Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#541

Post autor: KUTI »

klin pisze: A i bez gramofonu jakoś tak smutno pić :(
Klin, ja na urlop wybrałem się z :lol:
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#542

Post autor: klin »

No nie...jak już na delegacje w hotelach będę się checkował z gramofonem pod pachą to... :dance:
sharan
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2014, 12:17

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#543

Post autor: sharan »

http://allegro.pl/show_item.php?item=6428769374
W niedziele zakupiłem płytę od tego sprzedawcy,a dzis przsyła mi emaila,że nie może znależć płyty i,że mam sobie coś innego wybrać w tych pieniążkach.Masakra.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#544

Post autor: darkman »

Sytuacja dość kuriozalna rzeczywiście, ale może się zdarzyć. Choć nie powinna.

Natomiast chciałem zapytać co w tym widzisz nieuczciwego?
Zaordynuj zwrot kasy i po sprawie. Chyba, że czujesz się oszukany/na, nagiągnięty/ana, poniżony i pomówiony, a kasa wymaga zwrotu utraconych korzyści, bo szmalec mogłeś/aś w tym czasie zainwestować dobrze w np akcje programu 500+ na rynku amerykańskim lub bezpośrednio tokijskiej giełdzie.
W takim wypadku idź z tym do sądu i wygraj. Roszczenie będzie na pewno rozpatrzone lege art.
sharan
Posty: 71
Rejestracja: 27 kwie 2014, 12:17

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#545

Post autor: sharan »

Czuje sie oszukany.Przez zakupem zadałem pytanie o faktyczny stan płyty.Odpowiedz była taka,że pan trzyma przed sobą tę płytę i ocenia ją na EX+.Więc dlaczego jak ją kupiłem po 2h,okazało się,żę nie może płyty znależć ?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#546

Post autor: darkman »

sharan pisze:Czuje sie oszukany.Przez zakupem zadałem pytanie o faktyczny stan płyty.Odpowiedz była taka,że pan trzyma przed sobą tę płytę i ocenia ją na EX+.Więc dlaczego jak ją kupiłem po 2h,okazało się,żę nie może płyty znależć ?
OK, dla mnie sprawa jasna. Ściemniacz i naciągacz. Ustal z kim rozmawiałeś/pisałeś i rozpocznij procedurę, stosowną.
Moim zdaniem masz rację.
suedehead
Posty: 14
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:49

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#547

Post autor: suedehead »

krolix pisze:
paulus60 pisze: Sądzę, że to raczej incydentalny przypadek. Na ponad 22 tys. transakcji zakończonych pozytywnymi komentarzami jest tylko 5 negatywnych i 18 neutralnych.
Inna sprawa, że fatalnie się zachowali nie uwzględniając reklamacji. Swego czasu też kupiłem fabrycznie nową, zafoliowaną i pachnącą fabryką płytę, która po rozpakowaniu okazała się być wadliwa. Z jednej strony było szerokie na 2 cm wgłębienie, skutkujące przeskakiwaniem igły i trzaskami przez ok. 1,5 minuty. Pomogło zwiększenie nacisku. Ostatecznie odstąpiłem od reklamacji (niska cena). Takie przypadki były, są i będą. Czasem mam wrażenie, że handlujący kupują jakieś "wybrakowane" serie, które mimo że zafoliowane, chyba oficjalnie nie opuściły bram tłoczni lub też były rozdawane za darmo. Może w tym przypadku (podobnie jak i w moim) też tak było.
Nie no, skoro mają 22 000 transakcji i tylko 5 negatywów to nie mogą specjalnie kupować żadnych wybrakowanych wersji. :) Problem tkwi w jakości współczesnych wydań. Wiele ma kiepski mastering i nędzną jakość tłoczenia. Dotyczy to zarówno dużych wytwórni jak i tych bardzo małych. Płyty kiepsko brzmią, często trzeszczą, mają różne skazy. Oczywiście nie powinno to zwalniać sprzedającego od wymiany płyty czy zwrotu pieniędzy.
Ja mam z nimi dobre doświadczenia. Wymienili bez problemu uszkodzony egzemplarz.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#548

Post autor: Dante »

Uwaga na sprzedającego leszku1962.
Kupiłem od niego przedwzmacniacz Fisher CC 3000.
Opis aukcji - stan jak nowy i sprawny technicznie. Sprzęt miał wetknięte oryginalne zaślepki rca, wszystko cacy.
Do mnie dojechał zasikany przez koty, pordzewiały w środku i z martwym jednym kanałem. Na każdym źródle to samo, a sekcja phono ledwo co się odzywała. Porysowany i generalnie jakbym go rozkręcił, to nie byłbym zaskoczony, że w środku rośnie mech.
Grzecznie opisałem co dolega urządzeniu, oraz że chcę zwrócić urządzenie zaznaczając, iż jest uszkodzone więc w mojej ocenie nie zachodzi zwykłe odstąpienie od umowy lecz niezgodność przedmiotu z umową. Nie ukrywam - licząc na zwrot za przesyłkę choć w jedną stronę.
W odpowiedzi otrzymałem informację, że mam urządzenie odesłać.
Podałem numer konta do zwrotu itepe. No i się zaczęło...
Dostałem od allegro zapytanie, czy odstępuję od umowy bo sprzedający wystąpił o zwrot prowizji(sic!). Stwierdziłem zgodnie z prawdą, że nie, bo dla mnie ma miejsce procedura rękojmi a nie moje płaczki, bo mi się przedwzmacniacz znudził.
Dostałem mail, że otrzymam od sprzedającego zwrot, ale pomniejszony o 13,50 zł (prowizja), bo mu allegro nie oddało i będzie się z nimi procesował, a wszystko to nastąpiło z mojej winy. Jeśli allegro mu odda pieniądze, to mi przeleje te 13,50 zł...
Oczywiście o zwrocie za przesyłki w obie strony (prawie 50 zł) nie ma mowy. Dlatego postanowiłem napisać Panu rekomendację ode mnie - omijać druciarza.
Zaświeciła mi się lampka ostrzegawcza oglądając co sprzedaje. Widziałem, że większość przedmiotów jest wyciągnięta z abysalu kontenera na śmieci, lecz liczyłem, że może ten Fisher dryfował po powierzchni. Nie, to był błąd.
Awatar użytkownika
krzysius1978
Posty: 92
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#549

Post autor: krzysius1978 »

Witam, chciałem przestrzec użytkowników, przed niejakim Feliksem Kruegerem, oszust sprzedający na allegro, facet jest z Berlina a przynajmniej tak podaje. Po dogłębnej analizie wiem, że już miał zablokowane konto pod nazwą "audio extasa", sklep z rzekomo idealnie zachowanym sprzętem audio.
Zakupiłem gramofon Technics SL-QL 1 http://archiwum.allegro.pl/oferta/techn ... 42998.html
gramofon za 730 zł miał być w stanie kolekcjonerskim, otrzymałem śmiecia naprawianego kilkukrotnie, w stanie agonalnym, nie działającego!
Zdjęcia na aukcji retuszowane, paczkę natychmiast odesłałem, sprzedający jej nie odebrał gdyż okazało się, że nikt taki pod wskazanym adresem nie istnieje. Paczka wróciła do mnie, sprzedający nigdy się ze mną pomimo wielu prób nie skontaktował. Sprawę zgłosiłem na policję, policja przekazała prokuraturze. Po kilku tygodniach otrzymałem pismo, że zarówno policja jak i prokuratura nie widzi jakichkolwiek znamion przestępstwa w mojej sprawie. Jak widać allegro zupełnie nie weryfikuje sprzedawców, konto może założyć kto chce i oszukiwać do woli. Jedyne co zrobili to podobno ograniczyli konto temu człowiekowi ale jak to wygląda w praktyce, nie mam zielonego pojęcia.
Gramofon rozleciał się już podczas przesyłki, śrubki były tyle razy wykręcane, że po prostu po drodze wyleciały bo już nie mają się czego trzymać. Sparciałą guma na talerzu, została przyklejona klejem do szyb (stąd też na zdjęciach w aukcji płyta na talerzu żeby nie było tego widać). Gramofon generalnie śmietnik, próbowałem go podłączać ale tylko coś terkocze, widać, że to złom wart co najwyżej 100 zł na częsci.
Panowie i Panie-zapamiętajcie dobrze-Feliks Krueger, bądź Audio Extasa. O tym człowieku jest sporo wzmianek w necie, na temat jego oszustw, również w Niemczech. 730 złotych wyrzuciłem w śmietnik-być może dzięki mojemu postowi uda się ograniczyć beztroskie działania oszusta jak również allegro, które niestety zostawiło mnie na lodzie...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#550

Post autor: Wojtek »

krzysius1978 pisze: że już miał zablokowane konto pod nazwą "audio extasa"
Właśnie zacząłem się zastanawiać dlaczego nie widzę jego aukcji u nas. Na eBay chyba nadal funkcjonuje.

Z tego co pamiętam to gość operuje ze Szczecina, a Berlin to przykrywka.

Dzięki za ostrzeżenie i współczuję przebojów z oszustem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#551

Post autor: trafalgar »

Przyłączam się do "kondolencji".Nie zapaliła Ci się czerwona lampka ,gdy wiedziałaś że ma zablokowane konto?No chyba że nie wiedziałeś.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#552

Post autor: cooledit »

Szczere wyrazy współczucia z tak ogromnej straty nerwów z tym związanych.
krzysius1978 pisze: Jak widać allegro zupełnie nie weryfikuje sprzedawców, konto może założyć kto chce i oszukiwać do woli
Ale tak dla ścisłości to dodam, że pracownicy z Allegro nie są w stanie zweryfikować każdego handlarza, a już tym bardziej przy zakładaniu konta, jeśli nie mają sygnałów od kupujących. Dopiero po takich informacjach mogą podjąć kroki. Sam się kilka razy niestety naciąłem i nie winię za to pracowników Allegro. Zawsze istnieje ryzyko. Niestety :(
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#553

Post autor: olsza84 »

Kurde czy wszyscy handlarze padliną elektroniczną wywodzą się ze Szczecina? :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
krzysius1978
Posty: 92
Rejestracja: 29 cze 2014, 14:02
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#554

Post autor: krzysius1978 »

Nie wiedziałem, że ma zablokowane konto, dopiero potem zacząłem szukać i szperać. Facet udaje nieporadnego niemca, pisał do allegro łamaną polszczyzną, bardzo mi się spodobał ten gramofon, gościu miał same pozytywne komentarze, oferował skrajnie bardzo dobrej, wysokiej jakości sprzęt. W tej chwili ma ograniczenia na koncie-nie może wystawiać nowych przedmiotów; podobno wcześniej kilku ludzi w Niemczech oszukał i policja też nic nie zrobiła, gdyż były to oszustwa na "małą skalę".
http://www.audiostereo.pl/oszust-na-gie ... e__st__300
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#555

Post autor: kielek »

Swego czasu sporo ludzi u niego kupiło sprzęty i było ok.,choć jakieś kiedyś przewały robił pod różnymi loginami.
ODPOWIEDZ