Uczciwość sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Uczciwość sprzedawców online

#31

Post autor: motomis »

Sprzedający Tomasz66678 (195) na allegro , kupiłem płytę i przez jego pazernosc wysłał listem poleconym za 6,20 a w aukcji list polecony10 zł , przez co przesyłka została awizowana i otrzymałem płyte po 2 tygodniach dzieki moim interwencją , poza tym w aukcji koperty na 2 szt płyty były całe , a ja otrzymałem porozrywane 1 szt do wyrzucenia , gdy pisałem 5 dni do niego nic nie odpisał , widze ze na 5 gwiazdek w kazdej kategori ma od 4, do 4,9 max , nie wiem czy mam mu negatywa wystawic ? Napisałem by wysłał nowe kopert lub zapłacił 10 zł na moje konto za te wszystkie akcje , i bedzie po sprawie.Juz nie odpisał , a dzwoniłem do niego 2 razy jak zagineły płyty a on ani razu !!! Jąkał sie za to zabawnie delkiatnie pisząc .
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Uczciwość sprzedawców online

#32

Post autor: JacK »

Taka pazerność to częsta przypadłość allegrowych sprzedawców. Ja w takim wypadku piszę do sprzedawcy o zwrot nadpłaconej kwoty, zazwyczaj w odpowiedzi dostaję "nic" lub jakieś pokrętne tłumaczenie "że zapomniał" albo "babcia wysyłała". Jak jest uprzejmy to daję drugą szanse, jak nie to wale negatywa i obniżam maksymalnie ocene za wysyłkę i kontakt. Potem dostaję negatywa w rewanżu i propozycje od sprzedawcy że jednak odda mi kase jak zgodzę się skasować negatywy. Ja się niezgadzam dzięki czemu mam już kilka ładnych negatywów które i tak nie przeszkadzają mi dalej kupować.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uczciwość sprzedawców online

#33

Post autor: krolix »

Nigdy nie "czepiam się" stawki za wysyłkę, przy kupowaniu tylko liczę, czy nie bardziej mi się opłaca sprowadzić sobie płytę np. z UK (bo tam często są tańsze, poza tym kupuję wtedy zawsze przynajmniej dwa tytuły). Zdecydowana większość opłat za wysyłkę jest na allegro zawyżona, bo LP można wysłać poleconym już za 4.50 (jeszcze 2-3 tygodnie temu tyle mnie to kosztowało). OK, wysłałem w "recyklowanej" kartonowej kopercie, ale przecież wielu sprzedawców nie używa nowych, specjalnych kopert, często są to wręcz kartonowe kwadraty wycięte z jakiegoś pudła.
Awatar użytkownika
Bergen
Posty: 62
Rejestracja: 23 lis 2011, 22:04
Lokalizacja: Wrocław

Uczciwość sprzedawców online

#34

Post autor: Bergen »

Ciekawy przypadek. Allegrowicz jotmichal - kupiłem u niego płytę. W opisie aukcji "Stan płyty i okładki: IDEALNY! Jak Nowa!".
Tymczasem otrzymałem płytę całkowicie porysowaną i trzeszczącą, z poplamioną okładką.
W odpowiedzi na mojego maila zasugerował że sam mogłem porysować płytę a trzeszczy bo: "Moje płyty NIE SĄ myte (brak prof. sprzętu) - a KAŻDA powinna być myta co jakiś czas (nawet jak tylko stoi na półce)."
Mailowo zaproponował, żebym jutro zwrócił mu płytę jak będzie stał na pchlim targu we Wrocławiu. Zobaczymy.
Fonica G-8010, AT-95E, Audioquest Sidewinder, Onkyo Integra A-8250, AKG K270 Playback
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Uczciwość sprzedawców online

#35

Post autor: vinylpiotrek »

Chcąc płytę porządnie zapakować, szczególnie jeśli jest trochę cięższa sztuka, raczej trudno zmieścić się do 350 gramów.
Za realny koszt wysyłki listem poleconym, trzeba przyjąć 5,10 , priorytet 6,20 (do 500g).
Jednak w przypadku grubych płyt w rozkładanej okładce, można nie zmieścić się w tych granicach.
Obrazek
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Uczciwość sprzedawców online

#36

Post autor: łysy »

Dawno w tym temacie nikt niczego nie dopisał :D . Po komentarzu do postu jednego kolegi na giełdzie o allegro postanowiłem tu coś dodać :D (odnosnie allegro) bo tam mozna często trafić na nieuczciwych sprzedawców. Handluję na allegro już 12 lat i chyba mógłbym napisać o tym poradnik :D . Przeprowadziłem juz kilka oficjalnych sporów i wystawiłem sporo negatywnych komentarzy. Nigdy nie wahajcie się dochodzic swoich praw na allegro i wystawić negatywnego komentarza w obawie że sami taki otrzymacie! W ten sposób nigdy nie wytępicie nieuczciwych sprzedających. Ja mam dwa konta na allegro. Z jednego sprzedaję a z drugiego kupuję. Mam gdzieś ile mam negatywnych komentarzy (wszystkie wystawione w odwecie) na koncie do kupowania, ponieważ tam tylko kupuję. Można mieć kilka kont, regulamin tego nie zabrania. Jeśli poczujesz się potraktowany nieuczciwie, zakładasz oficjalny spór. To oczywiście Tobie zbyt wiele nie da ale tagi gość otrzyma ostrzeżenie od allegro jeśli spór bedzie zasadny. Wystarczy że dostanie takie trzy ostrzeżenia i wylatuje z allegro. Potem zakłada drugie konto i startuje od zera komentarzy i musi znów zapracować na zaufanie.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Uczciwość sprzedawców online

#37

Post autor: łysy »

Do tego co powyżej dodam jeszcze tyle że miałem sytuacje bardzo rózne. Np płytę opisana jako grającą super, która nie nadawała się do położenia nawet na matę gramofonu, gdzie sprzedawca odpisał mi że nie przyjmie zwrotu bo na jego gramofonie a konkretnie adapterze Artur grała doskonale (chyba 25 lat wcześniej :lol: ) po sytuacje gdzie zakupiony towar i zapłacony z przesyłka priorytetową nie został nawet do mnie wysłany przez najbliższy tydzień od zakupu. Można z kimś takim zrobić porządek ale co z tego jak ktoś inny źle potraktowany boi się wystawić odpowiedni komentarz bo sam taki otrzyma. Sposób jest, patrz powyżej :lol:
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
slide
Posty: 51
Rejestracja: 12 sie 2012, 15:58

Uczciwość sprzedawców online

#38

Post autor: slide »

Zakupiłem sobie teraz niedawno na allegro płytkę na której szukałem w rozsądnej cenie i dobrym stanie. Na zdjęciu widać tylko okładkę w dobrym stanie. Opis aukcji: "stan bardzo dobry, chyba nie grana (nie mam na czym sprawdzić)" jak ją obejrzałem i puściłem to mina mi zrzedła i ręce opadły. Na jednej stronie ma ślady użytkowania, jest drobna ryska powodująca pykanie na jadnym kawałku, i wydaje mi się że chyba nie była grana, ale dobrą igłą nie grana. Przemyłem ze 3 razy i nadal wszędzie lekko trzeszczy/lekko smaży mimo że nawet kopertówek bardzo nie widać. Ogólnie brzmi jak dojechana. Powiedziałbym że stan płyty jest średniawy zajechany, a wg Record's Collectors dałbym max GOOD.
Dałem się naciąć płyta nie jest zgodna z opisem. Allegrowicz ze skromnym dorobkiem punktowym i nie trudniący się masowym handlowaniem. Nie wystawiłem jeszcze komentarza i zamierzałem się skontaktować w tej sprawie. To pierwsza płyta z której niezbyt jestem zadowolony. Dobrze że koszt niewielki, ale bolą mnie takie rzeczy. Jak sobie radzicie z takimi sytuacjami?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Uczciwość sprzedawców online

#39

Post autor: Winters »

Wołaj o zwrot pieniędzy, płytę odeślij. Zacznij spór poprzez allegro.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Uczciwość sprzedawców online

#40

Post autor: JacK »

Bez pieniactwa, najpierw napisz do sprzedawcy, przedstaw problem, może dojdziecie do porozumienia bez oficjalnych sporów które i tak wcale nie gwarantują pełnego zadowolenia z zakupu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Uczciwość sprzedawców online

#41

Post autor: Winters »

vinyleum to już chyba kompletnie odleciał z oceną stanu, jak ta okładka to EX, to ja się boję co to jest VG!

http://allegro.pl/john-mayall-plays-joh ... 97075.html
DIOMEDES KATO
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Uczciwość sprzedawców online

#42

Post autor: Pilot »

Patrząc na to z drugiej strony, jeżeli ta okładka jest Ex i tak wygląda to płyta jest w podobnym stanie, też opisana jako Ex. Osobiście już bym nie interesował się tą aukcją a jednak licytują. Podobno nadzieja umiera ostatnia.

Wczoraj doszła do mnie płyta z tej aukcji:
http://allegro.pl/slade-sladest-pierwsz ... 81953.html

Patrząc na płytę wsio ok, jednak kierując ją pod światło ma ogółem trzy wgłębienia z czego jedno dość mocne, lecz nie widoczne gołym okiem jakby na niej coś ciężkiego stało. Niby się płyta odtwarza, igła nie przeskakuje ale w tym miejscu już mamy małe przyspieszenie, igła idzie w dół i do góry. Sprzedawca uczciwy, nie widzi problemu z odesłaniem płyty i zwrotu kasy. Patrząc na płytę mógł tego nie widzieć, światło w miejscu wgięć załamuje się dopiero przy odpowiednik nakierowaniu płyty. Najgorsze jest to że to na moim ulubionym utworku Coz i lov You. Na szczęscie dwie pozostałe są w dobrym stanieś
Awatar użytkownika
threaz
Posty: 252
Rejestracja: 14 sty 2013, 20:51
Lokalizacja: Wrocław / Zamość

Uczciwość sprzedawców online

#43

Post autor: threaz »

Do tej pory kupiłem od vinyleum/vinyl-mana zaledwie kilka albumów, jednak ich stan był jak najbardziej zgodny z opisem.

Czekam teraz na Steeleye Span'a w stanie BDB+, po tym, co pokazał winters trochę się martwię ^^
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Uczciwość sprzedawców online

#44

Post autor: Pilot »

Musicbox - mb, duży plus dla gostka. Związane z postem wyżej. W czwartek płytę odesłałem, maila o tym z numerem konta i przesyłki wysłałem dopiero w Niedzielę. W Poniedziałek miałem kasę z kosztem przesyłki na koncie, czyli nawet nie otrzymał jeszcze zwrotu.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Uczciwość sprzedawców online

#45

Post autor: pan_winyl »

Muszę pochwalić sprzedawcę z allegro. NIe wiem czy w dobrym miejscu ale-

Yamaha P320, stan naprawdę bardzo ładny. Bardzo dobry kontakt - rzadkość jak dla mnie :). Paczka pancerna, dobrze zabezpieczona, wysyłka szybka.
Najlepsze jednak było to, że po zgłoszeniu przeze mnie po zakupie, zużycia igły, które było prawie zupełne, sprzedający zwrócił mi sumę na zakup nowej.

Nick na allegro mwpj.

Polecam!
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ