Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#271

Post autor: slawek »

Miałem z nimi kłopot ,realizacja zamówienia trwała długo przysłali mi w końcu CD zamiast LP. Nie można było znaleźć z nimi żadnego kontaktu dopiero jak założyłem spór na Allegro odezwali się i po długim czasie(około miesiąca) zamienili mi CD na LP. Myślę że trzeba omijać ten sklep z daleka.
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#272

Post autor: ROCHO »

ŚWIETNY SONY TA-F555ES II mk2 klasyk MOC VINTAGE
"Wzmacniacz po przeglądzie i czyszczeniu, smarowaniu przełączników i potencjometrów. Nic nie nie trzeszczy kanały równe bas głęboki.
Wzmacniacz jest w 100% sprawny i utrzymany w dobrym stanie co pokazują zdjęcia w aukcji.
Wzmacniacz technicznie sprawny jest w 100% w bardzo ładnym stanie wizualnym. Dajemy 1 miesiąc gwarancji!"


Tak napisał w opisie sprzedawanego przedmiotu.

W środku zasyfiony,kable oblepione żywicą.Wkręty mocujące pokrywę były nie od niego , chociaż to mało znaczące. Nie jedno przeżył ten wzmacniacz.
Jak zadzwoniłem to powiedział, że u niego grał przez rok, później, że remont miał i jak robili mu ścianę to kurzyli a on nie miał gdzie go schować.Ciężko było się dogadać.Nie dał dojść do głosu.
Podłączyłem wczoraj grał ( krótko bo było już późno i przeziębienie mnie bierze więc odpuściłem),dzisiaj po każdym włączeniu myślałem, że kolumny mi spali.Taki huk był. Do tego dźwięk, 3-4 sek dochodzący z niego jak by tzw" terkotki" po włączeniu.Nie wiem co mogło być przyczyną. Spakowałem go i odesłałem kurierem. Czekam na zwrot pieniędzy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#273

Post autor: Wojtek »

Zapomniałeś napisać kto to taki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#274

Post autor: zbyszek1982 »

Syf syfem, ale nie wszystkie wzmacniacze mają układ opóźnionego załączania kolumn. Stąd to uderzenie przy włączaniu.
adler
Posty: 127
Rejestracja: 22 lip 2014, 20:04
Gramofon: Dual 604

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#275

Post autor: adler »

No ale ten soniacz to to zabezpieczenia posiada na pewno.
Dual CS604
Dj pre2
Rotel Rcd-951
Krell KAV300i
Heco celan xt501
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#276

Post autor: chudy_b »

zbyszek1982 pisze:nie wszystkie wzmacniacze mają układ opóźnionego załączania kolumn.
Myslę, że ten model ma. Tylko czy sprawny? Wygląda na to, że ten wzmacniacz grubo się posypał. Szkoda, że został tak szybko odesłany. Warto było sprawdzić, czy miał wymieniane tranzystory mocy. Jesli tak, to bardzo prawdopodobne, że dostał podróby. Takie coś potrafi paść nawet wyłączone ;) :D
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#277

Post autor: ROCHO »

zbyszek1982 pisze:układ opóźnionego załączania kolumn
Tak to prawda.Po włączeniu trzeba było odczekać aby dioda z czerwonego koloru przeszła na zielony.Te tykanie nie za każdym razem się pojawiało.
zbyszek1982 pisze:Stąd to uderzenie przy włączaniu.
Ale aż taki huk ? Przy każdym włączeniu ?

Z zewnątrz widać, że przeżył nie jedno, w środku też nie wyglądał ciekawie.Proszę nie zrozumcie mnie źle, że wzmacniacz z roku '85 ma wyglądać jak nowy z salonu. Ale bałem się, że to co zobaczyłem w środku to on nie wytrzyma długo. Szkoda bo wizualnie mi się podobał bardzo.Muzykalnie też niczego sobie w stosunku do mojego Pioneera A66X, który jest też z '85 r a wygląda lepiej. Dać go do porządnego przeglądu,wyczyścić, wymiany podzespołów, które by można wymienić i gra.Ale to kosztuje.Więc i cena wzrośnie wzmacniacza.
Wojtek pisze:Zapomniałeś napisać kto to taki.


Czekam na zwrot pieniędzy.Wystarczy zmienić opis sprzedawanego przedmiotu, trochę prawdy jak to wygląda. Na pewno znajdzie się kupujący.
Ostrzegano mnie przed tym sprzedającym, że nie pewny.Nie można wszystkich jedną miarą mierzyć.
Załączniki
2015-02-24 12.00.58.jpg
wyczyściłem w środku
wyczyściłem w środku
2015-02-24 12.01.14.jpg
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, 15:42 przez ROCHO, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#278

Post autor: Wojtek »

Dopóki nie podasz nazwy sprzedającego, dopóty te wpisy nie mają sensu z perspektywy tematu dyskusji. "Anonimowy ktoś" był nieuczciwy.
To czy dostaniesz zwrot czy nie ma tu chyba znikome znaczenie. Zwrot Ci się należy zgodnie z prawem jeśli nie minęły 2 tygodnie od odbioru towaru.
ROCHO pisze:Ostrzegano mnie przed tym kupującym, że nie pewny.
Kupujący to Ty, z tego co zrozumiałem ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#279

Post autor: ROCHO »

Wojtek pisze:Kupujący to Ty, z tego co zrozumiałem
Przepraszam, błąd poprawiony.

Sprzedający z allegro to hurtszkolny_pl
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#280

Post autor: ROCHO »

Dzwonił, że może wymienić mi na inny model SONY TA-F555ES http://www.thevintageknob.org/sony-TA-F555ES.html
Jest trochę porysowana góra,brak Y co widać na zdjęciu ale w lepszej kondycji środek.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#281

Post autor: Waluch »

Ja bym odpuścił tego sprzedającego, wygląda na to ,że ma zbieraninę z niemieckich śmietników. Szkoda nerwów. Niech oddaje Ci kasę i tyle. Wzmacniacza 'poszukaj' u innego sprzedawcy.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#282

Post autor: kielek »

Popieram Walucha. Oberwuję nieraz towary tegoż sprzedawcy i faktycznie nick wybrał sobie adekwatny :-)
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#283

Post autor: ROCHO »

Wielkie dzięki Waluch i Kielek za radę.
Gość pisze do mnie i dzwoni, że wymieni mi na ten drugi model bo możliwe, że ja coś zrobiłem podczas rozbierania. Musi go sprawdzić i wtedy zdecyduje.
Awatar użytkownika
PiotrekZPłocka
Posty: 55
Rejestracja: 11 lut 2015, 14:02
Gramofon: C.E.C. 8002
Lokalizacja: Płock

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#284

Post autor: PiotrekZPłocka »

Dla mnie krętacz.
Szanuj zdanie innych, ale przede wszystkim szanuj siebie.

MOJA KOLEKCJA WINYLI
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#285

Post autor: ROCHO »

Odpisałem mu, że zdjąłem tylko pokrywę w celu przedmuchania z kurzu i oczekuję na zwrot pieniędzy. Odpisał mi teraz, że uszkodziłem. 20 min temu dzwonił, że u niego grał z wiele lepszymi kolumnami i działało.
ODPOWIEDZ