DISCOGS.com

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DISCOGS.com

#31

Post autor: JacK »

Ja miałem falstart na tym serwisie. Zakupiłem od angola jedną płytę z kosztem wysyłki 4 funty i choć grzecznie czekałem ponad miesiąc nic do mnie nie dotarło. W międzyczasie tylko dostałem komunikaty że kontrahent dostał pieniądze, potem że pakuje, następnie że już wysyła, a na końcu że płyta została wysłana i jest już w drodze. Gdy mi się znudziło oczekiwanie napisałem do gościa i nie dostałem odpowiedzi. Wiec napisałem do PayPal przez który płaciłem, zgłosiłem brak kontaktu i brak towaru. Po około tygodniu dostałem zwrot kasy, a od gościa nadal nic nawet słowa przepraszam.
Potem dwie transakcje z amerykanami już bez problemów ale koszty wysyłki ze stanów pojedynczej płyty przesyłką nierejestrową to zazwyczaj 13-20$. Rejestrowa potrafi kosztować dwa razy tyle więc opłacalność zakupów w USA trzeba naprawdę dobrze kalkulować.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

DISCOGS.com

#32

Post autor: restimek »

Ja najczęściej kupowałem od Niemców i Anglików. Pozytywnie byłem zaskoczony gdy kupiłem od uzytkownika "cd-avenue" płytę CD - koszt wysyłki 5euro. Przesyłka wysłana w piątek a w poniedziałek listonosz już był z paczką... SZOK (czyżby poczta polska wzięła się do roboty?? ) :P
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#33

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Rejestrowa potrafi kosztować dwa razy tyle więc opłacalność zakupów w USA trzeba naprawdę dobrze kalkulować.
Zgadza się. Niestety, złote czasy już chyba minęły i koszty wysyłki z USA do Polski strasznie wzrosły ostatnimi latami.
restimek pisze:Przesyłka wysłana w piątek a w poniedziałek listonosz już był z paczką... SZOK (czyżby poczta polska wzięła się do roboty?? ) :P
Co prawda nie z Discogs, ale mi kiedyś CD z Hong Kongu szło 2 dni do Polski (przy najtańszej opcji wysyłkowej, bodajże $4 USD) ;)
Tak więc zdarza się :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
grndmstr
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2011, 01:10
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie

Re: DISCOGS.com

#34

Post autor: grndmstr »

JacK pisze:Ja miałem falstart na tym serwisie. Zakupiłem od angola jedną płytę z kosztem wysyłki 4 funty i choć grzecznie czekałem ponad miesiąc nic do mnie nie dotarło. W międzyczasie tylko dostałem komunikaty że kontrahent dostał pieniądze, potem że pakuje, następnie że już wysyła, a na końcu że płyta została wysłana i jest już w drodze. Gdy mi się znudziło oczekiwanie napisałem do gościa i nie dostałem odpowiedzi. Wiec napisałem do PayPal przez który płaciłem, zgłosiłem brak kontaktu i brak towaru. Po około tygodniu dostałem zwrot kasy, a od gościa nadal nic nawet słowa przepraszam.
Potem dwie transakcje z amerykanami już bez problemów ale koszty wysyłki ze stanów pojedynczej płyty przesyłką nierejestrową to zazwyczaj 13-20$. Rejestrowa potrafi kosztować dwa razy tyle więc opłacalność zakupów w USA trzeba naprawdę dobrze kalkulować.
Witam w serwisie, jest to mój pierwszy post tutaj.
Ja mam podobne doświadczenia, ale skończyły się pozytywnie.
Zakupiłem płytę 12'' w UK. Dostałem potwierdzenie wysyłki. Płyta nie przychodzi. Napisałem do gościa po około 5 tygodniach, że jeszcze nie otrzymałem płyty. Sprzedawca zaproponował, że wyśle drugą (całe szczęście miał drugą kopię) i faktycznie ta druga już doszła.
Kilka dni temu kolejną płytę 12'' kupiłem również w UK i już skorzystalem z ubezpiecznia.Koszt wysyłki przrwyższył koszt płyty, no ale co zrobić:) Zobaczymy w jakim czasie ta płyta dojdzie.
W sumie troche już kupiłem płyt za granicą i widzę pewną zależność, małe przesyłki, tzn CD i 7'' idą dużo szybciej niż 12''. Z każdego zakątka świata z którego kupowałem płyty.
Darek

DISCOGS.com

#35

Post autor: Darek »

grndmstr pisze:W sumie troche już kupiłem płyt za granicą i widzę pewną zależność, małe przesyłki, tzn CD i 7'' idą dużo szybciej niż 12''. Z każdego zakątka świata z którego kupowałem płyty
Nie ma zadnego uzaleznienia na jakim serwisie sie kupujesz, czy CD czy winyla 7", 12". Czas przesylki trzeba kalkulowac nieraz troszke inaczej jesli chodzi o UK, ROI, USA czy inny kraj. Na wyspach czesto sa dni wolne od pracy i jezeli kupisz zakladajac w piatek to mozesz byc pewien ze najwczesniej bedzie nadanana poczcie we wtorek i dotego jesli ktos nada po 16tej to dochodzi jeszcze jeden dzien. Dodatkowo po dniach wolnych poczta pracuje przez 1-2 dni nieco obciazona i to wzystko sie sklada ze przesylki nieraz przychodza z tygodniowym opoznieniem. Mieszkajac w ROI nieraz kupuje rozne zeczy w UK czy nawet NI i wiem ze jak jest dzien wolny w UK czy ROI to przesylka nadejdzie kilka dni pozniej. To jest standard. Gdy bedziesz kupowal np. w UK to zobacz w necie dni wolne w UK, jak po kupnie bedzie zaraz bank hollyday to na 120% bedzie jak opisalem. Tym bardziej ze oni zaczynaja swietowac juz w ostatnim dniu pracy. Aha nie wspomnialem ze czesto przejecie przesylki przez inna poczte potrafi zabrac nieraz caly dzien.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

DISCOGS.com

#36

Post autor: Obywatel »

Mam pytanie, jak dokładnie technicznie wygląda płacenie za pośrednictwem serwisu PayPal na Discogs? Czy jest tak jak na eBay'u albo w sklepach, że moje konto PayPal zostanie obciążone automatycznie, czy też będę musiał wysłać płatność "ręcznie"? Dodam jeszcze, że na Discogs i w PayPal mam inny adres e-mail.

W ogóle na eBay'u i w sklepach jest wszystko takie intuicyjne, że po paru kliknięciach transakcja jest sfinalizowana a tu nabrałem wątpliwości, co dalej robić i szczerze mówiąc utknąłem. Niby towar kupiony, ale system nie uwzględnia kosztów przesyłki i mówi mi, że w tej sprawie powinienem się skontaktować ze sprzedającym. Tak też zrobiłem, ale jak na razie jest zero odzewu. Więc jak już dostanę potwierdzenie kosztów przesyłki, to co powinienem dalej zrobić? Czy mam sam zdefiniować płatność? No i czy z poziomu Discogs czy Pay Pal? Jakieś to wszystko mało przyjazne użytkownikowi...
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Darek

DISCOGS.com

#37

Post autor: Darek »

Obywatel pisze:Mam pytanie, jak dokładnie technicznie wygląda płacenie za pośrednictwem serwisu PayPal na Discogs?
Akurat tam nie kupuje ale na wielu innych serwisach tak. Placenie za pomoca Paypal na kazdym serwisie jest takie same. To od ciebie zalezy jak masz ustawione swoje konto na danym serwisie, ale zawsze mozesz to zmienic wiec z tym nie powinno byc problemu. Ustaw sobie platnosci za posrednictwem Paypal na swoje konto Paypal (email) i chyba bedziesz mial OK. Jesli chodzi o koszta przesylki to powinienes najpierw nawiazac kontakt ze sprzedajacym i zapytac sie jakie sa koszta przesylki a nastepnie podczas placenia wpisujesz podana kwote i sprawa zalatwiona. Obecnie to pozostalo tylko szybko napisac do sprzedajacego i poinformowac go co nastapilo, najwyzej doplacisz mu paypalem koszta przesylki
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DISCOGS.com

#38

Post autor: krolix »

Obywatel pisze:Mam pytanie, jak dokładnie technicznie wygląda płacenie za pośrednictwem serwisu PayPal na Discogs? Czy jest tak jak na eBay'u albo w sklepach, że moje konto PayPal zostanie obciążone automatycznie, czy też będę musiał wysłać płatność "ręcznie"? Dodam jeszcze, że na Discogs i w PayPal mam inny adres e-mail.
Ja dostałem od sprzedającego "fakturę" po czym płatności dokonałem głównie klikając. ;)

Dziś otrzymałem przesyłkę z UK, 2 tygodnie po jej nadaniu. Płyty w bardzo dobrym stanie. Za obie, wraz z przesyłką, zapłaciłem niewiele ponad 50 zł. 8-)
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

DISCOGS.com

#39

Post autor: motomis »

Mam pytanko - kupic chce u niemca 2 płyty wiec napisałem do niego e maila , a on odpisał bym niekupował przez discogsa bo bedzie musiał zapłacic prowizje , tak wiec prosze o poprade czy sie na to godzic czy mam potem mozliwosc zwrotu pieniedzy jezeli by sie tranzakcja w jakis sposób nie powiodła , a jeszcze nie mam pay -pala , ale chyba musze założyc konto , bo gosc napisał ze wysle mi dane do płatnosci pay -pal

the total including safe, secure and registered shipping for this 1 LP will be 23,50 Euros
- if you like to get it just let me know - don't buy via discogs for then
I'll have to pay them fees
- .....so if you want this one let me know and I will give you my
paypal-address or my bank account
- what you like, please tell me.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: DISCOGS.com

#40

Post autor: JacK »

Płacąc przez PayPal w większości przypadków jesteś objęty programem ochrony kupujących czyli swoistym ubezpieczeniem płatności. Poczytaj sobie regulamin o wyjątkach oraz czasie składania reklamacji.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DISCOGS.com

#41

Post autor: krolix »

motomis pisze:Mam pytanko - kupic chce u niemca 2 płyty wiec napisałem do niego e maila , a on odpisał bym niekupował przez discogsa bo bedzie musiał zapłacic prowizje , tak wiec prosze o poprade czy sie na to godzic czy mam potem mozliwosc zwrotu pieniedzy jezeli by sie tranzakcja w jakis sposób nie powiodła , a jeszcze nie mam pay -pala , ale chyba musze założyc konto , bo gosc napisał ze wysle mi dane do płatnosci pay -pal

the total including safe, secure and registered shipping for this 1 LP will be 23,50 Euros
- if you like to get it just let me know - don't buy via discogs for then
I'll have to pay them fees
- .....so if you want this one let me know and I will give you my
paypal-address or my bank account
- what you like, please tell me.
A po co pisałeś do niego mejla? Przecież jest funkcja "dodaj do koszyka".
Moim zdaniem bezpieczniej jest kupować przez discogs (i nie powinna Ciebie obchodzić prowizja, wszyscy którzy wystawiają tam płyty o niej wiedzą i wkalkulowują ją w cenę). Teraz zaś chyba powinieneś poprosić o fakturę (invoice), gdzie będzie wyszczególnione za co płacisz, tak aby móc się ewentualnie potem odwoływać.
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

DISCOGS.com

#42

Post autor: motomis »

ncl.registered shipping.
your decision.... and... if you'll pay via paypal you'll have
guarantee...also the guarantee that
I'm shipping registered and I will immediately give you the tracking-ID of
the shipment so that you
can see the way of shipment...so you can trust me!!
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DISCOGS.com

#43

Post autor: krolix »

motomis pisze:ncl.registered shipping.
your decision.... and... if you'll pay via paypal you'll have
guarantee...also the guarantee that
I'm shipping registered and I will immediately give you the tracking-ID of
the shipment so that you
can see the way of shipment...so you can trust me!!
Sam musisz zdecydować czy mu wierzysz czy nie. :) Kupując w ten sposób nie wystawisz mu, jak coś, negatywa na discogs. Nie wiem też czy obejmie Ciebie ubezpieczenie paypala, jeśli po prostu przelewasz komuś pieniądze a nie płacisz za invoice czyli fakturę. To wszystko jednak nie znaczy, że to musi być oszust. :)
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

DISCOGS.com

#44

Post autor: motomis »

Poprosiłem go o fotki płyt , lecz on zbył mnie - że ma aparat popsuty .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DISCOGS.com

#45

Post autor: Wojtek »

Tam większość "szop" albo dolicza prowizję do ceny (bo np. na innym serwisie mają tą płytę taniej w ofercie) albo informują na stronie towaru, że jak coś to pisać maila by się umówić na transakcję PayPal, a jeśli przez discogs to sprzedawca doliczy prowizję do faktury.

Głupota moim zdaniem i serwis discogs powinien ścigać takich ludków, a nie to tolerować. Wszak pozbawiają ich profitów :)

Tak czy siak, nie widzę powodów do nieufania Niemcowi, aczkolwiek przykro że "aparat się popsuł" :)
Niech pożyczy od rodziny/znajomych jeśli zależy mu na kliencie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ