Uczciwość sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Uczciwość sprzedawców online

#16

Post autor: JacK »

Wojtek pisze:A pod względem uczciwości jakie wrażenia? :)
Na razie za mało danych, wiele płyt jeszcze do mnie nie dotarło. Jak narazie tylko jedna ewidentna wtopa. Płyta opisana jako doskonały stan ma ryse , a raczej głęboki rów na utworze w samym środku drugiej strony. Reklamacje złożyłem, sprzedawca przeprosił za niedopatrzenie i poprosił o jej odesłanie proponując zwrot kasy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Łukasz
Posty: 70
Rejestracja: 27 lut 2011, 12:57
Lokalizacja: Piaseczno

Uczciwość sprzedawców online

#17

Post autor: Łukasz »

Wojtek pisze:Jest to do zrobienia, ale ja np. nie chciałbym się chwalić zaufanymi mi sprzedawcami. Już gdzieś na forum o tym pisałem, bodajże w jednym z ogólnych wątków zakupowych.
Analogia myśliwska: dlaczego miałbym światu objawiać swoje najlepsze łowiska? Bym pewnego dnia jadąc na łowy nie mógł znaleźć interesującej mnie zwierzyny? :)
Z drugiej strony Twoim celem nie są chyba WSZYSTKIE rodzaje zwierząt. Wyjawiając tajemnicę swoich łowisk mógłbyś pomóc innym myśliwym znaleźć to co ich interesuje a niekoniecznie Ciebie. Ale no cóż, rozumiem Twoje podejście :)
Wojtek pisze:Była sobie licytacja płyty "I Robot" Alan Parson's Project. Cena wywoławcza: 12,50 zł. Wg opisu wydanie USA. OK, licytuję. Nie miałem konkurentów, skończyło się na cenie wywoławczej. Poszedł przelew, przyszła przesyłka. Okazało się, że to wydanie zachodnio-niemieckie, a nie żadne US
Co jest nie tak z wydaniem niemieckim? Mam takowe i gra bardzo ładnie.

Poza tym mam pytanie nieco nie w temacie bo widzę, że padła kwestia kupowania za granicą przez eBaya. Ile może trwać dostawa płyt z UK?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczciwość sprzedawców online

#18

Post autor: Wojtek »

Łukasz pisze:Z drugiej strony Twoim celem nie są chyba WSZYSTKIE rodzaje zwierząt. Wyjawiając tajemnicę swoich łowisk mógłbyś pomóc innym myśliwym znaleźć to co ich interesuje a niekoniecznie Ciebie. Ale no cóż, rozumiem Twoje podejście :)
Wolę nie ryzykować. Ciężko liczyć na to, że wszystkich interesują jedynie pozostałe zwierzęta :)
Łukasz pisze:Co jest nie tak z wydaniem niemieckim? Mam takowe i gra bardzo ładnie.
Chyba nie zrozumiałeś. Chodziło o to, że wg opisu miało to być wydanie amerykańskie, a w rzeczywistości okazało się być inne (niemieckie).
Krótko mówiąc: towar niezgodny z opisem.

Gra nieźle, to prawda. W przeciwnym wypadku zwróciłbym płytę.
Łukasz pisze:Poza tym mam pytanie nieco nie w temacie bo widzę, że padła kwestia kupowania za granicą przez eBaya. Ile może trwać dostawa płyt z UK?
Są od tego inne wątki w tym samym dziale, ew. zawsze można założyć nowy jeśli takowego nie ma.
Jakby co to: nie, nie mogę rozszczepić treść posta na dwie części i jedną zostawić, a drugą przenieść gdzie indziej :)
A co do pytania: tydzien lub dwa góra.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Uczciwość sprzedawców online

#19

Post autor: Darek »

Łukasz pisze:Poza tym mam pytanie nieco nie w temacie bo widzę, że padła kwestia kupowania za granicą przez eBaya. Ile może trwać dostawa płyt z UK?
Z tego co wiem to od 5 do 10 dni roboczych. Najczesciej jest to ok 7 dni. Jesli czekasz w tej chwili na przesylke to musisz uzbroic sie w cierpliwosc ok 2-3 dni Byl dlugi weekend.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Uczciwość sprzedawców online

#20

Post autor: JacK »

Na allegro bardzo podoba mi się działanie opcji "Zadaj pytanie Sprzedającemu". Kiedy w trakcie aukcji zapytać o stan płyty, sprzedający odpowiada prawie natychmiast zachwalając walory nośnika, natomiast gdy tym samym sposobem składam reklamacje przez dłuższy czas jest cisza jakby sprzedawca w tym czasie umarł, a potem następuje tłumaczenie mające wykazać że to ja jestem w błędzie i się czepiam.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Pajdak
Posty: 230
Rejestracja: 06 mar 2011, 22:17
Lokalizacja: Błonie k/Warszawy

Uczciwość sprzedawców online

#21

Post autor: Pajdak »

haha, JacK masz rację ;) jeden nawet mi groził, że mnie pobije (w dosyć wulgarny sposób) za to, że on mi wystawił pozytywa a ja mu neutralny za to, że wysyłał paczkę 2 tygodnie po wpłacie i do tego tak ją ładnie opakował, że okładka się pogniotła podczas podróży...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczciwość sprzedawców online

#22

Post autor: Wojtek »

Darek zaczął jako pierwszy :) Zgodnie z życzeniem, zakładamy forumową listę nieuczciwych sprzedawców.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Re: Uczciwość sprzedawców online

#23

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Darek zaczął jako pierwszy :) Zgodnie z życzeniem, zakładamy forumową listę nieuczciwych sprzedawców.
Wpisujcie kazdego nieuczciwego sprzedawce. Pozwoli nam to uniknac przykrych niespodzianek. Po jakims czasi sprzedawcy beda wiedziec ze istnieje cos takiego na forum moze wtedy troche pomysla jak nie beda mogli sprzedac raz czy drugi. Troche odwagi to nie Allegro gdzie beda wystawiac negatywne opinie. Kierunek -> http://winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=706
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Uczciwość sprzedawców online

#24

Post autor: nawalonych7krasnali »

Nie wiem gdzie to wstawić więc wrzucam tu.
Przeglądałem komentarze negatywne niektórych allegrowiczów i natrafiłem na konflikt między dwoma osobami. Pokrzywdzony zamieścił filmik skrzywionej płyty. Płyta co prawda faluje.... zobaczcie jak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=x4cnejoLz6Y[/youtube]

Czy ta wada dyskwalifikuje taką płytkę wg Was? Co prawda w opisie nie widniało nic o falowaniu, ale mnie się wydaja, że te 9 mm jest mocno naciągnięte. Czy to może jakoś negatywnie wpływać na odsłuch?

To jest chyba jedyny negatyw tego sprzedawcy i mam wątpliwości czy koleś nie przesadza...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczciwość sprzedawców online

#25

Post autor: Wojtek »

nawalonych7krasnali pisze:Nie wiem gdzie to wstawić więc wrzucam tu.
Dobre miejsce :)
nawalonych7krasnali pisze:Pokrzywdzony zamieścił filmik skrzywionej płyty.
Najlepsze są tego typu filmiki BEZ komentarza głosowego/dźwiękowego :D
nawalonych7krasnali pisze:Czy ta wada dyskwalifikuje taką płytkę wg Was?
Dla mnie nie. Odchylenie jest w granicach normy, a jeśli kupujący twierdzi, że to jest odchył sięgający prawie 1cm to powinien udać się do okulisty.
nawalonych7krasnali pisze: Czy to może jakoś negatywnie wpływać na odsłuch?
Mocne odchylenie może negatywnie wpłynąć na odsłuch, ale po czymś takim co widać na klipie ramię powinno normalnie śmigać.
nawalonych7krasnali pisze:To jest chyba jedyny negatyw tego sprzedawcy i mam wątpliwości czy koleś nie przesadza...
Wg mnie kupujący przesada. Nazywanie w takiej sytuacji sprzedającego oszustem jest co najmniej głupie.
Facet jest prawdopodobnie jeszcze zielony w temacie winyli i myślał, że stan doskonały odpowiada w pełni płaskiemu plackowi.
Dlatego, jego zdaniem, "został oszukany" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Uczciwość sprzedawców online

#26

Post autor: JacK »

Pewnie nie byłoby sprawy gdyby większość "zawodowych" sprzedawców handlujących na allegro nie była tak wysrana na kase i przyjmowałaby bez oporów reklamacje tak jak to się dzieje w cywilizowanym świecie. Pisząc w opisie stan doskonały trzeba mieć świadomość co to słowo oznacza, szafuje się tym określeniem a potem zdziwienie że klient nie jest zadowolony i nie ma znaczenia czy klient jest zielony w temacie.
Co szkodziło napisać że płyta jest pofalowana ? Stopień pofalowania nie ma znaczenia bo to jest fakt który powinien znaleść się w opisie, no ale taki opis już niebyłby tak atrakcyjny marketingowo i sprzedawca o tym doskonale wie.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczciwość sprzedawców online

#27

Post autor: Wojtek »

Otóż to :) Swoją drogą, allegrowy sprzedawca "piece of vinyl" najwięcej ma tych "doskonałych" płyt. Pewnie nie jest to przypadkowe :)
Zgadza się, że powinna się znaleźć uwaga w opisie co do lekkiego pofalowania płyty, ale szczerze mówiąc to nawet w "cywilizowanym świecie" rzadko kiedy się takie uwagi spotyka. Głównie dlatego, że to trzyma się w granicach norm płytowych i ramiona z takimi odkształceniami nie mają problemów.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Uczciwość sprzedawców online

#28

Post autor: nawalonych7krasnali »

Wojtek pisze:
nawalonych7krasnali pisze:Nie wiem gdzie to wstawić więc wrzucam tu.
Dobre miejsce :)
Robię postępy :banana-angel:
Darek

Uczciwość sprzedawców online

#29

Post autor: Darek »

nawalonych7krasnali pisze:Czy ta wada dyskwalifikuje taką płytkę wg Was?
Raczej nie. Owszem gdy falowanie jest zbyt duze to ma wplyw na odsluch ale nie takie. Gdybysmy podchodzili do tego ze wszystkie plyty sa idealnie rowne to co 3 poszla by do smieci "absurd ".Go\ej jest gdy natrzfisz na plyte ktora ma zle wyciety otwor, kiedys taka spotkalem i nie dalo sie jej sluchac.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41515
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczciwość sprzedawców online

#30

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:Go\ej jest gdy natrzfisz na plyte ktora ma zle wyciety otwor, kiedys taka spotkalem i nie dalo sie jej sluchac.
Też dałoby się naprawić ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ