Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ModusOperandi
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Nienack
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#226

Post autor: ModusOperandi »

No - jest lipa - w sumie Massive Attack - Heligoland kosztował mnie już 749 PLN :cry:

Fakt, że wygląda na legalny interes - dlatego liczę, że odzyskam kwit.
Dzwoniłem, wysyłałem @ - nic z tego - kontakt całkowicie zerowy, choć sygnał w telefonie jest.
Próbowałem z paru telefonów oraz z kont znajomych - każdorazowo brak kontaktu...

Ogólnie nie mam szczęścia z tym albumem. Za to co do tej pory umoczyłem, kupiłbym już powiedzmy w 'normalnej' cenie na discogsie - o ile to nie okaże się wystrzałem...
Zasadniczo... to ona słuszna jest... ta koncepcja...

Sony TA-FA1200ES
Sony SCD-XA1200ES
Sony PS-X4
Dali Evidence 470

http://www.discogs.com/user/Ricard-Von- ... collection
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#227

Post autor: kielek »

Opinia na temat sklepu jest jedna tylko i nie na temat płyt a komiksu,ale potwierdza to co się tam dzieje:
NIE KUPUJCIE W KULTUROPOLIS
Opinię napisał(a) Mateusz dnia 09.08.2013 r.
Nie Kupujcie tam, sklep jest jednym wielkim OSZUSTWEM, Zamówiłem komiks za 377 zł w lutym. Do tej pory go NIE OTRZYMAŁEM!! Przesyłkę wysłali kurierem, do mnie przesyłka nie dotarła. Najśmieszniejsze jest to, że na początku tłumaczyli się, że dostali fakturę ze sklepu, ale NIE MAJĄ NR PRZESYŁKI, oraz, że NIE MAJĄ kontaktu z firmą kurierską. Pierwszy miesiąc kontakt był ze sklepem, ale kiedy zacząłem domagać się zwrotu pieniędzy KONTAKT USTAŁ. Od 4 miesięcy NIE MAM KONTAKTU ze sklepem. NIKT NIE ODPISUJE NA moje maile. OKRADLI mnie z 377 złotych. [...]. Jak macie okazję omijajcie ten "PSEUDO-SKLEP" z daleka
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#228

Post autor: Reymont »

Poważna firma Kulturopolis. Enjoy :lol:
Kulturopolis Ltd. Co..jpg
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#229

Post autor: krolix »

kielek pisze:Opinia na temat sklepu jest jedna tylko i nie na temat płyt a komiksu,ale potwierdza to co się tam dzieje:
NIE KUPUJCIE W KULTUROPOLIS
Znajdzie się jeszcze kilka opinii, m.in. na stojącym od ponad pół roku odłogiem FB firmy: https://www.facebook.com/pages/Kulturop ... 31?fref=ts
Awatar użytkownika
ModusOperandi
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2013, 19:43
Lokalizacja: Nienack
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#230

Post autor: ModusOperandi »

Sprawa została zgłoszona na policji. Otrzymałem zwrot wpłaconej kwoty. Tak czy siak - odradzam zakupy w kulturopolis.pl - po co się denerwować?
Zasadniczo... to ona słuszna jest... ta koncepcja...

Sony TA-FA1200ES
Sony SCD-XA1200ES
Sony PS-X4
Dali Evidence 470

http://www.discogs.com/user/Ricard-Von- ... collection
korrus
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2014, 10:12
Gramofon: Roadstar RS-5750
Lokalizacja: Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#231

Post autor: korrus »

Witam. Czy ma ktoś doświadczenia ze sprzedawcą Vinylowe_Delicje ? Kupiłem u niego jedną płytę opisaną jako stan doskonały czyli jak mniemam wg odpowiedniej nomenklatury Ex. Jeszcze jej nie słuchałem bo jest koszmarnie brudna. Jak ją umyję to będę mógł napisać coś więcej.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#232

Post autor: JacK »

Znany handlarz występujący na allegro pod kilkoma nazwami, którego naczelną zasadą jest kupić tanio sprzedać drogo... czyli allegrowa handlarska norma.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
korrus
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2014, 10:12
Gramofon: Roadstar RS-5750
Lokalizacja: Łódź

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#233

Post autor: korrus »

Czyli w sumie nie za bardzo polecasz? Kupowałem już u kilku sprzedawców i płyty zazwyczaj były czyste a ta jest tak brudna że na talerz jej nie położę przed myciem. Zastanawiam się w związku z tym na jakiej podstawie była oceniana bo chyba nie na słuch.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#234

Post autor: zbyszek1982 »

Aż dziwne, że nie trafiłeś w necie na opinie o tym sprzedawcy (Chyba, że nie szukałeś). Nie warto u nich kupować bo sprzedają zniszczone i brudne płyty, a jak będziesz próbował reklamować to zwalą winę na listonosza i jeszcze dostaniesz odwetowego negatywa. Szkoda czasu i nerwów na zakupy w winylowych delicjach, rajach i czym tam jeszcze.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 155
Rejestracja: 06 sie 2013, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#235

Post autor: d-t-x »

Nawet w tym wątku była już mowa o Vinylowych Delicjach i jego klonach.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41628
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#236

Post autor: Wojtek »

korrus pisze:Zastanawiam się w związku z tym na jakiej podstawie była oceniana bo chyba nie na słuch.
Mało który winylowy handlarz czy sklep odsłuchuje cały swój towar. Warto o tym pamiętać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Klimek
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2011, 14:01
Lokalizacja: Norway

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#237

Post autor: Klimek »

zbyszek1982 pisze: a jak będziesz próbował reklamować to zwalą winę na listonosza i jeszcze dostaniesz odwetowego negatywa
Jeśli będziecie się bać wystawiać negatywy z powodu ewentualnego "odwetowego negatywa" to nigdy nie będzie lepiej z oceną stanu płyt. Takie moje zdanie.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#238

Post autor: zbyszek1982 »

Klimek pisze:Jeśli będziecie się bać wystawiać negatywy z powodu ewentualnego "odwetowego negatywa" to nigdy nie będzie lepiej z oceną stanu płyt. Takie moje zdanie.
Jeszcze lepiej jest nie kupować u takich nierzetelnych sprzedawców, wtedy nie trzeba wystawiać negatywów. Akurat ten, o którym mowa jest ponoć wyjątkowo perfidny. Pomijam już, że możliwość wystawiania negatywów na allegro przez sprzedawców jest jakimś kompletnym absurdem. Płacąc za przedmiot i przesyłkę wypełniam swoją część umowy, tyle w temacie. Sprzedawca nie powinien mieć możliwości wystawienia komentarza innego niż pozytywny w takim wypadku. Na eBay'u winylowe delicje/raje itd już by dawno popłynęły, bo tam nie ma takich cyrków.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 155
Rejestracja: 06 sie 2013, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#239

Post autor: d-t-x »

A ja założyłem sobie drugie konto, tylko do kupowania płyt i mam serdecznie gdzieś te odwetowe komentarze. Inną sprawą jest, że dawno już nie miałem podstaw ku temu, aby takowy komentarz wystawić - zauważyłem, że 80% zakupów robię u tych samych, około 8 - 10-ciu sprzedawców, z którymi nie mam problemów.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1673
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#240

Post autor: Michal35 »

d-t-x pisze:zauważyłem, że 80% zakupów robię u tych samych, około 8 - 10-ciu sprzedawców, z którymi nie mam problemów.
I oto chodzi. Tylko najpierw trzeba kupić kilka zniszczonych płyt aby w końcu trafić na dobrych sprzedawców.
A swoją drogą kupiłem kiedyś sprzęt który okazał się zniszczony. Po kontakcie ze sprzedawcą oddał część kasy a ja ze sprzętem poleciałem do naprawy RTV. Tak że można się dogadać.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
ODPOWIEDZ