DISCOGS.com

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DISCOGS.com

#61

Post autor: krolix »

negate pisze:wracając do discogs, uczulam na zakupy nowych (tj. współczesnych) krążków. wiele pozycji taniej można dostać bezpośrednio w wydawnictwie lub "samodzielnych" sklepach. zawsze można zaoszczędzić parę groszy. niektórzy sprzedający naprawdę żyją w oderwaniu od cen oficjalnego dystrybutora.

przykład: modeselektor - happy birthday 2xLP, cena oficjalna sklepu wydawnictwa 15 EUR + przesyłka 9,1 EUR.
ta sama płyta nm/vg w ramach UE na discogs osiąga cenę do 30 EUR (+ 9 przesyłka + paypal fee). :lol:
az nie wytrzymałem i do jednego sprzedającego napisałem, żeby się ogarnął z cenami i że mogę dać za ten jego krążek w stanie VG max 2 EUR.
Ale to przecież normalna sprawa, tak samo jest na ebayu i wiadomo, że istnieją różnice w cenie w różnych sklepach online czy offline. To się nazywa wolny rynek dlatego trzeba sprawdzać wszystkie opcje. ;)
Darek

DISCOGS.com

#62

Post autor: Darek »

Obywatel pisze:http://www.discogs.com/buy/Vinyl/Bj%C3% ... bp_rel_det
W podanym linku sprzedawca zastosowal typowa metode aby zachecic do wiekszych zakupow ;)
'' Europe 1 Record Airmail = € 8 EUR.
Europe 2-4 Records Airmail = € 12 EUR.
Europe 5-9 Records Airmail = € 16 EUR.
+ Add € 8 EUR. for ship (registered) ''

Ta plyte na discogs kupisz za 15.50 + 3.50 ( kondycja M ) tak podaje sprzedawca
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

DISCOGS.com

#63

Post autor: kaZ »

Takie coś znalazłem. Interesujące :)

http://www.discogs.com/blog/339369-top- ... d-by-month
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: DISCOGS.com

#64

Post autor: CRX2 »

Cześć, czy kupował ktoś już na Discogs z wykorzystaniem Paypal, ale z wysyłką na adres do innego kraju?
Już tłumaczę:
- mam konto na Paypal.pl z podpiętą kartą,
- chcę kupić płyty na Discogs z USA,
- chcę jednak żeby zostały wysłane do znajomego w USA, a ja je odbiorę za jakiś czas jak będę w US,
- informacja na Discogs jest taka: "If you plan to use PayPal to pay, be sure that this shipping address matches your shipping address on file with PayPal!"
- na Paypal da się dodać kolejny adres, ale wyłącznie na terenie Polski. Nie ma możliwości zmiany kraju. Z tego, co czytam w internecie to "Paypal is country specific".

Czy da się jakoś zapłacić Paypalem, do którego jest przypisany adres w Polsce, z wysyłką do USA? Ktoś próbował? Ma jakiś pomysł/rozwiązanie?
Napisałem też do sprzedawcy, ale na razie bez odzewu.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3809
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: DISCOGS.com

#65

Post autor: mrcnoos »

Tak.Ja tak robię.
Zmień adres dostawy w Discogs na ten właściwy tylko na czas złożenia zamówienia. Zapłać swoim paypal. Opisz w uwagach o co dokładnie Ci chodzi i tyle. Jak sprzedawca będzie miał wątpliwości to się dopyta. Ale u mnie nigdy nie mieli.
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: DISCOGS.com

#66

Post autor: CRX2 »

Czyli to nie wpływa na samą "dopuszczalność transakcji"? Tzn. paypal bez problemu przejdzie, a wpłynie to jedynie na ewentualną pomyłkę w adresie wysyłki przez sprzedającego (stąd konieczność wyjaśnienia w uwagach)?
Myślałem, że paypal po prostu zablokuje taką transakcję.
Dzięki!

EDIT:
A czy jeśli w Paypal mam inny adres e-mail, a w Discogs inny, to ma to na coś wpływ?
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3809
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: DISCOGS.com

#67

Post autor: mrcnoos »

CRX2 pisze:
28 mar 2023, 10:43
Czyli to nie wpływa na samą "dopuszczalność transakcji"? Tzn. paypal bez problemu przejdzie, a wpłynie to jedynie na ewentualną pomyłkę w adresie wysyłki przez sprzedającego (stąd konieczność wyjaśnienia w uwagach)?
Myślałem, że paypal po prostu zablokuje taką transakcję.
Dzięki!

EDIT:
A czy jeśli w Paypal mam inny adres e-mail, a w Discogs inny, to ma to na coś wpływ?
Zamówienie przejdzie przez paypal nikt nic nie zablokuje. Paypal ma takie prowizje, że nie jest w ich biznesie blokować transakcje ;)
Różne adresy to też żadna przeszkoda.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1364
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: DISCOGS.com

#68

Post autor: daru0105 »

Nie łatwiej, żeby adresat gdzie chcesz wysłać płyty kupił, a ty mu paypalem oddasz kasę. Po co takie niepewne kombinacje
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: DISCOGS.com

#69

Post autor: CRX2 »

Ponieważ planuję większe zakupy u różnych sprzedawców i nie chcę go dodatkowo angażować czasowo, żeby klikał po różnych transakcjach.
dustptb
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2020, 22:20
Gramofon: Marantz TT-6000

Re: DISCOGS.com

#70

Post autor: dustptb »

Generalnie działa to tak jak mrcnoos opisał. Uważaj tylko na warunki sprzedającego, bo tam niektórzy sprzedający zastrzegają sobie, że wysyłają z automatu na adres z PayPal.
mrcnoos pisze:
28 mar 2023, 10:40
Tak.Ja tak robię.
Zmień adres dostawy w Discogs na ten właściwy tylko na czas złożenia zamówienia. Zapłać swoim paypal. Opisz w uwagach o co dokładnie Ci chodzi i tyle. Jak sprzedawca będzie miał wątpliwości to się dopyta. Ale u mnie nigdy nie mieli.
Sansui 5050 + Luxman L-190 + Luxman D-321 + Marantz TT-6000 + Nagaoka MP-110 + Klipsch Rp-600m
Marantz 2216 + Yaqin Ms-30l + Bang&Olufsen Beogram CD 4500 + Dual ASP 130 + AT-95EX + ELAC Debut 2.0 B6.2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DISCOGS.com

#71

Post autor: Wojtek »

Adres ustawiony w PayPal czy też podpięty do karty to tzw. adres billingowy. Nie musi to być ten sam adres co adres wysyłki towaru.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kraf101
Posty: 261
Rejestracja: 24 lis 2020, 20:40

Re: DISCOGS.com

#72

Post autor: kraf101 »

krolix pisze:
03 lut 2012, 19:54
negate pisze: (...)
przykład: modeselektor - happy birthday 2xLP, cena oficjalna sklepu wydawnictwa 15 EUR + przesyłka 9,1 EUR.
ta sama płyta nm/vg w ramach UE na discogs osiąga cenę do 30 EUR (+ 9 przesyłka + paypal fee). :lol:
az nie wytrzymałem i do jednego sprzedającego napisałem (...)
Ale to przecież normalna sprawa, tak samo jest na ebayu i wiadomo, że istnieją różnice w cenie w różnych sklepach online czy offline. To się nazywa wolny rynek dlatego trzeba sprawdzać wszystkie opcje. ;)
Nie koniecznie wolny rynek. Może też być próba oszustwa. Pamiętaj, że kupują też osoby, które się nie znają. Żony i matki, które chcą Ci zrobić "cenny" prezent i kierują się ceną, mają prawo zakładać, że wystawiona cena jest uczciwa i przedstawia realną wartość przedmiotu. Na allegro, przed świętami, w dziale "Książki anglojęzyczne - hobbystyczne / fachowe" jest wysyp takich "wolnorynkowych", drastycznych ofert.
Dla przykładu, świąteczna oferta książki, którą można kupić za 49 zyli.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2023-03-28 19-54-14.png
CRX2
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2017, 12:28

Re: DISCOGS.com

#73

Post autor: CRX2 »

Wojtek pisze:
28 mar 2023, 19:24
Adres ustawiony w PayPal czy też podpięty do karty to tzw. adres billingowy. Nie musi to być ten sam adres co adres wysyłki towaru.
Wojtku, wiem czym jest adres billingowy. Na stronie Discogs jest napisane wprost o adresie wysyłki:
"If you plan to use PayPal to pay, be sure that your shipping address on Discogs matches your shipping address on file with PayPal!"
stąd moje pytanie.
kraf101 pisze:
28 mar 2023, 20:07
Dla przykładu, świąteczna oferta książki, którą można kupić za 49 zyli.
To raczej nie jest próba oszustwa, tylko standardowy zabieg na aukcjach, gdzie towar się wyprzedał i sprzedawca zawyża cenę tak, żeby nikt o zdrowych zmysłach nie kupił produktu, a sprzedający nie musiał zamykać aukcji i później na nowo jej tworzyć.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3809
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: DISCOGS.com

#74

Post autor: mrcnoos »

W PayPal możesz ustawić kilka adresów wysyłkowych.
Jednym z nich może być adres Twojego znajomego w stanach.
W ten sposób będziesz miał spójne adresy na Discogs I w Paypal.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DISCOGS.com

#75

Post autor: Wojtek »

CRX2 pisze:
29 mar 2023, 09:51
"If you plan to use PayPal to pay, be sure that your shipping address on Discogs matches your shipping address on file with PayPal!"
stąd moje pytanie.
To pewnie po to by uniknąć problemów gdzie są różne adresy wysyłki i sprzedawca musi zgadywać który jest właściwy.

mrcnoos dobrze radzi.
kraf101 pisze:
28 mar 2023, 20:07
Nie koniecznie wolny rynek. Może też być próba oszustwa.
Od kiedy "tu jest drożej, a tam jest taniej" podchodzi pod "próbę oszustwa"? Wejdź sobie na ceneo, wpisz dowolny produkt, nazywaj sklep który ma najdrożej oszustami :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ