Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#571

Post autor: blispx »

Kiedyś na Allegro w zimie śnieg na kg sprzedawali to takie pierdu pierdu już mnie nie dziwią ;-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#572

Post autor: darkman »

motown pisze: podzieliłem się z Wami moim oburzeniem.
Bojkotować i omijać łukiem szerokim takich pętaków!
Hehe, a ceny Patricia Barber widziałeś? Nie tylko u nich :shifty: ja jeszcze zwróciłem uwage na Allman Brothers Band "Filmore.." bodaj za 990 :P
Swoją drogą bukstrit ma znakomite książki i ceny w większości przyzwoite. No cóż taka socjotechnika, bo i niektóre książki mają ceny zaporowe obok normalnych u innych sprzedawców.

Tu z innej beczki, ale też hit,
ewenement grafomanikowy: PSP 910
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=66 ... st-visited
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#573

Post autor: kielek »

darkman pisze: Tu z innej beczki, ale też hit,
ewenement grafomanikowy: PSP 910
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=66 ... st-visited
Tyle się chłop naregulował,wysmarował i nóżki dołożył,że cena uzasadniona,poza tym na pokładzie słynna AT 13...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#574

Post autor: darkman »

kielek pisze: słynna AT 13...
No fakt, ale putinę ostatnio promował bardziej :P
.. e to jeszcze nic: wyregulował Q zawiasy!
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#575

Post autor: kielek »

darkman pisze: e to jeszcze nic: wyregulował Q zawiasy!
Od początku rokował na zdolniacha :mrgreen:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#576

Post autor: darkman »

Zaraz tu przyjdzie pod nickiem Ciulik666 czy coś koło tego, bo właśnie się zalogował na nowo.
krotos
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2016, 21:31

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#577

Post autor: krotos »

kupiłem płyte VG na allegro, nie gra tak jak myślałem. jaka jest szansa na zwrot tej płyty, bo sprzedajacy wmawia mi, ze nie moge jej zwrocic. przeciez jest sprzedawcom!
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#578

Post autor: Dragant »

krotos pisze: kupiłem płyte VG na allegro, nie gra tak jak myślałem. jaka jest szansa na zwrot tej płyty, bo sprzedajacy wmawia mi, ze nie moge jej zwrocic. przeciez jest sprzedawcom!
Jeśli płyta została kupiona od osoby prywatnej, a nie przedsiębiorcy, niestety nie przysługuje Ci prawo zwrotu (tym bardziej płyty używanej), chyba, że przedmiot został uszkodzony podczas transportu, ale to już załatwiasz z przewoźnikiem. W przypadku portalu, gdzie kupiłeś płytę, 95% EX'ów (rarytas itp) jest na poziomie VG. Już się nauczyłem, że poniżej NM na alledrogo nie kupuję.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#579

Post autor: Dragant »

Z regulaminu Alledrogo ( https://faq.allegro.pl/24545/24539/2669 ... jecia-zwro ):

"Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu jeśli:
-jest osobą prywatną;
-..."

Także to zależy wyłącznie od dobrej woli sprzedającego.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Zbyszek76
Posty: 17
Rejestracja: 08 lis 2015, 11:39

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#580

Post autor: Zbyszek76 »

Witam
To może i ja w tym wątku
kupiłem 2 płyty na aledrogo, zapłaciłem, po jakimś czasie przyszła wiadomość że jedna płyta jest niedostępna ponieważ została sprzedana poza aledrogo, za przesyłke zapłaciłem za 2 płyty 15 PLN, sprzedajacy zwrócił mi za płytę, na moja uwagę ze powinien też zwrócic za przesyłkę drugiej (przesyłka tylko jednej płyty - 11 PLN) zaczęły sie narzekania, że zwróci nie 4 tylko 2,50 ponieważ zmieniła sie cena wysyłki, ja z kolei piszę mu ,że przecież w opisie aukcji jest że wysyłka 11, więc powinien zwrócić 4,
ostatecznie zwrócił 3,5
niby tylko 50 groszy ale generalnie chyba negatyw się należy
tak dla osztrzeżenia sprzedający to KamilGS, najlepiej omijać z daleka niestety.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 20:51 przez Zbyszek76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#581

Post autor: krolix »

Przyciąć 50 groszy, ale przyciąć. Brak słów.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#582

Post autor: kielek »

krolix pisze:Przyciąć 50 groszy, ale przyciąć. Brak słów.
No właśnie. Typowo polskie cebulactwo byle by wyjść na swoje.Negatyw się należy nie za te grosze,ale dla zasady,choć znając życie i Allegro to zaraz poleci zwrotny...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#583

Post autor: blispx »

A niech sobie leci, ja przeglądając komentarze nigdy nie zwracam uwagi na zawistne zwrotki, większość normalnych pewnie także

Tępić gady jak tylko się da!!! 8-)

edit
Nadchodzą duże zmiany w działaniu Allegro
Największe zmiany będą dotyczyć jednej z kluczowych części Allegro, czyli komentarzy i ocen. Oceniać będą tylko kupujący (sprzedawcy stracą tę możliwość) i skrócony zostanie okres zbierania ocen oraz znikną stopnie neutralne. Dzięki temu kupujący będą mogli korzystać z bardziej przejrzystego systemu opiniowania jakości obsługi sprzedających.
i luz to się teraz negsy posypią że ho ho i nie będzie zmiłuj 8-)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
katar
Posty: 224
Rejestracja: 12 sie 2012, 00:00
Gramofon: SL-1900
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#584

Post autor: katar »

Witajcie, po czasie wracam do kompletowania kolekcji winyli. Niestety, nadziałem się.

45rpmrecords

Przestrzegam o tyle, że ma zero komentarzy negatywnych więc i ja się skusiłem na zakupy. Mój błąd polegał na tym, że przesłuchałem dwie płyty z 4 zamówionych. Jedna z nich niestety smaży jak ta lala. Niestety okazało się to po fakcie wystawienia komentarzy - miałem około 40 innych pozycji CD i winyli więc z automatu wyszedłem z założenia, że pozostałe dwie będą w takim samym stanie. Dodatkowo jedna z pozycji zamówionych na allegro w ogóle nie dotarła na szczęście pieniądze zostały zwrócone.

Podsumowując, napisałem wczoraj maila do sprzedawcy z zaistniałą sytuacją, rozumiem, zero komentarzy powinno świadczyć o uczciwości. W takiej sytuacji każdy porządny sprzedawca zaproponowałby rabat/zwrot/inny rodzaj rekompensaty. Niestety głowa w piasek, zero odpowiedzi, zero słowa przepraszam etc.

Płyta była opisana jako NM

Albo ktoś jest uczciwy albo nie, w moim przypadku spalona miejscówka.

Po odsłuchu wymyłem płytę w myjce knosti z ich fabryczną mixturą - niestety nie pomogło.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#585

Post autor: blispx »

katar pisze:Płyta była opisana jako NM.
ile żeś za nią zapłacił?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ