Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#556

Post autor: slawek »

Witam ,czy ktoś może kupował płyty w sklepie Vinylgold jeżeli tak to czy wszystko było w porządku ?Pytam bo tydzień po terminie dostawy nie mam płyt i nie mogę się z nimi w żaden sposób skontaktować .
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#557

Post autor: cooledit »

Płyt tam nie kupowałem ale bodajże raz koncentrat do myjki i nie było problemu.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#558

Post autor: Myszor »

slawek pisze:Witam ,czy ktoś może kupował płyty w sklepie Vinylgold jeżeli tak to czy wszystko było w porządku ?Pytam bo tydzień po terminie dostawy nie mam płyt i nie mogę się z nimi w żaden sposób skontaktować .
Pewno obsuwa przez święta. Ponoć w Belgii kurierzy sparaliżowani bo ludzie boją się chodzić do centrów handlowych (zamachy) i wszystko przez net łykają.
Awatar użytkownika
vinylfan
Posty: 755
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:38
Gramofon: Dual CS 460

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#559

Post autor: vinylfan »

Myszor pisze:
slawek pisze:Witam ,czy ktoś może kupował płyty w sklepie Vinylgold jeżeli tak to czy wszystko było w porządku ?Pytam bo tydzień po terminie dostawy nie mam płyt i nie mogę się z nimi w żaden sposób skontaktować .
Kupowałem, ale już nie kupuję. Raz - za drogo. Dwa - gdy ostatnio zamawiałem płytę, to nie mogłem się doczekać realizacji zamówienia. Zero kontaktów e-mailowych, telefonów nikt nie odbierał, żadnych wyjaśnień. Na szczęście zwrócili mi pieniądze za niezrealizowane zamówienie. Raczej nie polecam tego sklepu.
Gramofony:Dual CS 460 + Ortofon OM 10, Unitra G-620 Fryderyk + AT-95E
Odtwarzacze CD: Denon DCD 1500 AE, Technics SL-PG 500A,
Wzmacniacze: Denon PMA 1500AE, Technics SU-V45A,
Kolumny głośnikowe: KEF Q700, Tannoy Mercury 7.4
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#560

Post autor: slawek »

To tak jak w moim przypadku zero kontaktu,ale jest nadzieja że pieniądze zwrócą .
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#561

Post autor: kijek »

Panowie, pragnę was ostrzec przed sprzedawcą Vinylowy_raj. Chyba wszystkie woluminy, które sprzedaje, opisuje jako "stan doskonały", "gratka dla kolekcjonera" i inne pierdoły.
Parę dni temu skusiłem się na zakup Fleetwood Mac - Live, bowiem ich oferta wydała mi się najlepszą na Allegro (stan oczywiście doskonały). Niestety, krążki które do mnie dotarły, były dalekie od tego stanu. Na pierwszy rzut oka co najwyżej G. Płyty były zakurzone, jakieś takie brudne. Po umyciu na jaw wyszły niezliczone rysy, w tym parę głębokich. Całe szczęście nie wpływają one znacząco na odsłuch. Ostatecznie płyta to VG.
Co ciekawe, sprzedawca umożliwia zwrot zakupionego towaru, jednak pisze również:
"Jednocześnie zgodnie z art.38 pkt.9 ww. ustawy, prawo odstąpienia nie przysługuje w odniesieniu do umów w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe (podlegające ochronie praw autorskich) dostarczone w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu."
W związku z tym płyty otrzymujemy w zaplombowanym opakowaniu :)
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#562

Post autor: klin »

kijek pisze: Panowie, pragnę was ostrzec przed sprzedawcą Vinylowy_raj. Chyba wszystkie woluminy, które sprzedaje, opisuje jako "stan doskonały", "gratka dla kolekcjonera" i inne pierdoły.
Taaaaaaak miałem przyjemność :D vinylowy_raj / piece_of_vinyl / vinylowe_delicje itd... Ale cholera czasem mnie kusi żeby znowu od nich kupić, bo czasem mają bardzo fajne rzeczy w niezłych cenach, tylko że stan/jakość są mocno losowe :think:
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#563

Post autor: cooledit »

Jakoś nie miałem problemów z płytami od niego. Fakt, że nie analizowałem dokładnie opisu ze stroną wizualną płyty. Najważniejsze, że nic nie trzeszczało, smażyło a już nie daj boże przeskakiwało. Ale to było dobre 5 lat temu jak ostatnio u gościa kupiłem jakieś płyty.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#564

Post autor: kielek »

Sprawa "zagłębia gorzowskiego" był wałkowana niejednokrotnie na tym forum i nie tylko na tym ;) Konkluzja jest taka ,że jak ktoś lubi ryzyk fizyk to może u nich kupować reszta może dać sobie spokój :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#565

Post autor: darkman »

A to nie z Łodzi ten sklep?
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#566

Post autor: RCOM2180 »

kijek pisze:Co ciekawe, sprzedawca umożliwia zwrot zakupionego towaru, jednak pisze również:
"Jednocześnie zgodnie z art.38 pkt.9 ww. ustawy, prawo odstąpienia nie przysługuje w odniesieniu do umów w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe (podlegające ochronie praw autorskich) dostarczone w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu."
W związku z tym płyty otrzymujemy w zaplombowanym opakowaniu :)
Ale chodzi o to, że cała paczka jest zaplombowana czy płyty są w jakimś zaplombowanym worku w paczce (albo używki ponownie foliowane?)? Ten artykuł z ustawy może raczej dotyczyć tylko płyt (nośników) nowych, zafoliowanych? W przypadku gier spotkałem się z czymś takim i chodziło o nowy towar właśnie.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#567

Post autor: Dragant »

Sam kupiłem od nich kilka pozycji. I jak to określił wcześniej klin
klin pisze: stan/jakość są mocno losowe
. Muszę się z tym zgodzić. Na 5 pozycji, 2 nadają się do odtwarzania, a pozostałe... cóż - pozostawiają wiele do życzenia i do stanu "doskonałego
im daleko. Nie bawiłem się w zwroty i dochodzenie "swego" bo za wszystkie pięć płyt zapłaciłem 70-80zł.
Osobiście - nigdy więcej. Szkoda nerwów.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
kijek
Posty: 186
Rejestracja: 10 sty 2016, 15:42
Gramofon: Pioneer PL-112D

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#568

Post autor: kijek »

RCOM2180 pisze:Ale chodzi o to, że cała paczka jest zaplombowana czy płyty są w jakimś zaplombowanym worku w paczce (albo używki ponownie foliowane?)? Ten artykuł z ustawy może raczej dotyczyć tylko płyt (nośników) nowych, zafoliowanych? W przypadku gier spotkałem się z czymś takim i chodziło o nowy towar właśnie.
Płyta jest włożona w zwykłą okładkę zewnętrzną, która jest zaklejona holograficzną naklejką i przezroczystą taśmą. W moim przypadku akurat tak niefortunnie to zapakowali, że można było otworzyć bez zrywania plomby. I również wydaje mi się, iż ów artykuł odnosi się do nośników nowych, lub wykonanych na zamówienie. Trzeba by zwrócić się do UOKiK z pytaniem.
Pioneer PL-112D (Shure M75ED) -> Kenwood KR-5200 -> Grado SR60e
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#569

Post autor: blispx »

Chodzi o to że w ustawie nie ma nic o tym czy jest to nośnik nowy czy używany, jest to bubel prawny i sprzedający świadomie i z premedytacją z tego korzysta. Idąc tropem toku myślenia ustawodawcy to po rozpakowaniu może brakować płyty (będzie sama okładka) i także nie można odstąpić od umowy

Nie rozumiem po jaką cholerę w ogóle od takich kupujecie, parcie na dobrą cenę? na bajki w opisie? Kiedyś sobie z ciekawości przeglądałem opinie wystawione panu X przez pana Y to było tego 20 sztuki negatyw, ale dalej u niego kupuje.. jak w czeskim filmie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#570

Post autor: motown »

W sumie nie bardzo wiem czy dobry temat i czy wzmianka o tych panach się wcześniej pojawiła (nie znalazłem). Może to jeszcze nie oszustwo, raczej na żarty to jakieś wygląda (takie mało śmieszne), jednakowoż warto przestrzec, by ktoś mało zorientowany się nie nadział..

Otóż, przeglądałem płyty na alledrogo. No i drogo jest. Nic się nie zmieniło ;]
ALE... nagle zrobiło się absurdalnie drogo. Myślę, wzrok już nie ten albo może jedna szklanka okowity za dużo.. ale nie! widzę dobrze! Ktoś świadomie ustawił takie ceny i nie jest mu wstyd! Ktoś jest tak właśnie bezczelny, prymitywny i chciwy! I chce nowicjuszy wydymać! No aż dostałem wzburzenia żółci!

Mowa o użytkownikach bookstreet z Kalisza i Studentgryf z Gryfina.
Dwa tylko przykłady, bo mnie serce boli...

bookstreet: Biały Album The Beatles - cena 999,99 zł (normalna cena to okolice 100 zł) [link]
Studentgryf: Box The Beatles - cena 2 484,99 zł (gdzie normalnie nówka chodzi po 1400 zł) [link]


Ja wiem, można sprzedawać wszystko i za cenę dowolną, no ale bez przesady...
Ja się poczułem dotknięty i podzieliłem się z Wami moim oburzeniem.
Bojkotować i omijać łukiem szerokim takich pętaków!
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
ODPOWIEDZ