DISCOGS.com

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

DISCOGS.com

#46

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:Tak czy siak, nie widzę powodów do nieufania Niemcowi, aczkolwiek przykro że "aparat się popsuł"
Niech pożyczy od rodziny/znajomych jeśli zależy mu na kliencie
Myślę, że Niemiec może widzieć to tak: "Trafił się upierdliwy klient, który zadaje mnóstwo pytań, kręci nosem, zdjęć mu się zachciewa i pewnie po zakupie też będzie miał zastrzeżenia albo pretensje. Dlatego napiszę mu na odczepnego, że mi się zepsuł aparat a płyty i tak się sprzeda - nie dzisiaj to pojutrze, ale przede wszystkim komuś mniej marudnemu." ;)
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#47

Post autor: Wojtek »

Może i tak :) Gdybać zawsze można.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DISCOGS.com

#48

Post autor: krolix »

Też mi się tak zdaje (że ma dość). ;)
A tak na marginesie to trochę brakuje mi w discogs właśnie zdjęć oferowanych płyt.
Darek

DISCOGS.com

#49

Post autor: Darek »

krolix pisze:zdjęć oferowanych płyt
kazdy kto sprzedaje powinien dawac wlasne zdjecie a nie kopiowac lub kozystac z jakiejs bazy, no chyba ze plyta jest fabrycznie nowa bez uszkodzen ( bo z uszkodzona okladka tez bywaja ) :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DISCOGS.com

#50

Post autor: JacK »

Jestem dokładnie tego samego zdania jak Darek. Często proszę o autentyczne fotki i niestety też często nic nie dostaję :evil:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Darek

DISCOGS.com

#51

Post autor: Darek »

JacK pisze:Często proszę o autentyczne fotki i niestety też często nic nie dostaję
Wniosek.
Obawa ze zdjecie moze zniechecic kupujacego
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

DISCOGS.com

#52

Post autor: motomis »

Nie wiem jak wy , ale ja nie bede kupował kota w worku , wiec dlatego prosiłem o foty , bo juz miałem problemy z innymi sprzedajacymi , gdzie stan był niby super , a tu brakowało wkładki z tekstami itp. a jesli sprzedającemu by zależało mógłby dokładniej opisać przedmiot na moją prośbe a nie wydawać wymijające info.
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

DISCOGS.com

#53

Post autor: negate »

discogs jest super. niektóre płyty w cenach horrendalnie wysokich lub niskich, niskich zwłaszcza za oceanem (europa zachodnia strasznie jest pazerna, jeśli chodzi o ceny płyt).

ale przy płytach z usa nokautuje mnie zawsze koszt przesyłki (min. 15 usd). w takiej sytuacji co z tego, że np. pożądane przeze mnie return to forever - no mystery 1st press USA nm/vg kosztuje śmieszne 3 USD, (aktualnie na alledrogo niemieckie tłoczenie 49 zł). i koniec końców kończę na na zakupach w Polsce albo nie kupuję wcale. :(

czy ktoś z szanownych Forumowiczów rozważał wspólne zakupy na discogs?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DISCOGS.com

#54

Post autor: JacK »

Wysyłka z USA jest dość droga tego nie da się obejść. Wspólne zakupy pomysł nie nowy tylko trudno zorganizować to logistycznie. Przy większych kwotach celnicy napewno doliczą cło,vat i opłatę pocztową. W takim przypadku amerykański sprzedawca nie zaoferuje też najtańszej wysyłki bo najtańsze i najpopularniejsze przesyłki realizowane z USA przez USPS First Class Mail International są mocno ograniczone wagowo.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

DISCOGS.com

#55

Post autor: Obywatel »

negate pisze:i koniec końców kończę na na zakupach w Polsce albo nie kupuję wcale.
Mam dokładnie tak samo. Cenę przesyłki zza oceanu jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale w Europie już nie. Niestety brzydki zwyczaj 'odbijania' sobie na przesyłce jest nie tylko polskim zwyczajem.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#56

Post autor: Wojtek »

Obywatel pisze:ale w Europie już nie
Jakiś przykład?
Obywatel pisze:Niestety brzydki zwyczaj 'odbijania' sobie na przesyłce jest nie tylko polskim zwyczajem.
Niektórzy po prostu doliczają sobie za opakowanie do wysyłki.
W przypadku Discogs to niektórzy rekompensują sobie w ten sposób prowizje.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
negate
Posty: 105
Rejestracja: 02 lut 2012, 11:41
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Re: DISCOGS.com

#57

Post autor: negate »

JacK pisze:Wysyłka z USA jest dość droga tego nie da się obejść. Wspólne zakupy pomysł nie nowy tylko trudno zorganizować to logistycznie. Przy większych kwotach celnicy napewno doliczą cło,vat i opłatę pocztową. W takim przypadku amerykański sprzedawca nie zaoferuje też najtańszej wysyłki bo najtańsze i najpopularniejsze przesyłki realizowane z USA przez USPS First Class Mail International są mocno ograniczone wagowo.
jeśli chodzi o daniny publiczne wyjściem są zakupy w UK (czy całej EU, chociaż najpewniej dostać tłoczenia UK w UK ;),niestety często ta sama płyta po przeliczeniu może kosztować więcej, niż kosztowałaby w US
Wojtek pisze:W przypadku Discogs to niektórzy rekompensują sobie w ten sposób prowizje.
zgadzam się, chociaż zdarzają się mistrzowie, co nie dość, co każą sobie płacić za pakowanie i wysyłkę jak za zboże, to jeszcze do ceny doliczają prowizję discogs + prowizje paypal. oficjalnie, na legalu. chyba od strony psychologicznej wolę już takie "zaszyte" koszty :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2012, 11:20 przez negate, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#58

Post autor: Wojtek »

Spokojnie, wiemy że w ramach UE nie ma doliczania cła czy VATu.

Ogółem Panowie to jest to wątek o discogs, a ogólnie o zakupach płyt gadamy sobie tutaj: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=322
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: DISCOGS.com

#59

Post autor: Obywatel »

Wojtek pisze:
Obywatel pisze:ale w Europie już nie
Jakiś przykład?
Np. 8 Euro za zwykłą przesyłkę 1 płyty z kraju, który leży praktycznie za miedzą to trochę przesada. Natomiast przy 2 płytach robi się z tego już 12 Euro :shock: Dlaczego z Danii do Szwecji jest znacznie taniej niż z Danii do reszty Europy? Moim zdaniem w ramach UE powinny obowiązywać jednolite uczciwe stawki a nie takie zdzierstwo.
http://www.discogs.com/buy/Vinyl/Bj%C3% ... bp_rel_det
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#60

Post autor: Wojtek »

Każda poczta ustawia własne ceny. Ja nie potrafię Tobie powiedzieć dlaczego wysyłka z Niemiec do nas jest np. droższa niż z UK :)
Obywatel pisze:Dlaczego z Danii do Szwecji jest znacznie taniej niż z Danii do reszty Europy?
Może dlatego, że nie idzie to pocztą lotniczą? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ