak więc współczuję...
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#637

Post autor: cooledit »

zbyszek1982 pisze: oszustwo na kwotę poniżej 500zł to nie przestępstwo przecież. :evil:
Mnie kiedyś koleś skrobnął na 200zl i do póki mu nie napisałem, że sprawa została zgłoszona na policję to ignorował wszelkie próby kontaktu. Po mail`u nagle poprosił o numer konta i kasa się znalazła.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#638

Post autor: pan_winyl »

Braun T2 to jest.
Kurcze, kolejny śliczny minimalistyczny klocek. U mnie niestety WAŻ nie puściłby takiego :/
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#639

Post autor: zbyszek1982 »

Pojawiłą się odpowiedź w sporze. Oficjalna linia obrony jest taka, że pani była w szpitalu. Jak dla mnie to jest tylko zagrywka, żeby komentarz negatywny nie miał zbyt negatywnego wydźwięku.
Na allegro widać, że sprzedawca loguje się kilka razy dziennie, więc to tłumaczenie nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Dzisiaj odsyłam tuner i zobaczę co się dalej wydarzy.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#640

Post autor: trafalgar »

Daleko mi do usprawiedliwiania sprzedawcy,ale zważ taką opcję że i ze szpitala z telefonu można się logować na allegro czy inne forum :)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#641

Post autor: zbyszek1982 »

Mozna tez odpisac na maila albo ustawic urlop na allegro.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#642

Post autor: kielek »

Z tym szpitalem to częsta ściema w takich przypadkach. Idą cwaniaki na litość :) Sam miałem kiedyś podobną sytuację co Kuba i też gość później tłumaczył się szpitalem i robił to tak często,że skończył z minusowym kontem na Alle...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#643

Post autor: blispx »

grzehu82 pisze:jednak uważam ochrona kupujących w allegro jest słaba. Jak trafisz na nieuczciwego sprzedającego bez kontaktu to jest wtopa...a serwis "udaje ze coś robi"
To także zależy od dobrej woli sprzedającego, a że takowej brakuje to już nie wina Allegro, na eBay jak trafi ci się taki cep to też jest ciężko coś wskórać

Problemem Allegro jest fakt braku jasnych wytycznych, szczególnie tyczących się reklamacji/zwrotów, przy wystawianiu towaru. Oczywiście wystawiający może sobie coś nabazgrać w "informacje od sprzedającego" ale jak to mówią papier przyjmie wszystko.. Pod tym względem jest w czarnej dupie w stosunku do choćby eBay. Oddzielna sprawa to PayU vs PayPal, tutaj porównanie to już są lata świetlne i można by pisać i pisać...
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#644

Post autor: Myszor »

Kurde, ja już nic nie kupuję zanim nicku w wyszukiwarce nie obczaję.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#645

Post autor: pan_winyl »

Ech, ja mam problem w drugą stronę, choć może niepotrzebnie się nakręcam. Wczoraj jakiś typ kupił ode mnie jeden temat na allegro, i okazało się że notorycznie kupuje, nie płaci a jak już zapłaci to robi problemy i wystawia negatywy. Najgorsze jest to że jak kupuje to np płaci po miesiącu.

Chyba czas zacząć dodawać stopkę- płatność do 3 dni.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ